Skocz do zawartości
twistman

Moja Prywatna KAMPANIA przeciw DINO

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna fota baniaczka, coś nie mogę się nacieszyć, że w końcu czysto :-)

Swoją drogą, zauwazyłem że po zmianie sposobu prowadzenia akwarium tj. przejście na ballinga mocno ruszyły algi wapienne. Już nawet nie usuwam asterin a mam ich sporo bo tam gdzie coś wyjedzą zaraz i tak robi się różowo :-)

Niedługo do akwa powracają moje LPS-y. Zobaczymy czy uda się zachować parametry a przy tym zapewnić im odpowiednią ilość żarełka żeby nie głodowały.

post-12386-0-61581300-1327820665_thumb.jpg

i wapniaczki:

post-12386-0-27011200-1327821168_thumb.jpg

@skoti79:

Może to krzemiany w wodzie. Brązowy nalot - to mogły być okrzemki a teraz zaczyna wywalać Ci dino. Wydaje mi się że na pewno nie jest to od Silicat Ex (absorber może tylko powstrzymywać ekspansję tego dziadostwa)

Sprawdź co lejesz do baniaka, looknij ten temat:

http://nano-reef.pl/topic/41924-krzemiany-w-rodi/page__p__402197#entry402197


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sie sprawy u Ciebie maja?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę moim malutkim doświadczeniem. Zaczęło się dino pojawiać na piasku. Zaczęliśmy znacznie częściej używać szczypców, a jak najmniej rąk i zrezygnowaliśmy z nocnych ledów - nocka była całkiem ciemna. Po kilku dniach było już czyściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

I co tam po prawie miesiącu? :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam po prawie miesiącu? :smoke:

dino to już praktycznie wspomnienie.... Pokazuje się co jakiś czas jakiś glutek z bąbelkami ale system to przełamuje..

Teraz na tapecie Briopsis

jak to się mówi "jak nie urok to sr**..a"

PS. Ale świecę zdecydowanie krócej i rzeczywiście mniej pchania łap do baniaka to jest to.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie zastosowalem ta metode o 19:00 zaciemnilem akwarium calkowicie. martwi mnie jedno co z karmieniem ryb ??? Przez tyle godzin bez karmienia ??


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmienie bez sensu bo i tak w ciemnościach nie zjedzą. Trochę diety nie zaszkodzi. :)


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego moge sie spodziewac : euphylie, montipory, talerzowki fungia, strat mam sie spodziewac ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jak zaciemnienie nie pomoze to bede rozpatrzal ten wątek rally8pl czytalem go kiedys :) nie chce zbytnio zadnej chemi lac do akwarium ...


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 zaciemnienia na 72godziny wybiły dino. Korale bez strat lps, męskie i monti. Nie wróciły od tego czasu -już 10 miesięcy.

Edytowane przez Marlowww (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak Panowie po zaciemnieniu? są efekty? Bo zakładam że strat w koralach być nie powinno..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 48 godzinach padla ladna talerzowka fluo wiwec nie bede stosowal juz tej metody zastosuje algea-x ale widze ze din ozaczelo ustepowac przypuszczam ze po 72 h bylo by zero.


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się trochę do tematu bo sam walczę z ta plaga i znalazłem sposób na necie a mianowicie woda utleniona. Chcę dziś rozpocząć kurację 5ml/100l. Może ktoś z was już próbował?

prosze bardzo http://nano-reef.pl/topic/53589-dino-vs-h2o2/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość "walczących" z tą plagą to osoby posiadające młode akwaria.

Nie ma cudów, w młodych nie do końca dojrzałych systemach - takie rzeczy jak dino, cyjano, wysypy glonisk, itp.po prosu mają miejsce. Wiem to z własnego doświadczenia.

Trzeba się zastanowić, czy nie dojrzały zbiornik nie jest za szybko zbyt dociążony, bo jest to jeden z podstawowych grzechów akwarystów.

Ciężko wytrzymać z pustym akwarium, co nie :-) ?

"Solanka musi się trochę pokręcić" ze skałą i piachem, filtracja musi zaskoczyć.

Nie ma co wykonywać nerwowych ruchów i dozować "cudownej" chemii - bo na przyszłość nie wróży to niczego dobrego.

Mój kolega który zakłada morskie, opowiadał że najładniejsze akwarium, jakie mu wyszło i co za tym idzie najstabilniejsze, zrobił dla Klienta, któremu w międzyczasie przydarzył się zakręt życiowy i musiał środki przeznaczone na dalszy ciąg realizacji projektu przesunąć na inne cele. Miał likwidować. Ostatecznie akwarium zostało. Chodziło zalane ze skałą , piachem i cyrkulacją prawie osiem miesięcy.

