Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

inmar, a nie brałes pod uwagę stelarza z aluminim czy kwasówki, mysle ze stal pod taki projekt to nie jest dobry pomysł.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim litrażu balling to chyba nie bardzo. Podawanie np.500ml rozrworów na dobe, latanie za prochami, rozrabianie tego całego syfu, no i zabiera sporo miejsa w szawce.

Nie myslałeś nad reaktorem wapnia?

Soli tez bym nie trzymał blisko akwa bo moze zawilgnać i bedze do wywalenia.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy stelaz to drewniany nie wymaga konserwacji a drewno pod wpływem wody morskiej twardnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo,uczyłem się kiedyś tylko rosyjskiego a że z przymusu to wiadomo.Remii,jak wspomniałem ma być miejsce na reaktor,ale słyszałem o przemijającej modzie na nie a efektem jest wyprzedaż ich przez kolegów,dlaczego ? Nie wiem.Korali na razie nie będzie dużo więc balling starczy,choć w obecnym już leję 340ml,ale Sebowy jest w dobrej cenie więc mnie nie rusza.Adamus...Jest opcja aluminiowego,ale kosztuje 250% więcej.Widziałem ostatnio jak się skleca stelaż z profili 40x40mm bez spawania a łączone tylko katownikami i wkrętami,śmieszne,ale działa.

Dziękuję za pomocne sugestie i zapraszam do dyskusji. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar: a gdzie to w końcu stanie w pokoju? Drzwi do pokoju przesuniesz w stronę TV czy jak?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poście #45? Kumam:) To trzymam kciuki, subskrypcja już dawno zrobiona...:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie największym problemem jest decyzja gdzie zamówić stelaż i szkło.Sumpy zamówię u lokalnego bo to drobnostka.Wpierw chciałem u Mycioka z Mikołowa,ale na PW miałem głosy by sobie darować.Snocho radził firmę Skalar skąd On sam ma i nawet cena lepsza od Mycioka,ale 210km transporty w jedną stronę robi niezłą cenę.Zwróciłem się z problemem do Erybki,ale firma z którą współpracują wycenia już prawie dwa tygodnie,niestety trzy lata temu było tak samo i zamówiłem u konkurencji a szkoda bo lubię tą firmę jak już kiedyś pisałem.

Stoję więc na razie w miejscu z zamówieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam. Dasz radę wnieść takie akwa do mieszkania?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam. Dasz radę wnieść takie akwa do mieszkania?

Nie zastanawiałem się nad tym,ale mieszkam na parterze.Kiedyś wniosłem baniak 200x50x50.Ile może taki baniak ważyć z szyby 15mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k 120 kg

eee to pod pachą przeniesie... ;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek to będzie jednak z 15 szyby?

to dobrze bo juz myslałem że z 12 chcesz robić :o

a nie lepiej zamówić szybki? do domu ci przywiozą,a fachowiec tylko przyjedzie sklei i już


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy szkło klejone bezbarwnym silikonem i ma być bez fugi więc w domu tego nie robią pewnie.Kto by to u mnie miał robić to nie wiem.Akwarium nie będzie miało spinki u góry,ale będzie opaska na dwóch długich i jednym krótkim boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem się z problemem do Erybki,ale firma z którą współpracują wycenia już prawie dwa tygodnie,niestety trzy lata temu było tak samo i zamówiłem u konkurencji a szkoda bo lubię tą firmę jak już kiedyś pisałem.

Marku polecam cierpliwość ja brałem dwa zbiorniki od szklarza z eRybki, też z małymi problemami. Jakość roboty wynagrodziła czas oczekiwania.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie największym problemem jest decyzja gdzie zamówić stelaż i szkło.Sumpy zamówię u lokalnego bo to drobnostka.Wpierw chciałem u Mycioka z Mikołowa,ale na PW miałem głosy by sobie darować.Snocho radził firmę Skalar skąd On sam ma i nawet cena lepsza od Mycioka,ale 210km transporty w jedną stronę robi niezłą cenę.Zwróciłem się z problemem do Erybki,ale firma z którą współpracują wycenia już prawie dwa tygodnie,niestety trzy lata temu było tak samo i zamówiłem u konkurencji a szkoda bo lubię tą firmę jak już kiedyś pisałem.

Stoję więc na razie w miejscu z zamówieniem.

Jezeli chodzi o tego Skalara z miejscowosci Kuki pod Bełchatowem to polecam mam wszystkie akwaria od nich a cena jest naprawde super i jest to firma ktora w wiekszosci wysyla swoje akwaria na europe, i robia tez chyba dla Aquaela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Skalar na razie najbardziej mnie przekonuje,ale koszt dowozu będzie pewnie minimum 600zł.Napisałem do nich jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem ciężar szkła,bez silikonu,opasek i przelewu i wyniosło 175kg.Będzie problem z wniesieniem,na zakrętach w wąskim przejściu nie będzie mogło trzymać na raz kilka osób.Może jakiś wózek ?

Czym pomalować stelaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym pomalować... dla zwykłego śmiertelnika pewnie nieosiągalne w małej ilości, ale u mnie w firmie produkują i malują zbiorniki - podziemne na czarno, naziemne na biało. Dają na to gwarancję 20 lat, tzn. ogólnie na zbiornik. Są to jakieś farby epoksydowe, czy tam poliuretanowe. Poszukaj w okolicy firmy co robi konstrukcje stalowe albo zbiorniki stalowe - na pewno coś będą mieli.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem ciężar szkła,bez silikonu,opasek i przelewu i wyniosło 175kg.Będzie problem z wniesieniem,na zakrętach w wąskim przejściu nie będzie mogło trzymać na raz kilka osób.Może jakiś wózek ?

Czym pomalować stelaż ?

Marek, 175 kilo na czterech chłopa to po jakieś czterdzieści parę na łeb, spokojnie dacie radę, jak w zakręcie będzie musiało trzymać trzech to też jaja nie zniosą, nie ma co główkować, tu nie ma miejsca na finezję, liczy się sila i ostrożność :)

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego wnoszenia we trzech mojego starego szkła: mieszkam na 3-cim piętrze i na każdym spoczniku porozkładaliśmy arkusze styropianu - po dojściu na każde półpiętro stawialiśmy krawędzią na styropianie i potem na boczną szybę. Dało rade bez strat ale jak później wywoziłem szkło do rodziców to już wziąłem firmę przeprowadzkową: we dwóch chłopa po 1,9m na pasach znieśli to "na raz". Widziałem też na RC fotkę z wnoszenia długiego baniaka: na pasach podwieszone pod mocną belką tak jak się upolowaną sarnę nosi - dwóch gości to niosło na ramionach a trzeci ubezpieczał kołysanie. Ale inmar mieszka na parterze to generalnie nie ma o czy mówić. Byle by tylko żaden wymiar nie był większy niż któreś drzwi po drodze. Historia zna takie przypadki:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,narozbierałem się kiedyś w przeszłości mebli na progu klienta by potem pamiętać o takich rzeczach,frycowe trzeba było zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zamówić zwyżkę ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja-83: na parter?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sory nie doczytałem że to parter


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.