Skocz do zawartości
Przemek

Czas świąt - czas prezentów...

Rekomendowane odpowiedzi

AdamB masz dokładnie tą samą przypadłośc co ja. Ja robiłem upgrade z softu 1.7.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamB

Teraz sprawdzić już nie możesz - czy nie sprawdzałeś tego przed upgradem softu?(to BARDZO WAŻNE).

W statusie połaczenia BT powinieneś mieć informacje o sile sygnału z lampą - jaką masz?

W jakim sensie - blokada portu?

Ten sam firmware i software pobrało łącznie 427 osób(są statystyki) - z czego prawdę rzecz mówiąc - informację o problemach z załadowaniem softu do lampy dostałem od 9 osób(w tym Was obydwoje).

Mówimy o sytuacji że "NIE DA SIĘ"..

@Fajfer

Pradowpodobieństwo że ten sam błąd wyskoczył na obu komputerasz w 25 sekundzie jest niemal równe strzeleniu w totka :)

Tak jak napisałem - warstwa sprzętowa(którą odpowiedzialna jest za transmisję - czyli układ BT w lampie, ustawienia prędkości i sposobu transmisji ) jest taka sama.

Zrobiłem PONOWNIE przed chwilą upgrade lampy 3ch softem i firmwarem 4 KROTNIE z rzędu - bez żadnych błędów i zerwania transmisji.

Dlatego też - ponieważ wiem jak jest firmware i soft napisany - to nie ma znaczenia JAKI FIRMWARE wgrywamy do środka - moduł odpowiedzialny za transmisję się nie zmienił.

Jeśli natomiast będzie problem z systeme/bt(konflikt przerwań, inne urządzenie z modułem BT pracującym w trybie discovery, klawiatura/mysz na BT) - to prawdopodobieństwo błędu zwiększa się - jednak tak jak już powiedziałem - nawet upgrade firmware do R2 który trwa niemal 5 minut(!) nie zakończył się jeszcze ani razu błędem CRC.

(a robię to w tej chwili co kilkanaście minut gdyż kończymy pracę nad dedykowanym softem na iOS/Android) :)(dla R2 na razie)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, pisząc, że AdamB ma ten sam problem, wcale nie znaczy, że w obu w 25 sek. zrywa połączenia (choć kilkukrotnie tez tak miałem 25 sek.). Zrywa w różnym czasie, nigdy nie kończąc pełnego zapisywania. Czy to znaczy, że należy wyposażyć się w konkretny modół BT by móc z pełni korzystać z tych lamp??

Poza tym Twoja odpowiedź nie tłumaczy opóźnień w sygnale dla lampy slave. Czy to już lepiej przemilczeć :)?


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa przyjechała ostatnio w nowej obudowie z nowymi "bebechami", ze starej został tylko panel z diodami.

Rozmawiałem telefonicznie z kimś z serwisu powiedział, że poprostu nie zwracali uwagi na dźwięki czyli nie testowali lampy pod tym kontem - ten typ tak ma i tyle. Tak czy inaczej jeśli jest na to jakaś metoda byłbym wdzięczny za pomoc ... mam aktualnie 3 lampy i od samego początku, ponad rok czasu, tylko z tą jedną jakiś problem.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - ale nie zauważyłem tego pytania - o jakim opóźnieniu w sygnale mówisz? Nic nie wiem o jakim kolwiek opóźnieniu. :)

Nie mam zwyczaju milczeć na jakikolwiek temat związany z pytaniami na temat lamp PS.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacku

A powiedz mi - jakie masz wnetylatory w tej lampie - niskie czy wysokie?(wiele łopatek - 13 czy mniej)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego lampa nie podaje prawidłowo sygnału na slave'a.

Przykład 1:

Pierwszy zestaw master + slave:

- ustawienia księzyca, moc max.5% dziś MPD#24 Power 4% świeci zarówno master, jak i slave

Drugi (feralny) zestaw master + slave:

- ustawienia księzyca, moc max. 5% dziś MPD#24 Power 4% świeci tylko master

Wschód słońca:

Pierwszy zestaw master + slave:

- Czas rozświetlania 120 min.; obie lampy zaczynają wchód mniej-więcej w tym samym czasie, opóźnienie na slave ok 2 sek.

Drugi (feralny) zestaw master + slave:

- Czas rozświetlania 120 min.; Master wschód z wyprzedzeniem ok 30 sek. w stosunku do slave


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadne opóźnienie - a normalna rzecz występująca przy WSZYSTKICH naszych lampach :)

Zarówno egzemplarzu nr.1 zrobionym w sierpniu 2009 roku - jak i numerze 1000, czy 2631 zrobionym dziś :)

Wynika to z charakterystyki wypełnienia sygnałem PWM - im dalej od źródła generującego przebieg(komputer) tym bardziej (w wyniku pracy poprzez transoptory, ścieżki, złącza, kable DSC) - ulega osłabieniu sygnał sterujący - wraz z każdym kolejnym Slavem.

