Skocz do zawartości
teklak

jak podnieść kH??

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w świeżej solance będziesz miał kh ~15 przy normalnym Ca i zasoleniu to jest prawdopodobieństwo, że test na kh walnięty.

Jeśli w swieżej wszystkie parametry ok to coś podbija i pomyśl jak obniżyć.

Jeśli również Ca wysokie to jest szansa, że zasolenie złe.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo miesza z "cola kran " sól nie z RO :)

to może mu tyle wywalić ;)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa sól też może być.

Może jakiś domownik sabotuje akwarium ;)?

Może test zle wykonuje?

Za mało parametrów zeby coś stwierdzić.

Wynik 15kh na RSCP łatwo uzyskać ;)

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól mam Blue Greasure i mieszam ja z wodą ro. Parametry skończyły prawdopodobnie po zastosowaniu preparatu Colombo. Tylko teraz jak to zbić kh? czy lepiej poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność, że pomiar jest prawidłowy? Jeśli Twoja sól ma kh koło 8 to zrób kilka podmian.

Wysłane z Tapatalka

I tak właśnie zrobię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj,jakie masz teraz zasolenie i czym je mierzysz,test wywal testów Salifert uzywa się po otwarciu max 6 miesiecy,PAN K.Tryc już o tym pisał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj,jakie masz teraz zasolenie i czym je mierzysz,test wywal testów Salifert uzywa się po otwarciu max 6 miesiecy,PAN K.Tryc już o tym pisał.

Zasolenie mi spadło, teraz mam 1.022 być może to ten test źle wskazuje bo ma już grubo rok czasu.

Edytowane przez olinek94r (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym mierzysz?Reflaktometrem?Test na KH kup nowy,nawet się tamtym nie wzoruj.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zbiornik 630l netto w obiegu wystartował 01.2016 większość obsady to lps ale jest też kilka miękkich i spsów - cotygodniowe podmiany 45l na soli RSCP. Od niedawna zauważyłem brak przyrostu w koralowcach i w jednym z miękkich utrate tkanki i rhodactisie i sinularii brak efektu napompowania... od razu zrobiłem testy i wyniki jakie wyszły:

Ca - 370

Mg - 1320

kH - 5.4

pH - 8.6

zasolenie 1026

NO3 i PO4 niewykrywalne

We wtorek byłem w sklepie aby sprawdzić wartości Ca, Mg i kH i wyniki następujące:

Ca - 470

Mg - 1320

kh - 6.1

Tam mi doradzili aby podnosić kH i zakupiłem Ultra easy DKH - dozuję po 15ml dzień, noc oraz zakupiłem nowe testy na Ca i kH. Jak wróciłem do domu zrobiłem testy na kh i Ca (nowymi testami) i wyniki były na poziomie:

Ca - 410

kH - 5.7

pH - 8.6

A dzisiejsze wyniki:

Ca - 410

kH - 5.4

ph - 8.6

I teraz jak wrócić do kH rzędu 8 - 9?

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zbiornik 630l netto w obiegu wystartował 01.2016 większość obsady to lps ale jest też kilka miękkich i spsów - cotygodniowe podmiany 45l na soli RSCP. Od niedawna zauważyłem brak przyrostu w koralowcach i w jednym z miękkich utrate tkanki i rhodactisie i sinularii brak efektu napompowania... od razu zrobiłem testy i wyniki jakie wyszły:

Ca - 370

Mg - 1320

kH - 5.4

pH - 8.6

zasolenie 1026

NO3 i PO4 niewykrywalne

We wtorek byłem w sklepie aby sprawdzić wartości Ca, Mg i kH i wyniki następujące:

Ca - 470

Mg - 1320

kh - 6.1

Tam mi doradzili aby podnosić kH i zakupiłem Ultra easy DKH - dozuję po 15ml dzień, noc oraz zakupiłem nowe testy na Ca i kH. Jak wróciłem do domu zrobiłem testy na kh i Ca (nowymi testami) i wyniki były na poziomie:

Ca - 410

kH - 5.7

pH - 8.6

A dzisiejsze wyniki:

Ca - 410

kH - 5.4

ph - 8.6

I teraz jak wrócić do kH rzędu 8 - 9?

Bardzo proszę o pomoc

hello .... Kamil ale o jaką pomoc prosisz ???

-czy padają Ci ryby ? , koralowce ? .... czy inne życie w zbiorniku ?

z tego co podajesz ... parametry Twojego zbiornika mieszczą się w "szerokiej normie" ... więc jeśli nie ma jakichś niepokojących symptomów słabej kondycji korali - to nie martwiłbym się niskimi wynikami kh, /jeżeli faktycznie potwierdzisz tak wysoki pobór kh w swoim akwa - co na tak nowy zbiornik wydaje się mało możliwe -możesz skorzystać z najtańszej metody dostarczenia tego związku .../dolej roztwór sody oczyszczonej zakupiny w zwykłym spożywczaku/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem. Jeden z miekkich zaczyna mi tracic tkanke, inne nie chca sie pompowac. Euphilie od wtorku jakos zaczely sie pompowac ale to nie jest to co bylo... rybkom nic nie ma ale koralowce nie bardzo chyba chca takie niskie kh...


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.