Skocz do zawartości
Przemek

Zlot Nano-Reef.pl na Bali - jesień 2012..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich.

Dziś po południu, po lepieniu baławnów w ogrodzie :) - grzejąc się przy kominku wspominaliśmy naszą wyprawę na Bali 2 miesiące temu...

I tak od słowa do słowa - zaczeliśmy rozmawiać o tym co było już poruszone na forum - czyli ewentualnym wyjeździe na Bali - organizowanym pod patronatem NR - wraz ze zwiedzaniem farm koralowców, snorkowaniem na tamtejszych rafach - oraz zaprawianiem się Arak Ath(wino palmowe.. :)

Przez całe popołudnie Irmina przeszukiwała nasze notatki z tego wyjazdu - i zaczął powoli w głowie świtać pomysł tego wyjazdu...

To co poniżej najpiszę - to naprawę ogólny, początkowy zarys tego co udało nam się dziś odtworzyć - oraz co na być może zostanie zmodyfikowane - z powodów których teraz zapewne nie jesteśmy w stanie przewidzieć.. :)

Opuszczając BALI usłyszeliśmy - kto był raz na Bali - na pewno wróci tu raz jeszcze..

I podjeliśmy decyzję - wracamy tam na jesień - tym razem z dziećmi - i jeśli ktokolwiek będzie miał ochotę się przyłączyć - zapraszamy! :)

Oto garść informacji praktycznych od Irminy :)

Skoro są chętni na wyjazd na Bali to pokusiałam się o przedstawienie wstępnego kosztorysu.

Możemy zorganizować niemal wszystko na miejscu: nocleg, transport, wynajęcie łodzi, wycieczki objazdowe, jedzenie itp.

wybrałam termin 3-17 wrzesień 2012 (przykładowo) - ta data może być ruchoma ze względu na dostępność biletów lotniczych.

Bilety w cenie od 3900 do 4600 lub więcej. To jest najtrudniejsza i najdroższa do ogarnięcia sprawa. Musielibysmy kupić bilety dla wszystkich u jakiegoś pośrednika - i należałoby to zrobić dużo wcześniej.

Połaczeń jest dość dużo - róznią się (poza ceną) przewoźnikiem, długością lotu oraz trasą - przez Amsterdam, Singapur, Hong Kong, Kijów, Kuala Lumpur etc...

Należałoby wybrać optymalnie najwygodniejsze połączenie - najkrótsze, aby czas oczekiwania pomiędzy przesiadkami był też jak najkrótszy i żebysmy wylądowali w Denpasar o przyzwoitej porze - wtedy wsiadamy w taksówki i śmigamy w głab wyspy - nie musimy na miejscy niczego wynajmować na nocleg.

Tak mi sie wydaje,ze wylatując w poniedziałek będziemy na miejscu we wtorek, wiec jesli dobrze liczę to bedziemy na miejscu 11 dób. I następnie wylatujemy w niedzielę a w Polsce jesteśmy w poniedziałek(17 września). Po drodze gubimy 8 godzin.

Kolejne koszty

- wiza wjazdowa i wyjazdowa w Denpasar - 35 USD od osoby

- transport do Candidasa 35 dolarów za samochód (w jedną stronę) - są też busiki do 7 osób - ale cena pewnie bedzie za auto wyższa(na osobę niższa).

- zakwaterownie - ok. 35 dolarów/dobę za bungalow ze śniadaniem ( w domki są 2 osobowe) - standard wystarczający, raczej skromny. Nie ma ciepłej wody - moim zdaniem nie ma potrzeby. Nie ma klimatyzacji - konieczna aby zasnać w nocy.

śniadanie - to są 2 tosty z dodatkami plus owocę plus kawa - naparwdę wystarczające w tym upale.

Wychodzi więc po 17 dolarów za osobę - do negocjacji. Natomiast z klimatyzacją trzeba liczyc ok. 20 dolarów. Możemy znaleźć dowolne zakwaterownie, ale chyba jakieś wielkie luksusy nie są potrzebne, najważnejsze żeby było czysto, żeby była klima, zeby codziennie zmieniali ręczniki (bo nic nie schnie : ).