Przy niskim wypełnieniu(słaba moc światła moonlight w ustawieniach lampy) - działa on na tylko w lampie Master - jak wypełnienie się zwiększa - staje się widoczny również w kolejnych lampach Slave(patrząc od storny Mastera).

Z doświadczenia wiem - ze dla większości Klientów którzy korzystają z opcji Moonphase simulation(symulacja światła księżycowego) taka praca jest zaletą - bowiem przy niskim wypełnieniu światło generowane tylko z jednego panela jest "ciemniejsze" - a mimo to - nadal widoczne. Latwo sobie bowiem wyobrazić, że nawet 3% światło, ale generowane np przez 4 lampy - dawało by dosyć jasne oświetlenie w akwarium. A tak - w przypadku naprawdę "ciemnego" księżyca - światło produkowane jest przez jeden z paneli.

Zazwyczaj światło na drugiej lampie pojawia się przy wypełnieniu ok. 3% - a to że w jednym zestawie zaświeci się przy 3% a w innym przy 4% - to już kwestia parametrów elektronicznych diod - porównujesz zestawy oparty na diodach 1W made in HK(Master?) i Cree 3W. To dwa zupełnie różne półprzewodniki - z cechą wspólną - że oba świecą :)

Tak samo jak użyjemy kabla DSC dłuższego niż standardowy - w Honkkongu jest sklep używający 26 sztuk BP - połączonych w jedną całość(1szt Master) - z czego kable DSC mają 36m(lub 38m - nie pamiętam) - na ostatnim Slave moonlight pojawia się przy wypełnieniu 16%..

Dlatego też:

"Wschód słońca:

Pierwszy zestaw master + slave:

- Czas rozświetlania 120 min.; obie lampy zaczynają wchód mniej-więcej w tym samym czasie, opóźnienie na slave ok 2 sek.

Drugi (feralny) zestaw master + slave:

- Czas rozświetlania 120 min.; Master wschód z wyprzedzeniem ok 30 sek. w stosunku do slave"

to nie opóźnienie - to rośnie wypełnienie kanałów PWM - i patrząc na zachód lampy - będzie to wyglądało dokładnie tak samo - tylko że odwrotnie :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że dajesz radę w tym natłoku :thumbsup: ... u mnie wentylatory niskie 15 łopatek.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobimy inaczej - jutro odezwę się po rozmowie z serwisem.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Pozostaje kwetia upgrade.

Przemku jedną lampę jestem w stanie upgrade'ować bez problemu, a druga na tym samym BT nie.

To jakaś paranoja, że muszę kupić kolejny (trzeci) BT by lampa działała, jak należy. A jaką mam gwarancję, że kolejny BT będzie właściwy i soft przejdzie w pełni??

Miałem nadzieję, że lampy te będę niezawodne, a moje jeżdżą od dwóch lat między serwisem a mną, zamiast spokojnie świećić nad baniakiem:(.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jest powiedzieć - nie wiem co to za modele lamp - z którą masz problem?

Gdyby to była kwestia aplikacji - to nie dałbyś radę także w tej pierwszej.

Być może w jednej z nich jest antena chipowa - a w drugiej - tzw. patyk - i dzięki temu sygnał jest mocniejszy - co przy tanim BT(w komputerze) klasy 2 ma znaczenie(sygnał niemal 8 krotnie słabszy niż Class 1).

Co do awaryjności - od stycznia 2011 roku mamy w pełni automatyczny montaż elektroniki - i awaryjność podzespołów takich jak komputer/driver - wynosi ok. 2.3%. Czy to dużo? Wydaje mi się że nie - biorąc pod uwagę stopień komplikacji i warunki pracy lampy.

W Twoich lampach zakupionych dwa lata temu - zmuszeni byliśmy wymienić elektronikę składaną ręcznie przez p. Leszka - i drivery(które siadały po czasie) i komputer(BT - który zresztą już raz p. Leszek Ci wymieniał - bo lampa nie była u nas na serwisie).

Dlatego też - prosiłbym Cię bardzo :) o nie budowanie niewłaściwego obrazu awaryjności lamp PS - ponieważ od czasu przejścia na montaż elektroniczny - temat jak powyżej w zasadzie nie istnieje - a jeśli wracają do nas lampy - to te z okresu gdy elektronika składana była ręcznie przez p. Leszka). Dziękuję :)

Lampy PS sprzedawane są w zasadzie na wszystkich kontynentach - i od stycznia, serii XM sprzedane zostało ponad 1000szt. Nie wyobrażam sobie aby przy tego typu awaryjności taka działalność była opłacalna - biorąc pod uwagę koszty transportu do i z zza granicy.

