Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Thor amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie zrobić w weekend bo one tylko w nocy sie wypuszczają przy nocnym oswietleniu. W weekend będę miał wiecej czasu to myślę, że cos uda się uchwycić

Tutaj fotka po wylęgu

sketch-1516124388995.png

Sory za jakość ale to z telefonu. W weekend odpalę lepszejszy aparat i jakiś filtr zastosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wylęg jak wylęg. Larwy Lysmata amboinensis które mają 40 - 50 dni powinny mieć ok 2 cm więc zrobienie im zdjęcia nie nastręcza dużych trudności. Trudniej zrobić zdjęcia małym krewetkom Thor amboinensis bo maja jakieś 2 mm.  Larwy płyną do światła więc w dzień jeśli w zbiorniku jest słaba cyrkulacja powinny siedzieć przy powierzchni. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co ja mam na skale mają jakieś 1,2cm może ciut wiecej. Te ze zdjecia mają ok 2mm w dniu wylęgu. Lecą wtedy jak komary do światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tak miały. Po ok miesiacu może wiecej, część z nich zaczynała chwytac sie skały. Potem jednego dnia calkowicie znikły. I po kilku dniach w nocy przyuwazyłem kilka sztuk na skałach. Próbowałem wyczytać co i jak je odchować i wszędzie gdzie coś znalazłem było info że to niemożliwe. Na grzebien nałożyłem flizeline. Czesto się zatrzymywały na niej, ale jak ją ruszyłem to wszystkie odskakiwały i znowu pływały w toni aż do zamieszkania skały. Niczym tego nie karmię, mam tylko reaktor glonowy. Widać wlot z reaktora na zdjeciu. To ta "przepiękna" rurka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak do tej pory naliczyłem kilkadziesiąt krewetek. Są bardzo małe wiec trudno je policzyć. Narazie boję się je odławiać więc w sumie to nie wiem ile dokładnie ich jest a z doświadczenia wiem że może być ich nawet 2 razy więcej...  Zobaczymy jak szybko będą rosły.

Wczoraj wylęgły się następne larwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mała sexy krewetka

Krewetki strasznie szybko rosną. Wydaje mi się że w ciągu tygodnia urosły drugie tyle.

Jak widać to jest samiec. Ciekawe ile będzie samców i ile samic. 

Zdjęcie zrobiłem ok 3 godziny temu. 

27356361_1949430408417844_78269314875542

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ulubione krewetki :) miałem ich około 10 w akwarium przez prawie dwa lata , samice nosiły jaja, obserwowałem tarło - ciekawe zachowania z pocieraniem pancerza przez samca :) ale jaja poszły w toń i młodych nie mam, same krewetki raczej krótko żyją, kupiłem już podrośnięte i po 2 latach zostały mi 3 sztuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się, byt szybko pochwaliłem swoimi. Zdjęć nie udało mi się zrobić bo nie zauważyłem żadnej. Chyba popadały z glodu. Może dlatego, że no3 i po4 mam na zero a kh spadło w okolice 9. Powyżej 10kh pływało tego multum, a starsze już czepiały się skały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
8 minut temu, dla syna napisał:

A ja się, byt szybko pochwaliłem swoimi. Zdjęć nie udało mi się zrobić bo nie zauważyłem żadnej. Chyba popadały z glodu. Może dlatego, że no3 i po4 mam na zero a kh spadło w okolice 9. Powyżej 10kh pływało tego multum, a starsze już czepiały się skały. 

Moim zdaniem nie miałeś larw Thor amboinensis. Lysmata amboinensis ma zupełnie inne larwy. Tamte krewetki to zupełnie inny temat. Zupełnie inny gatunek. Te larwy których zdjęcie wkleiłeś to były larwy Lysmata sp...  Larwy tych krewetek mają zupełnie inną budowę i są mniejsze.

Naliczyłem ok 50 krewetek ale pewnie się mylę -  a nawet napewno. Są bardzo małe ale rosną.

 

Mam następne larwy - 2 wylęgi. Zobaczymy jak pójdzie. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nanokaczor napisał:

Moim zdaniem nie miałeś larw Thor amboinensis. Lysmata amboinensis ma zupełnie inne larwy. Te larwy których zdjęcie wkleiłeś to były larwy Lysmata sp...  Larwy tych krewetek mają zupełnie inną budowę i są mniejsze.

Naliczyłem od 50 krewetek ale pewnie się mylę - napewno. Są bardzo małe.Mam następne larwy - 2 wylęgi. Zobaczymy jak pójdzie. 

Jak znajdę film, który dałem na komunikator kakao to uwierzysz :-) Serwis ze skrzydlicy chciał badać moją wodę z tego powodu bo też nie wierzyli, dopuki nie zaniosłem im worka pełnego z tymi krewetami wyłowionych po 40 godzinach od wylęgu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Teraz, dla syna napisał:

Jak znajdę film, który dałem na komunikator kakao to uwierzysz :-) Serwis ze skrzydlicy chciał badać moją wodę z tego powodu bo też nie wierzyli, dopuki nie zaniosłem im worka pełnego z tymi krewetami wyłowionych po 40 godzinach od wylęgu. 

A w co mam wierzyć? To nie jest sprawa wiary tylko faktów. Na zdjęciu napisanym przez ciebie 16 stycznia nie ma larw Thor amboinensis. 

Larwy tych krewetek wyglądają tak:

11846527_474728356043285_569812375381013

I to jest moje zdjęcie. 

Trudno im zrobić fotkę bo są bardzo małe. W dodatku zazwyczaj wylęga ich się kilkadziesiąt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatk ja pisałem o Lysmata. Bo tylko te krewetki posiadam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krewetki podrosły. Już się dorosłe i się rozmnażają

Te na zdjęciu pochodzą z mojej hodowli. Mam ich dużo więcej. Bardzo fajnie wyglądają w grupie. 

thor%20amboinensis.JPG

Mam też następne larwy. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat żyją krewetki Thor amboinensis? Na internecie trudno coś na ten temat znaleźć, a niektórzy piszą, że dwa lata. Będziesz sprzedawał Thor amboinensis jak rozmnożysz ich więcej?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie wiem ile żyją. Trudno to stwierdzić bo je zazwyczaj trzyma się w grupie. Jeśli więc w stadzie jakaś padnie to trudno powiedzieć ile dokładnie żyła. Tym bardziej jeśli kupi się dużą krewetkę w sklepie i to na przykład pochodzącą z odłowu. 

Teraz mam ich ponad 100. Głównie takich dorosłych, które już się mnożą.

Następne larwy już latają. Prawie codziennie wylęgają się nowe. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nowy miot Thor amboinensis. Jest ich tylko ok 50 - one niestety za dużo larw nie "puszczają". 

 

Kolejne larwy już pływają. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mała sexy krewetka z nowego miotu. Tym razem trochę sie nie udało i odchowałem mało krewetek. Zawsze jednak jest kilka sztuk więcej. Następnym razem będzie lepiej!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.