Skocz do zawartości
Taku

M&A czyli Manga & Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum kątem oka widziałem kilka avatarów z anime, stąd pomysł. Sporo tu ludzi z wszelakimi zainteresowaniami więc dodaje o ten temat, może ktoś z podobną manią czytania i oglądania twórczości z Kraju kwitnącej wiśni istnieje na forum?

Dla osób które być może spotkały się z tymi określeniami ale niezbyt wiedzą co to jest odsyłam na wiki:

Manga & Anime


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja :) co prawda m&a juz mniej. kiedys to sie ogladalo :D ach, moje ukochane chobits i chiiii :D a teraz to glownie figurki i lalki w tym stylu :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę ktoś jednak jest :D. Co prawda wymienionego przez ciebie tytułu nie znam ale jak ogarnę to co aktualnie oglądam (3 czy 4 tytuły na raz =.=") może się zapoznam ;p.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasem coś obejrzę.

Kultowy dla mnie tytuł to Wonderfull Days.

...no i ten soundtrack (!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikaru No Go! :)

Hikaru-Shindo.jpg


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wole inny styl ale to chyba też pod to się podpina tsubasa, gigi, avatar, szaman king


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał jeden ze znajomych - "to nie kultura tylko zespół zaburzeń" :p


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jako małolat obejrzałem "Ghost in the Shell" na Canal+ po niemiecku i film wtedy powalał wykonaniem. Kilka lat później zaczął się boom w Polsce i oglądało się "Dragon Balla", ściągało masę innych z eMulca :)

Temat szybko się wyczerpuje, okazuje się że większość 'doroślejszego' anime ma bardzo wtórną fabułę, od razu wiesz kto jest kto i co zrobi, wszyscy wyglądają tak samo (inne są tylko ubrania i kolory fryzur/oczu) a im dalej w las tym więcej okrucieństwa, przemocy i pedofilskich klimatów... No i duże roboty/power armory ;p

Dziecku raczej nie należy japońskich kreskówek pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kulty to GITS, Akira, Neon Genesis Evangelion, Ninja Scroll, Berserk ... a gdyby tak poszperać w pamięci to było wiele innych ;)

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej no, Hikaru nie ma nic wspólnego z tymi nawalankami. I jak najbardziej jest do pokazywania dzieciom, może się do czegoś fajnego zachęcą ;) To jest jedyny komiks, jaki w życiu moja żona przeczytała i dzięki niemu się nauczyła grać w Go :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GITS, Evangelion, NOIR, Blood (1sze wydanie), FMA, Cowboy Bebop, Ergo Proxy, Serial Experiments Lain, Death Note i wiele wiele innych których własnemu dziecku nie puszcze mimo ze 80% mojego dysku to animce.

Anime albo sie lubi albo nie, wielu ludzi wali betonami ze to chinskie bajki kompletnie nie majac pojecia o kulturowym zanczeniu kreskowek w kraju kwitnacej wisni. Tak, czesc jest ero, chibi, gore itd ale w tym wlasnie urok ze kazdy cos znajdzie dla siebie, sam znalem karkow ktorzy po szkole lazili jol elo elo i wpier.. kazdemu bez dresika a po domach chobitsy ogladali.

Zreszta kto rpzed 30tka, nie ogladal na RTL7 Dragonballa, czarocdziejki, Slayersow czy kapitana tsubasy. A jak sie kto na pszczolke maje nadzial to mam zla wiadomosc: to tez anime :harhar::

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszcz%C3%B3%C5%82ka_Maja


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lubię przeważnie dzieła niejakiego pana Miazakiego. Nawet kiedy próbowałem coś tam działać w swoim mieście.Eh te czasy........ Niestety skończyło sie to nie najlepiej i po moim odejściu padło. Ulubione serie anime to GTO, Bersek, Midori no chibi.....itd. Mam tylko nadzieję że kiedyś zabiorę żonę na jakiś konwent.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kilka moich prac ukazało się w pierwszych numerach Kawaii, w porozumieniu z przewodniczącą tokijskiej polonii Panią Hanną Gumulińską otrzymałem tytuł oficjalnego mangoki. Dzisiaj już nie ma czasu, kiedyś miałem zamiar po skończeniu infy wziąść się za japonistykę i za przykładem Marcina Bruczkowskiego opuścić nasz kraj i udać się na emigrację do Kraju Wschodzącego jena. Plany jednak z wiekiem uległy zmianie hehe, jednak do dziś dzień czuję się w jakiś sposób japonistą :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.