Skocz do zawartości
MayFly

Kolejne niefoto na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany zbiornikiem Natana postanowiłem zrobić własne akwarium, zbiornik ma wymiary 80X35X35 jeśli chodzi o karmienie 3 razy dziennie to sobie poradzie sump ma wymiary 60X40X45 3 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego :D . Ok jeśli chodzi o komory to 1 ma służyć przykryciu hydrauliki i grzałki 2 to klasyczne refunkium a 3,0 to komora odpieniacza 3,5 to komora pompy obiegowej oto spis spszętu :

- 1 odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

-2 odpieniacz Aqua Medic Midiflotor

- pompa obiegowa New Jet 2300

- oświetlenie jakaś tania oprawka i jedna świetlówka

- cyrkulacja Sunsun JVP-102 mam jedna i jest ok

- skała ok 10 kg

- żywy piasek 9,07kg biały

- grzałka mam jakąś ze starego akwarium w piwnicy

- Blau Overflow 1500 Pudełko przelewowe niestety akwarium mam ale bez komina

- dolewka grawitacyjna

odpieniaczy nie zmienie bo takie posiadam

ps to nie jest moje pierwsze akwarium morskie i wiem w co sie pakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż przestaw odpieniacz do pierwszej komory.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to niemożliwe bo pierwsza komora ma 10 cm :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty dopiero mam szkło na główny i odpieniacze i grzałke wszystko będzie za ok 2 miesiące :thumbdown: jak Bóg da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sump ma wymiary 60X40X45 3 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego :D

Toteż przestaw odpieniacz do pierwszej komory.

Niestety to niemożliwe bo pierwsza komora ma 10 cm :thumbdown:

To coś kiepsko Ci działa skoro odpieniacza nie możesz do pierwszej komory włożyć :welcome:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów "popierdółka" niefoto,dlaczego takie małe ? myśle że tego typu zbiornik to min. 300L


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kolego skończyłeś zanim zacząłeś.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś kiepsko Ci działa skoro odpieniacza nie możesz do pierwszej komory włożyć :welcome:

Moje akwarium działa tak jusz 6 lat tylko zmieniane bylo ułożenie skalne i mieszkańcy :D tzn jak sie znudzi to sprzedajesz i na nowo :D

To coś kiepsko Ci działa skoro odpieniacza nie możesz do pierwszej komory włożyć :welcome:

Sorki za off top ale pokaże na dowód że wszystko będzie działać zdjęcie z mojego głównego akwa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f09619fb49200143.html

Upominam- przestań pisać post pod postem, Edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem ale doszła zmiana sump nie posklejany i teras pytanie jak powinny wyglądać przegrody proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko, to ja to mogę zamknąć jeśli chcesz :) jeszcze jeden post pod postem i będzie po temacie, po drugie proszę używaj interpunkcji i ortografii bo oczy bolą...

Pozdrawiam

seb

ps. fajny baniak ten ze zdjęcia...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze odpieniacz, w drugiej wedlug uznania a na koncu pompa i grzalka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 fora, 1 temat, 1 autor, 2 nicki, 2 różne rozwoje tematu. Mam nadzieje, że wyciągniesz cenne wnioski. pozdro. luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na drugim tez jest ten temat, widzac oba radze Ci żebyś sobie na razie dał spokój, poważnie, jeśli chcesz oszczedzać na odpieniaczu to się nawet w to nie baw, bo 300 litrach czasem te 500 zł bedziesz musiał wydać na absorbery czy inne bzdety i to miesięcznie.

Myślałeś o automatycznym karmieniu ? nie dasz rady karmić ręcznie gwarantuje Ci to, wcześniej czy później nie wyrobisz, czyli jest Ci potrzebny automat do karmienia - minimum 600 zł jeśli wszystko zrobisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana może jak mi sie uda na to oszczędzać to coś takiego dam :

- odpieniacz Deltec MCE 600

- obiegówka Aquarium Systems New Jet 1200

- cyrkulacja 2 pompy Hydor Koralia 1 12V

co o tym teras myślicie ??

Odpieniacz pójdzie do pierwszej komory a w drugiej będzie obieg i absorbenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce fotek :crybaby:

Proszę wyrazić opinie na temat ułożenia skały woda jeszcze troszkę mętna bo piasek wczoraj wsypałem :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2abeced07a6f456.html

Co to jest ??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de8ca948f3f486c5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie szkoda że tak to na zdjeciu wyglada a tam masz dendrophylie. takze nie każ zdjecia oceniac bo wypada to wszystko razem niekorzystnie. pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzak :) Rzuciłeś się na głęboką wodę z tymi niefoto bo to wyższa szkoła jazdy, ten koral to Dendrophyllia. Marnie to widzę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzak :) Rzuciłeś się na głęboką wodę z tymi niefoto, bo to wyższa szkoła jazdy, ten koral to Dendrophyllia. Marnie to widzę. 

Wiem ale cusz .

Oświetlenie będzie jutro sump sie skleja :D

Oceniajcie przeżyje krytykę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.