Dlatego też - reasumując - w tym wątku proszę trzymać się tematu - a do kwestii technicznych(nie związanych z upgradem) - służy dział wsparcia PS na forum.

Dziękuję raz jeszcze :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamB

Teraz sprawdzić już nie możesz - czy nie sprawdzałeś tego przed upgradem softu?(to BARDZO WAŻNE).

W statusie połaczenia BT powinieneś mieć informacje o sile sygnału z lampą - jaką masz?

W jakim sensie - blokada portu? ...

Nie zapisalem sobie wersji, bo i po co? Wczesniej nie robilem upgreat'u lampy bo wszystko dzialalo. Zreszta tak jak napisalem lampa byla w serwisie z powodu krzaczkow na wyswietlaczu i podobno soft byl reinstalowany. Wydaje mi sie, ze 1.6 ale moge sie mylic. To juz ten wiek :/

Co do blokady portu - po zakonczeniu procesu reinstalacji, pojawia sie komunikat o koniecznosci resetu lampy i softu po czym w tym samym oknie pojawia sie informacja o zamknieciu portu i finito. W poprzedniej wersji (tej przedostatniej) nic takiego sie nie zdazalo.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB

Nie chodzi o to aby zapisywać - chodzi mi o to, ze przed dokonaniem upgradu powinnien być sprawdzony firmware w lampie - w jakiej wersji jest - i czy na pewno jest kompatybilny.

Wgranie niewłaściwego firmware do lampy do której nie jest on przeznaczony - może się skończyć uszkodzeniem komputera i niestety płatną wizytą w serwisie.

Sytuacja o której mówimy z wentylatorami - wygląda na to że lampa była w wersji poniżej 1.6 - gdyż pomimo wystawienia sygnału sterującego wentylatorami w komputerze na port na którym w wersji 1.6 się znajdują - nie działają..

Obawiam się więc - że lampa będzie musiała być do nas odesłana - aby sprawdzić jaka jest wersja komputera - i jaki firmware do niej jest odpowiedni(jeśli nie pamiętasz dokłądnie jaki był wcześniej - lub przed samym upgradem nie spojrzałeś)

Co do zamknięcia portu - to normalna sytuacja - po wgraniu firmware do lampy do firmware - zarówno aplikacja jak i lampa powinna być zrestartowana.

Pamietaj proszę że najnowszy firmware ma zupełnie inną strukturę - i zbudowany on jest w oparciu o jądro firmware do Hyperion R2.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o wskazanie miejsca, skad moge pobrac wersje 1.7.

Zrobilem upgrade drugiej lampy i tez szaleje


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamB

Ty masz dwie IO? w nich na pewno nie było softu 1.6x..

Proszę podaj do siebie maila - wyślę Ci pliki - spróbujesz zrobić rollback.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam IO i BP 120

Ta druga z kolei swieci tylko w trybie colour studio. Po nacisnieciu STOP sciemnia sie do 0 i swieci tylko 3 kanal

Adres email przesylam na PW


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wysłałem.

Obie lampy wygląda na to że miały soft poniżej 1.6x na pewno

Dla 120 - z tego co pamiętam(nie są już produkowane) było to 1.35 - były zupełnie inne wyprowadzenia od wentylatorów i kanałów.

W nich występowały i drivery cyfrowe - i analogowe - dlatego jeśli przesłany soft nie zlikwiduje problemu - proszę odesłać lampy na serwis - nie widzę innej możliwości.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę załóż wątek w forum wsparcia PS - tam na spokojnie porozmawiamy.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB

Czy możesz sprawdzić ten firmware?

http://www.Pacific-sun.eu/download/software2_1/firmware_2_3_3ch_LS.bin

Podejrzewam że możesz mieć komputer w wersji który akurat bedzie działał z tym firmware.

Daj znać.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO dziala bez problemow. BP 110W na nowym sofcie mial same krzaki na wyswietlaczu, reszta dzialalal ok. Dzis dopiero udalo mi sie wgrac soft, ktory przeslales mi emilem i wyswietlacz jest prawie OK ale dzis niestety mi sie zawiesila w czasie zachodu, tak jak kiedys IO przed wymiana wyswietlacza. Jutro wrzuce ten z posta powyzej


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softu - pamiętaj proszę o ustawieniach domyślnych - i restarcie lampy.

Wszystko powinno chodzić ok - w BP i IO jest taki sam komputer :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.