Skocz do zawartości
luft

Falowniki/Cyrkulatory porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe cyrkulatory Jebao to seria OW, a ten wygląda jak stary model WP. Może stare WP były też sprzedawane pod nazwą EW i stąd ta niska cena? Nowe są np. tu https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Jebao-OW-pompa-cyrkulacyjna-z-kontrolerem/7111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiednikiem rw-15 z tunze będzie 6095 czy 6105?

Według papierka to 6105 ale rw pewnie ma wydajność sporo zawyżoną.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę zmienić ustawienia pompki SW2  pompa chodzi ale nic nie mogę zmienic. Pytanie moje czy można ją jakoś zresetować czy kontroler poprostu padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna cyrkulacji do akwa 80x45x40 bez sumpa. Obsada to koralowce miękkie i ewentualnie jakieś lps. Myślałem nad kupnem 1 z tych cyrkulacji ale niestety mało info jest w sieci o nich.

1. Jebao/Jecod SW-2

2. Jebao OW-10

3. Macro Aqua Cyrkulator CrossFlow S

Miałem przykre doświadczenia z jebao rw 8 i rw 15 w ciągu 3 lat zepsuły się 4x 

Czy ktoś mógłby coś więcej napisać niż na stronach sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś może o cyrkulatorze Aqua Illumination Nero 5 ? , może miał ktoś już z nim do czynienia . Głośny , jak się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu. Coś się zmieniło w falownikach? Warto inwestować w tunze czy jest już coś lepszego na rynku? Dziecko trochę odchowane więc wracam do morskiego zakładając 250l :) czy warto wziąć sterownik do tunze 7095 I jakieś pompy do niego bo mam okazję takowy nabyć. 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roman.P napisał:

Wygląda to dosyć ciekawie. Jak z głośnościa pracy tych pomp? Na ile oryginał lepszy jest od jebao?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą: 

https://www.plantica.pl/produkty/pompy-i-glowice/glamorca-gp-02-falownik-na-licencji-maxspect-12161 

Na licencji maxpecta. Naprawdę robi robotę. U mnie w kostce 50x50x50cm chodzi na cyklu zmiennym - 30% +30% i widać nawet wir detrytusu unoszącego się za skałą i wpada w toń wody. Przy tej pompie przestałem karmić lpsy i spsy. Karmię tylko ryby a korale rosną zacnie. 

Przy tej prędkości jest nieslyszalna

Do 200l spokojnie można stosować. Widziałem ją w 350l i też dawała radę (obsada lps, sps) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dla syna napisał:

Polecam tą: 

https://www.plantica.pl/produkty/pompy-i-glowice/glamorca-gp-02-falownik-na-licencji-maxspect-12161 

Na licencji maxpecta. Naprawdę robi robotę. U mnie w kostce 50x50x50cm chodzi na cyklu zmiennym - 30% +30% i widać nawet wir detrytusu unoszącego się za skałą i wpada w toń wody. Przy tej pompie przestałem karmić lpsy i spsy. Karmię tylko ryby a korale rosną zacnie. 

Przy tej prędkości jest nieslyszalna

Do 200l spokojnie można stosować. Widziałem ją w 350l i też dawała radę (obsada lps, sps) 

Mogło by to być to czego szukam.  Kompromic pomiędzy jakością a cena. Problem, że w uk widzę dostępny jedynie model gp-03 I zupełny brak gp-02

Czy te pompy współpracują ze sobą jeśli dam np dwie na akwarium? Czy każda działa oddzielnie?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy patykach na akwarium o długości 160cm polecam OW 40 x 2 szt i jeszcze jakieś CP lub Gyre po wierzchu puścić i będzie ładnie i cicho bujać wodą.
Mam sam i polecam takie rozwiązanie nawet do mniejszych zbiorników bo zawsze pompa może pracować na niższej mocy a i po czasie słabną a cena bardzo zbliżona.

Mam też Tunze 6015 po tuningu i nie prawdą jest że przepływ się zmienia/szkodzi bo sam producent ma model 6045 z fabryczną regulacją mocy pompy za pomocą przesłony ;-)

W sumie wszystkich Tunze mam 6 szt od kilku lat w różnych akwariach i nigdy nie miałem problemu-są bezgłośne.

Edytowane przez papryk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2018 o 23:17, CNCRob napisał:

Wygląda to dosyć ciekawie. Jak z głośnościa pracy tych pomp? Na ile oryginał lepszy jest od jebao?

Mam gyre 230 w zbiorniku 250L, obecnie ustawiona na tryb random 10-50%. Jest bardzo cicha. Na początku musi się dotrzeć, bo trochę hałasowała. Robi świetny obiegwody po całym akwarium od tafli po piach, może nawet za świetny. Ostatnio kupiłem babkę kpiącą i wszystko co wypluje jest unoszone w górę.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2018 o 23:39, dla syna napisał:

Polecam tą: 

https://www.plantica.pl/produkty/pompy-i-glowice/glamorca-gp-02-falownik-na-licencji-maxspect-12161 

Na licencji maxpecta. Naprawdę robi robotę. U mnie w kostce 50x50x50cm chodzi na cyklu zmiennym - 30% +30% i widać nawet wir detrytusu unoszącego się za skałą i wpada w toń wody. Przy tej pompie przestałem karmić lpsy i spsy. Karmię tylko ryby a korale rosną zacnie. 

