Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Thor amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Larwy zaraz po wylęgu:

post-12978-0-00994500-1324315281_thumb.jpg

Krewetki kilka dni po przemianie w formy dorosłe. Mimo, że są malutkie jak ziarenka pieprzu to wyglądają i machają pupami jak dorosłe.

post-12978-0-51705200-1324315289_thumb.jpg

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup::thumbsup: gratki , fajnie ze podchodzisz profeska do tematu i zycze dalszych sukcesow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Narazie sukces mizerny. 10 sztuk wyhodowałem.

Ale z drugiej strony jak na pierwszą próbę to całkiem niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiniesz spora firmę rozmnażania krewetek może zatrudnisz mnie do podmian wody :unworthy:


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nawet ze Śląska codziennie dojeżdżał... :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem usatysfakcjonowany tymi zdjęciami : )

Gratulacje-10 sztuk- ale to pewnie więcej niż wszyscy użytkownicy forum, tak o 10 :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mój dziekan ma na nazwisko "Mizera" i wcale nie jest taki mizerny. Raczej powiedział bym, że to wielki chłop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wrócilem do rozmnażania "sexy krewetek". Mam w zbiorniku kilka miotów larw. W każdym miocie jest ich kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt. Niestety te krewetki nie "wytwarzają" zbyt duzej ilości larw. Larwy sa bardzo małe i trudno zrobić im zdjęcia. Narazie mam tylko 5 samic więc larwy wylegają się dość rzadko.

11846527_474728356043285_569812375381013419_n.png?oh=9284c63b0a4fd071c5497f52784a621d&oe=5682F1A4

11880611_474728362709951_8680074061406654820_n.png?oh=714ab2f55d57299dbc2837a0b78e848d&oe=5645A2F2

11898614_474728379376616_4176419515971527305_n.png?oh=2121fb0082299aaf4b6a888740c197ff&oe=567C3842

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości są larwy ?

Coś podobnego do amano czy mniejsze przecinki :D

Ja coś nie miałem szczęścia do krewet tych co żyją w słodkiej a znoszą larwy, albo samica wystrzeliła jajami i uciekła, albo ugotowałem larwy albo sraczka :D w małych akwariach najgorsze jest to że szybuje szybko temperatura, na wahania nie można je narazić a grzałka odmówiła posłuszeństwa :p

Czym karmisz ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Są podobnej wielkosci co larwy amano - no może sa ciut wieksze. Nie potrafię okreslić ich wielkości, bo nie robiłem zdjęć z markerem i nie wiem jakie było powiększenie.. Mają też podobną budowę. Różnica polega na tym, że larw amano jest bardzo duzo w jednym miocie, a tych larw jest niewiele.

Karmię 3 razy dziennie tym co zwykle, czyli wrotką pędzoną fitoplanktonem, drożdżami i witaminami, solowcem i fito. Widłonogami ich nie dokarmie bo mi hodowla w czasie upałów padła. Mozna by je jeszcze dokarmic pierwotniakami ale w tej chwili ich nie mam bo nie umiem utrzymać stabilnej hodowli pierwotniaków i akurat teraz ich nie mam.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Miałem ostatnio ogromna ilość larw tych krewetek [tak z 500 z 3 miotów]. Nie takich małych ale takich 20 - 25 dniowych. Ale skopałem i przez moją głupotę mi zdechły. Czekam na następne. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat. Konrad, możesz napisać czym i ile razy dziennie karmić dorosłe krewetki Thor amboinensis, żeby z głodu nie podgryzały korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mozesz opisać jak je karmic aby byly zadowolone. Mam zamiar kupic kilka sztuk.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Żyhwe grindale, żywe widłonogi, wzbogacona [najedzona] tranem [tran można zemulgować i wtedy miesza się z wodą - ja taki tran leję do zbiorników z koralami prawie codziennie] artemia, mrożonki [np lasonogi, czerwony plankton [mrożone widłonogi]], Dobre suche pokarmy - tu mogę polecić tylko pokarm w tabletkach firmy preis dla krewetek. Kiedyś jeszcze było cyklopeeze - ale znikło z rynku [szkoda bo to był najlepszy suchy pokarm]. Inne suche pokarmy też zjedzą ale lepszego niż ten preisa nie znam. 