Posiłki - koszt 4-5 dolarów - to jest standardowo ryż, makaron z dodatkami, jak coś extra to więcej - ceny jedzenia są całkiem normalne, ceny piwa też. Alkohol wysokoprocentowy jest bardzo trudnodostępny i bardzo drogi, np 0.5 l Johnny Walkera kosztował 210zł

Pamiętam,ze wieczorem w knajpie za jedzenie i napoje za dwie osoby płacilismy ok. 20 dolarów(200 tysięcy rupii - wliczając alkohole, jedzenie, przystawki) - dla dwóch osób.

Wynajem łódki 15 dolarów - możliwość oglądania dzikiej rafy przy wyspach - bezcenne :).

No i koszty wycieczek, pamiątek, dodatkowego jedzenia i inne - trudno do oszacowania - w zależności od upodobań.

Na razie to luźna propozycja - jeżeli macie jakieś pytania dotyczące wyjazdu - to proszę tu pisać.

Irmina odpowie w miarę możliwości..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam - że również zastanawialiśmy się nad lotem - Warszawa - Bangkok(to koszt biletów ok. 2800zł) - plus lokalnymi liniami do Denspasar - ok. 100 USD.

Niestety - przelot to najdroższa część wyprawy..

Dla przykładu - koszt transportu dla dwóch osób(a cena ta przy rezerwacji grupowej powinna być jeszcze niższa) lotem do BGK:

http://www.esky.pl/loty/wybierz/0/0//asc/0/vR9PRUPvCu2OJtY2NGQHmAINmtB6ldm5NAIGBkwm06s


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny biletów w obie strony(chyba że ktoś zamierza TAM zostać na stałe ;-) )

Tu jeszcze coś ciekawszego - 4800zł dla dwóch osób w obie strony - wylot 3 dni wcześniej.

http://www.esky.pl/loty/wybierz/0/0//asc/0/vR9PRUPvCu2OJtY2NGQHmAINmtB6ldm5NAIGBkwm06s

Czyli 2400zł od osoby - plus lot z BGK do DPS(ok. 100USD).

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam - choć w zasadzie to rzecz indywidualna, ale należałoby założyć, że koszt dziennego utrzymania(spanie + jedzenie) to ok. 35-40 USD - wliczając w to kolację w w restauracji.

Tak by można powiedzieć - w zalezności od tego kto na co się nastawia.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusząca propozycja, zwłaszcza te 40 USD za dobę :lol:

Mam trochę mil w Miles&More i brakuje mi niewiele na 2 bilety 1 klasą, rozmyślałem nad Kubą lub Brazylią, ale Bali brzmi super. Co najważniejsze w grupie zawsze weselej niż w 2 osoby, zwłaszcza z lokalnie obeznanymi :thumbup: .

Będę ten wątek śledzić to pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, a termoboxy bierzemy swoje czy tam nam dadzą ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zła sama na siebie..bo na Bali byłam na przełomie listopada zeszłego roku :wallbash: a morszczyzną zainteresowałam się krótko po powrocie... i tak czytam czytam... a taam ileś dni przeleżałam z drinkiem w tle na piasku...a takie widoki przeszły mi koło nosa.. normalnie foch na siebie.. :wallbash: ktoś napisał lot przez Bangkok..mi się wydaje że to trochę nie po drodze...ja leciałam przez Singapur z Amsterdamu..bilety miesiąc wcześniej rezerwowane 2900 było .. temat będę śledzić :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jechal w ciemno, ale termin mi srednio leży. Choc w te regiony wrzesien to dobry czas!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda tam pogoda w tym czasie? Pytam, bo wrzesień w ciepłej części Azji to deszcze, a na Karaibach huragany.

Sprawdziłem lot z Lądka, najszybszy (~17 godzin): Malaysia Airlines, 578 GBP z przesiadką w Kuala Lumpur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Polecam Wam forum lotnictwo.net.pl w dziale Lotnictwo cywilne-> temat "szukam taniego biletu" mozna wpisac skad dokad chcemy leciec i tam bardzo fajni ludzie przedstawiaja promocje jakie znajda na bilety :) czesto zdarza sie ze nawet 1k taniej.

