Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Lysmata boggessi / seticaudata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Krewetki, które widać na zdjęciu mają od wylęgu larw jakieś 1,5 miesiąca. Już teraz widać inny układ pasków niż u L.wurdemanni. Dorosłe krewetki jedzą apitasię ale są mniejsze od L.wurdemanni.

post-12978-0-00682500-1324412012_thumb.jpg

Ciekawostką jest to, że larwy Lysmata spp. trzeba trzymać oddzielnie bo larwy krewetek L.wurdemanni i L.boggessi zjadają larwy L.seticaudata.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak udało Ci się je odłowić? Mam w akwa kilkadziesięt młodych krewetek i za cholere nie jestem wstanie ich odłowić.Wundermani mają już 7-8mm, a od tygodnia widzę sporo młodych L. Ambionensis. Wundermani już oczywiście w zbiorniku nie ma, ale młode po nich zostały. Jak je odłowić, trzymają się mocno porowatych skał i są strasznie szybkie.

Jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To co widzisz to pewnie krewetki Mysidaceae ;)

303904143_5015c066f7.jpg

Da się je odessać wężykiem. Nie jest to proste bo szybko zmykają ale jak się postarasz to się uda.

Można je łatwo hodować na pokarm dla ryb. Te krewetki nie mają cyklu larwalnego co oznacza, że "rodzą się" małe krewetki wyglądające jak osobniki dorosłe.

Sam mam problem z tymi krewetkami podobnie jak z kiełżami bo, czasem małe przedostają się do baniaków z larwami i jak urosną to mi zżerają larwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mała krewetka Lysmata seticaudata. Maluch jeszcze około 2 dni temu był larwą...

11885169_474663072716480_6998518638308676776_n.png?oh=935ee4a4e865df80614aff1e26fefbd1&oe=56382D77

11870936_474663066049814_7087964627847512623_n.png?oh=66cf23307fdd9aca771e286126ce31c8&oe=56369815

Larwy Lysmata seticaudata, które lada dzień "zamienią się" w krewetki. Mam w tej chwili kilkaset takich larw - ostatnie dni przed przemianą są najgorsze...

11905406_474662769383177_6250723703986282688_n.png?oh=6258c2b3a9afec78c6027b0e89abe647&oe=563A828F

11846516_474662786049842_5055944203759880796_n.png?oh=cc4e0b7af4a8cb9a52bf4f60c5dddcc9&oe=5677590D

11896126_474662799383174_4451895899612965530_n.png?oh=0c2c6199632153d9c4a0bdf8df7af4f8&oe=56720C3D

11894468_474733826042738_7486180822483595840_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz sprzedawać ? :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Te maluchy, które są na fotkach będa miały ok 3 cm za jakieś 2 miesiące i wtedy dopiero będą się nadawały do sprzedania.

Mam jednak krewetki tego samego gatunku które mają już odpowiednią wielkość i nadaja się do sprzedania. Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ma między nimi różnicy poza ubarwieniem i wielkością. Z tego własnie powodu na zachodzie wszystkie te krewetki mają w handlu jedną nazwę "peppermint shrimp" lub "wurdemanni".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szkoda że oba gatunki takie ... wstydliwe

wpuściłem do zbiornika 2 takie i 2 takie .. czasem w nocy widuję jedną ... max 2 na raz i to ledwo wystawiają łapki z jakiej dziury ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

One łażą głównie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

One łażą głównie w nocy.

dlatego napisałem szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma między nimi różnicy poza ubarwieniem i wielkością.

A czy te większe (kuekenthali, wurdemanni) nie są lepszymi wyjadaczami właśnie ze względu na wielkość? Czy nie wsuwają lepiej dużych aiptazji?

Swoja drogą to reeflex.net podaje dla kuekenthali rozmiar 5cm a u mnie w akwa miałem takie byki po 8-9 cm, czy oni jakos inaczej długość liczą? Może bez ogona?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jedne są mniejsze jak dorosną inne są większe ale ja bym się za bardzo nie sugerował tym co jest na reeflexie napisane. To jest fajna strona ze zdjęciami.

Duże aiptasie latwo jest pozabijać wykałaczką lub czymś innym. Problem jest z tymi małymi szczególnie jeśli jest ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Lysmata seticaudata od Ciebie zjadły na prawdę dużą Aiptasię...

9y17.jpg

Trochę się "zastanawiały", ale w końcu zjadły...

Należy zaznaczyć, że nie miałem wtedy ryb, więc praktycznie nie karmiłem. Nie wiem czy miało to znaczenie.

26.12.2013 wpuściłem 3 L. seticaudata od Ciebie. A 09.08.2015 po przekładaniu reszty skały okazało się, że jedna wciąż jest i to całkiem wyrośnięta (dłuższy czas myślałem, że ich już nie ma). Jaka jest ich długość życia? Ta jedna jeszcze trochę pożyje? To normalne, że została mi tylko jedna?

Pozdrawiam i kibicuję - rozmnażanie to jest coś! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dziękuję. Niedlugo bede mial znacznie więcej gatunków zwierzaków. Jeszcze tylko jeden krok. No i niestety znowu wydatki - z listy zakupów wynika że to beda jakieś 2 tysiaki. Między innymi musze kupić 16 pomp cyrkulacyjnych... ehh

Te krewetki to straszne żarłoki. Jeśli nie maja co jeść albo karmi się je nie odpowienim pokarmem to się zjadają. Nie dotyczy to tylko krewetek ale także larw. Larwy też są strasznie żarloczne. Tu być może własnie to się stało. Mogą się też z glodu zabrac za niktóre korale. Karmienie to podstawa.

Generalnie to nie wiem ile żyją te krewetki bo nie znalazłem nigdzie takiej informacji a sam tego nie sprawdzilem. Wydaje mi się że powinny wyciągnać przynajmniej 3 lata.

pozdrawiam

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mam krewetki Lysmata seticaudata, Lysmata bogessi i Lysmata wurdemanni. Wszystkie jedza aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp . Ale w Anglii te barany używają swoich nazw nie po łacinie dla nich wszystkie sa wondermani i juz o rybach nie wspmne a korale kupiłem sobie duncana a sprzedawca mówi ze to sofy coral to za 15£ hehe dobra moja . Dzieki jeszcze raz. . Może da sie wysłać jakos za granice ile one mogą być w transporcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie mam zielonego pojęcia jak wysłać je za granicę. Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę ze jesli wsadzę 1 krewetke do jednego worka i wsadze w w styropianowe pudło to przetrwają.

Tylko nie wiem jak to wyglada od strony prawnej. Czy ogólnie mozna wysyłać zwierzaki za granicę bez jakiegos papieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z innymi zwierzakami, ale z Anglii do polski można bez papierów sprowadzic kupić małe krewetki które po prostu sa sprzedawane jako żywy pokarm


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.