 

Sam trzymam sexy krewetki z koralami. Narazie rosną z antheliami, xenią, palythoa i zoasami.  Nie zauważyłem żeby żarły zoasy. Jest to zbiornik 40 x 40 x 28 cm. Jedyną filtracją jest kubełek z watą filtracyjną, troszkę żywej skały i 8 cm piachu. Krewetki karmię żywymi widłonogami i grindalami. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile razy dziennie je karmisz. Czy starczy dwa razy, czy częściej?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2017 o 19:24, nanokaczor napisał:

Żyhwe grindale, żywe widłonogi, wzbogacona [najedzona] tranem [tran można zemulgować i wtedy miesza się z wodą - ja taki tran leję do zbiorników z koralami prawie codziennie] artemia, mrożonki [np lasonogi, czerwony plankton [mrożone widłonogi]], Dobre suche pokarmy - tu mogę polecić tylko pokarm w tabletkach firmy preis dla krewetek. Kiedyś jeszcze było cyklopeeze - ale znikło z rynku [szkoda bo to był najlepszy suchy pokarm]. Inne suche pokarmy też zjedzą ale lepszego niż ten preisa nie znam. 

 

Sam trzymam sexy krewetki z koralami. Narazie rosną z antheliami, xenią, palythoa i zoasami.  Nie zauważyłem żeby żarły zoasy. Jest to zbiornik 40 x 40 x 28 cm. Jedyną filtracją jest kubełek z watą filtracyjną, troszkę żywej skały i 8 cm piachu. Krewetki karmię żywymi widłonogami i grindalami. 

https://www.amazon.de/Preis-Opti-Mix-Hauptfutter-Spirulina-Tabs-Meerwassertiere/dp/B001JSTPK8/ref=sr_1_1?s=pet-supplies&ie=UTF8&qid=1488658355&sr=1-1&keywordte tabletki masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Larwy sexy krewetek dziś w nocy zaczęły przemieniać się w krewetki. 

26756378_868853189964131_732493081130412

 

26756893_868853176630799_810988371316697

 

26841341_868853183297465_675234820460893

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje amboinensis znowu rozmnażają się jak wściekłe. Każda co dwa tygodnie ma miot. Mam dwie dorosłe to średnio wychodzi jedna na tydzień. Z jednego miotu w toni pływa na oko około 200szt. Zawsze wylęg po zapadnięciu zmroku a nad ranem przechodzi wylinkę. Puki co dorosłego osobnika nie uchowałem, ale czasami po dziurach w skałach widzę po kilkanaście sztuk z różnych miotów. Najstarsze mają ok 2 miesięcy (jakieś 1,3cm) i widać na końcu odwłoku charakterystyczne czarne placki. Reszta ciała jest blado czerwona prawie przezroczysta. W momencie wylęgu są wielkości niespełna 2mm i calkowicie przezroczyste. Widać, że u mnie uwielbiają wyższe kh w okolicy 10 jednostek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chodzi ci o Lysmata amboinensis? To zupełnie inny gatunek krewetek, który ma bardzo długi cykl larwalny - ok 6 miesięcy [oczywiście ten czas się zmienia w zależności od warunków środowiskowych i karmienia] niektórzy piszą że 3 miesiące... Te małe robaczki które ci latają pod skałą to są lasonogi. Larwy krewetek Lysmata są larwami pelagicznymi pływają w toni wodnej. Nigdy nie osiadają a jak opadną na dno to zazwyczaj zdychają.

Temat dotyczy Thor amboinensis. To tak zwane "sexy krewetki". Mają zupełnie inne larwy. Na pierwszym zdjęciu są widoczne ich larwy w jednym z ostatnich stadiów larwalnych. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o Lysmata amboinensis. One po niespełna dwóch miesiącach jeśli przeżyją zaczynają się czepiać podłoża. Ze wzgledu na brak ryb i kilku modyfikacji filtracji udało mi się utrzymać je tak długo. Pewnie nie dożyją do dorosłego osobnika, ale cieszy fakt, że coś tam się uchowało. Na bank nie są to lasonogi:-). Lasonogi też są, ale wyglądają inaczej. Bardziej przypominają rybę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

47 dniowa larwa Lysmata amboinensis wygląda tak:

47dahamboi.JPG

Moim zdaniem to one nie przypominają ryby. Bardziej przypominają ufo. 

 

http://www.ifmn.net/zuchtberichte/krustentiere/garnelen/28-lysmata-amboinensis-und-lysmata-debelius.html

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Napisałem, że lasonogi są podobne do ryby mając na myśli ich szybkość. Natomiast z tego linku, który wysłałeś, moje są coś pomiędzy 50-87 dniu. Są bardzo wolne i przesiadują w małych korytarzach w skale. Co do identyfikacji to mam ich obecność potwierdzoną przez chłopaków ze skrzydlicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Te larwy pływają w toni wodnej. Nie siedzą w skale. 

Czy masz jakieś zdjęcia? 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.