[edit] link do tematu na lotnictwo.net.pl


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termin srednio studencki :/ sesja poprawkowa...

a ilu studentow wybierze sie na bali na zlot :D ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkohol wysokoprocentowy jest bardzo trudnodostępny i bardzo drogi, np 0.5 l Johnny Walkera kosztował 210zł

Kto jedzie niech bierze Johnny Walkera ile sie da i za bilet co nie co się zwróci :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft - jakieś uprzedzenia? uwierz, że takie furki jak stoją pod uczelniami to i kadra profesorska nie jeździ:) Sam bym chętnie pojechał, ale raczej bardziej przyziemne dla mnie Egiptowo


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft - jakieś uprzedzenia? uwierz, że takie furki jak stoją pod uczelniami to i kadra profesorska nie jeździ:) Sam bym chętnie pojechał, ale raczej bardziej przyziemne dla mnie Egiptowo

wiem wiem, ale mowie tutaj troche krzywdząco o morskim studencie, o którym wielu z nas ma takie stereotypowe wyobrażenie "zakładam baniak, przyjmę wszystko" :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj i tak część naszych zachcianek(czyt. wszelkie kosztowne hobby) na etapie nauki wliczając w to studia jest w miarę możliwości w części pokrywana przez rodziców. Myślę, że inaczej ciężko byłoby się spełniać w niektórych pasjach i realizować marzenia. Wiem po sobie, kiedy ścigałem się wyczynowo na MTB moim głównym sponsorem była firma MUM&DAD :thumbsup:


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku poinformuj mnie jak juz bedziesz wiedzial konkrety ze tego dnia wylot tego powrot ile osob leci i koszty biletu


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważcie loty przez Niemcy bo wychodzi zazwyczaj taniej. W chwili obecnej lot z Berlina na Bali świetnymi liniami Qatar Airways (1 przesiadka przez Doha) lub Ethiad (przez Abu Dhabi i Kuala Lumpur) jest za 3500zł. Najlepiej jednak zrobić jakąś wstępną listę zdecydowanych chętnych i czekać na znak sygnał o promocjach. Ostatnio loty na Bali przez Emiraty Arabskie sprzedawaliśmy za 2800 zł. Promocje takie trwają 1-3dni więc trzeba być zwartym i gotowym :) Przy grupach z doświadczenia wiem że to nie jest takie proste, ale do zrobienia.

Alternatywnie jeśli chcecie coś z bardziej zorganizowanych wczasów to z wylotem z Niemiec cały pakiet (lot +transfery +fajny +hotel) 3+ / 4* ze śniadaniami na 14dni można znaleźć za 1200 - 1300 euro. Euro może szałowo jakoś teraz nie stoi, ale i tak wychodzi podobnie jak indywidualnie, a w lepszych warunkach (choć to wiadomo jak kto woli, bo nie wszystkim pasują luksusowe hotele).

W obu przypadkach dla nie mieszkających przy zachodniej granicy dochodzi niewygoda dokulania się do lotniska wylotu w Niemczech. Ale i na to jest rada bo do większości wczasów, jak i do niektórych lotów indywidualnych, jest coś takiego jak "rail & fly", czyli darmowy dojazd jakimkolwiek pociągiem z dowolnego miejsca w niemczech do lotniska wylotu i z powrotem. Bilet ważny jest 48h przed i po locie. Do granicy niemiec można sobie dojechać naszym przecudnym :) PKP. U nas w zachodniopomorskim jest to bardzo popularne wśród klientów latających z Niemiec.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie bede śledził ten pomysł gdyż jestem wstępnie na tak. :thumbsup:


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może faktycznie zróbmy wstępną listę, tak aby - gdy nadaży się okazja - kupić bilety. Zdaję sobie sprawę, ze koszt jest duży ale na drobne pocieszenie - teraz płacimy za transport - resztę kosztów ponosimy na miejscu. Do września jest dużo czasu, można przyoszczędzić na kilku rzeczach (oczywiście nie na akwarystyce:) ale np. na paleniu ;)

Tak więc:

1.Irmina i Przemek

2. Matejoz + żona

3. Roberto1 + żona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obdzwonilem tu i tam. Znaczy sie ja sie pisze, jade z wami na Bali :scub:

Ale jak Irmina napisala najwiekszym wyzwaniem bedzie zgranie grupy i kupno biletow. Na tych "fantastycznych" stronkach oferujacych NIBY tansze loty jest duzo falszu. Dopiero dzwoniac slyszymy prawdziwa cene biletu.

Jezeli jest mozliwosc wyrwania faktycznie taniej np co znalazlem od 20 Sierpien do 3 Wrzesien presadka Honk Kong za 503 funty to ilosc miejsc jest ograniczna.

Tak czy owak trzeba szukac okazji, byc zwartym i gotowym :scooter:

1.Irmina + Przemek

2.Dyzma

3. Matejoz + 1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.