Przy tej prędkości jest nieslyszalna

Do 200l spokojnie można stosować. Widziałem ją w 350l i też dawała radę (obsada lps, sps) 

Hej...

Wlasnie zastanawiam sie nad zainstalowaniem czegos co ma ksztalt rury i w nazwie slowo "Gyre"...

W tej chwili mam CP-25 i nie jestem zbytnio zachwycony jej wykonaniem, jednak zdumiewa to ze nie ma nigdzie martwych stref, akwa bez piachu, co rano odsysam nocna produkcje detrytusu przy pomocy pipety do karmienia a odklada sie on w dwoch miejscach i zabiego ten trwa pare sekund...

Glamorca z linku jest troszeczke krotsza, jednak wyglada zachecajaco...

Jest jeszcze IceCap Gyre, glownie uzywany w USA, rozniaca sie wygladem kontrolera...

Mnie Gyre tak zachwycil ze powrotu do tradycyjnycvh pomp juz nie ma...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2018 o 09:29, CNCRob napisał:

Mogło by to być to czego szukam.  Kompromic pomiędzy jakością a cena. Problem, że w uk widzę dostępny jedynie model gp-03 I zupełny brak gp-02

Czy te pompy współpracują ze sobą jeśli dam np dwie na akwarium? Czy każda działa oddzielnie?

Tego nie wiem. Instrukcję mam w jezyku niemieckim i chińskim. Ale raczej nie bo nie zauważyłem sterowania bezprzewodowego jak w maxpect przy dodatkowym kontrolerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Iceberg napisał:

Jest jeszcze IceCap Gyre, glownie uzywany w USA, rozniaca sie wygladem kontrolera...

Moim zdaniem to ta sama konstrukcja. Starsze kontrolery Glamorca wyglądały identycznie a nowe też niczym się nie różnią. Glamorce polecam bo jest mega cicha (użytkuje od miesiąca). Jebao OW-10 nieslyszalna a podpięta do kontrolera WiFi daje spore możliwości ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemas8888 napisał:

Moim zdaniem to ta sama konstrukcja. 

Dokladnie taka opinie uslyszalem od znajomego Amika...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam tą: 
https://www.plantica.pl/produkty/pompy-i-glowice/glamorca-gp-02-falownik-na-licencji-maxspect-12161 
Na licencji maxpecta. Naprawdę robi robotę. U mnie w kostce 50x50x50cm chodzi na cyklu zmiennym - 30% +30% i widać nawet wir detrytusu unoszącego się za skałą i wpada w toń wody. Przy tej pompie przestałem karmić lpsy i spsy. Karmię tylko ryby a korale rosną zacnie. 
Przy tej prędkości jest nieslyszalna
Do 200l spokojnie można stosować. Widziałem ją w 350l i też dawała radę (obsada lps, sps) 
Hej. Możesz pokazać, jak to u ciebie jest zamontowane? Jakieś foto?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2018 o 19:46, tadzik443 napisał:

Przymierzam sie do kupna cyrkulacji do akwa 80x45x40 bez sumpa. Obsada to koralowce miękkie i ewentualnie jakieś lps. Myślałem nad kupnem 1 z tych cyrkulacji ale niestety mało info jest w sieci o nich.

1. Jebao/Jecod SW-2

2. Jebao OW-10

3. Macro Aqua Cyrkulator CrossFlow S

Miałem przykre doświadczenia z jebao rw 8 i rw 15 w ciągu 3 lat zepsuły się 4x 

Czy ktoś mógłby coś więcej napisać niż na stronach sklepów.

Faktycznie musiałeś źle trafić. U mnie latają od 4lat rw15 i jest cicho i wszystko działa na max obrotów. Może to kwestia dotarcia na początku. Ktoś kiedyś pisał o tym na forum.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GP-03 od prawie roku i pracuje chyba podobnie jak mniejszy brat. Zaczyna ją słychać jak ustawie ją ponad 50% wydajności.

Obecnie pracuje na ustawieniach -50% (30 min) i przejście +50 (30 min).


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Znalazłem na jednym z portali aukcyjnych samą pompę Jebao RW8. Więc jak komuś padła sama pompa RW4 / RW8 a zasilacz i sterownik są dobre można kupić pompę za ułamek ceny całego zestawu 87zł / 132zł. Pompa dotarła do mnie w tym tygodniu i kręci się już w akwarium.

 

IMG_20200218_163805e.jpg

IMG_20200218_163856e.jpg


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy jebao CP55, jak to się sprawuje i czy do akwarium 130x50 będzie ok, oraz jak możecie podaje linka do konkretnego sklepu, gdzie zamawialiście na AE i wszystko było ok z zakupem.

Edytowane przez Niko235 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarium 100x50x50 wlasnie padl mi cyrkulator Nova 8000l i zastanawiam sie nad czyms innym. Przeczytalem ten watek i mam metlik w glowie bo chcialem zakupic jakis typu Gyre. Co jest godne polecenia co obecnie uzywacie co sie nada do takich rozmiarow akwarium. Prosze o opinie i pomoc w doborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwarium z typu gyre to 2x XF330.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.