Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Powstał dziś pomysł na nowe,większe akwarium i jak na razie jest to tylko pomysł a motywem jest między innymi artykuł w Magazynie Akwarium Nr.10 / 2011r. Łukasza Kura i Pawła Zarzyńskiego.Każdy z nas ma chęć na większe i dość często te chęci przechodzą w praktykę.

Akwarium będzie stało bokiem do ściany,gdzie będzie spływ,powrót i tylko tam będą pompy cyrkulacyjne bo zależy mi na estetyce,baniaczek będzie widoczny z trzech stron.Z starego będzie przeniesiona skała,cyrkulacja,oświetlenie i oczywiście życie.Planuję zrobić z skały dwie wysepki nad którymi bezpośrednio będą świecić Black Pythony XM 140W a reszta baniaczka będzie lekko niedoświetlona na korale mniej wymagające oświetlenia,choć jest opcja doświetlenia świetlówkami,które mam,ale nie używam.Obieg mam teraz na AB300 i planowałbym dołożenie drugiej pompy o mocy 5000.(były dziś na targowisku Red Dragony 5000 i już myślałem czy nie kupić)Planowane wymiary zbiornika to 190x70x60h cm.Będzie stał na stelażu metalowym,choć często propagowałem szafki z płyty meblowej jednak w tym przypadku będzie inaczej.Mam automatyczną dolewkę,ale będzie trzeba pomyśleć o odpływie do kanalizacji do której mam około 15 metrów.Nowy zbiornik pojedzie na VSV lub samej wódce,jeśli chodzi o odpieniacz to zastanawiam się,czy nie będzie ich dwóch bo mam Sebastkowy stożek,ale też leży mi ATI BM200,którego planowałem sprzedać.Może sprzedam oba a Sebastek zrobi mi giganta ? Jeśli są błędy w moim myśleniu chętnie wysłucham,ale przyznam szczerze nie szukałem wątków o podobnych zbiornikach.Zapraszam do komentowania.

Specjalne podziękowania dla mojej żony Ingi,która przystała na pomysł bez zastanowienia a wręcz mnie namawia.Czeka nas remont pokoju więc w tym przypadku można to wszystko połączyć.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic tylko zyczyc wytrwałości w postanowieniu!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt - ale wymiar mnie zastanawia - oglądane z 3ch stron aż prosi się o skrócenie tych 190 cm na rzecz głębokości - nie wyobrażam sobie takiego akwarium - spójrz na idealne takie rozwiązanie czyli akwarium snocha

co do sprzętu - kto co lubi :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda te wnętrze gdzie będzie stało akwarium ale 150x90x60 wyglądać będzie dużo ładniej

ja miałem 70cm głebokości - a skała była pod tylną ścianą... więc w przeziernym warto dać więcej - a i jakieś podane przez Ciebie proporcje są takie dość "starodawne"

tak mi się wydaje :)

ale to kwestia miejsca i preferencji :) no i sprzętu...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie zastanawiać, działaj chłopie i pochwal sie fotkami...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Kris_77 wymiar jest trochę niewygodny. Ja mam pikuś w porównaniu z Twoim planowanym, ale 100 cm długości i 40 szerokości, też oglądany z trzech stron i cyrkulacja na tylnej szybie. Jest ciężko dobrze ustawić cyrkulację, a jak już się uda, to od strony pokoju na powierzchni wody robi się film... Co jakiś czas wyłączam cyrkulację, żeby film spłynął do sumpa. Następne, o którym już myślę ( :) wariactwo :) ) będzie pewnie miało podstawę 120x70 i pewnie będzie stało w rogu pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala bedzie na srodku, czyli te proponowane 90 cm glebokosci to dobry pomysl. Jak bedzie metr i skala zajmie 50 cm, to do szyb zostanie 25 cm dla korali... Warto przemyslec. Ja mam plecami do sciany i 75 cm, szkoda ze nie 80... :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium ma być widoczne z 3 stron to również szedłbym w kierunku mniejszej długości na rzecz głębokości, niestety na taki układ trzeba mieć sporo miejsca w pokoju, przy moich planach na 600 gdzie warunki pozwalają żeby był widoczny przede wszystkim przód wolę pozostać przy wymiarach proporcjonalnych jakie podaje Marek.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane linki do podobnych projektów.Co do wymiarów to zawsze podobały mi się długie zbiorniki.Długość raczej zostanie,może minimalnie zmniejszę ją,wysokość mam teraz 60cm i na pewno w nowym nie będzie więcej lub nawet zmniejszę do 55cm natomiast co do głębokości tu mogę coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Krisem.

Sam chce postawić jakoś na przełomie połowy przyszłego roku większy baniak.

Rozpatrywałem właśnie baniak 3 stronny ale hol jest zbyt wąski żeby wyjść na pomieszczenie na 1,5m.

Co do 2 odpieniaczy moim zdaniem to jest badzo dobre rozwiązanie ale musi być duża różnica miedzy wydajnością żeby na siebie nie wpływały niekorzystnie.

Duży na sucho, mały na mokro.....


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z szafy... :thumbup:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z szafy... :thumbup:

Była taka propozycja,ale żona aż tak to nie chce tego zbiornika.Jeszcze pomyślę z tą głębokością.

Ten zbiornik z MA ma wymiary 256x75x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek już Ci zazdroszcze i gorąco kibicuję :thumbup:


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Marku super, na moja pomoc oczywiście zawsze możesz liczyć tak jak przy pierwszym baniaku:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło chyba zamówię w firmie Myciok z Mikołowa,ale nie wiem gdzie zamówić stelaż pod baniak.

Marku nie linkujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar ja bede zamawial w aquarium fish :) tylko moj bedzie 150x70x55, ps wywal szafe jak dasz rade :harhar: :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal szafę 60 cm to mało bardzo mało.

No tak widzę u siebie,że mało.Wysłałem zapytanie o wycenę baniaka o wymiarach 190x70x55 z bocznym panelem z przelotami i przednią szybą OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 1800 zeta cie wyjdzie , ale to tak mniej wiecej, mi krotszy , tak jak wyzej napisalem wycenili na 1350 zeta z opti z przodu , w cene nie jest wliczony boczny panel ani wiercenie otworow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam plecami do ściany i gdybym zmieniał(pewnie nie prędko,niestety moa małżonka na razie nie chce o tym słyszeć :lol: )postawił bym k0ostkę w rogu widoczne z dwóch stron minimum 80cm bok

trzymam kciuki i życzę powodzenia


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo się pogubiłem . baniak ma być widoczny z trzech stron . Piszesz że napisałeś o wycenę i przednia ma być OW . …..? heheeh w twoim przypadku trzy szyby będą przednie . Wymiary fajne podobnie do mojego choć jestem za 90cm . Trzymam kciuki . :thumbsup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz stelaż pisz na priv stalowy czy nierdzewny podam cene.pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.