Po tym okresie zostały wpuszczone zwierzęta, i zero plag.

Po roku ze zwierzętami akwarium miało taką filtrację, że można by było tam "nasikać" bez jakiegokolwiek uszczerbku dla systemu:-)

Ja mu wierzę...pokrywa się to z moimi przemyśleniami.

Życzę wszystkim DUŻO cierpliwości.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domu wszędzie gluty, ohyda, załamka. Wczoraj wielkie czyszczenie, młyn w zbiorniku dino wywalone prawie całe. Skały wyczyszczone, woda zalana w podwójnej dawce. Swiatło dziś na 0. Zobaczymy co będzie. Najgorzej że więcej pomysłów nie mam. Parametry ok, no2, no3, ph4 - 0 dziś zrobie znowu testy po czyszczeniu bo moze dino zjadało coś.

Macie jakieś pomysły, bo już chyba wszystko robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku staram się prowadzić swoją kostkę bez chemii..Początek do woda 100% z dojrzałego zbiornika i sucha skała i skromna obsada kila miekasów i eupchyllia. , krab , para pteroptogonów i krewetka.

Juz od samego początku jazda z cyjano i dino, zaciemnianie nic nie pomagało.

Problem znikał na chwilę i się pojawiał ze zdwojoną siłą

Po jakimś czasie zdecydowałem wprowadzić Wódkę, stopniowo zwiekszjąc dawką poczynając od 0,1 ml.

O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku staram się prowadzić swoją kostkę bez chemii..Początek do woda 100% z dojrzałego zbiornika i sucha skała i skromna obsada kila miekasów i eupchyllia. , krab , para pteroptogonów i krewetka.

Juz od samego początku jazda z cyjano i dino, zaciemnianie nic nie pomagało.

Problem znikał na chwilę i się pojawiał ze zdwojoną siłą

Po jakimś czasie zdecydowałem wprowadzić Wódkę, stopniowo zwiekszjąc dawką poczynając od 0,1 ml.

O

Coś mi się przepstryknęło ...

Do czego zmierzam , tak jak pisałem wyłączyłem odpieniacz całkowicie i od tamtej pory akwarium było prowadzone na samych podmianach.

Ustaliłem dawkę stałą co do dozowania wódki, u mnie to wyszło na moje 70 literków netto 0,4 ml alkoholu.

Poddam tu pod wątpliwość kwestie obliczania ilości dozowanego alkoholu, chociażby przez indywidualne cech każdego zbiornika.

Uważam ,ze każdy z nas powinien indywidualnie dobrać dozowanie wódki , ponieważ każdy ma inny zbiornik inna obsadę mniej , czy więcej ryb.

W tym momencie po jakimś miesiącu może półtora dino i cyjano odeszło i nie ma po nim śladu

Warto się naprawdę zastanowić, czy nie dozujemy za mało , czy nie za dużo wódki.

U mnie przedawkowanie wódki objawiało się niesamowicie dużym wysypem zielonego glonu na szybach.

Poprzez obserwacje zbiornika doszedłem do docelowej ilości dozowanego alkoholu.

Może się ktoś ze mną nie zgodzić, ale to moje obserwacje ,a z dino i cyjano poradziłem sobie tylko stosowaniem wódki bez żadnej innej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domu wszędzie gluty, ohyda, załamka. Wczoraj wielkie czyszczenie, młyn w zbiorniku dino wywalone prawie całe. Skały wyczyszczone, woda zalana w podwójnej dawce. Swiatło dziś na 0. Zobaczymy co będzie. Najgorzej że więcej pomysłów nie mam. Parametry ok, no2, no3, ph4 - 0 dziś zrobie znowu testy po czyszczeniu bo moze dino zjadało coś.

Macie jakieś pomysły, bo już chyba wszystko robiłem.

przeczytaj dokladnie ten link co podałem wcześniej, bo chyba za wcześnie oczekujesz cudów, myślisz że po dwóch dniach stosowania zobaczysz efekt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy dozowaniu h2o2 mieliście węgiel zapodany czy nie?

Z jednej strony ktoś pisał, że osłabia to działanie kuracji z drugiej zastanawia mnie czy toksyny wypuszczane przez dino podczas obumierania nie powinny być jakoś na bieżąco wyciągane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja węgla nie używałem podczas kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.