Skocz do zawartości
luft

Falowniki/Cyrkulatory porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki trochę to zawiłe ale jak parę razy przeczytałem to chyba kumam,jak możesz to wrzuć jakąś wizualizację dla lepszego zrozumienia. :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotę bo za tępy jestem żeby to sobie wyobrazić :)

Jak znajdę chwile wolnego czasu to zrobię fotke , ale muszę pompę wyjąć z akwarium.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie poczekam na tą innowację :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę „krzys33”oraz „nanorafy” ponawiam delikatnie zmodyfikowany opis oraz oczywiście fotki amortyzatora DIY pompy JVP-101 który wycisza jej pracę.(fotki pod tekstem).

Z litej gumy o grubości 8 - 10mm wycinasz pasek o szerokości ok.15 do 20 mm i długości ok.50-60 mm.

Końce paska można zaokrąglić.

Na obu końcach paska nawiercamy lub wypalamy dwa otwory, o takiej średnicy aby pasował do nich bolec łączący korpus pompy i korpus przyssawek.

Rozłączamy oba te korpusy i na pozostawiamy w korpusie przyssawek bolec wciskamy jeden otwór wspomnianego paska gumy .

Podobny bolec do pozostawionego w przyssawkach wykonujemy z pręta PP,PCV lub PE.

Dorobiony bolec wciskamy w otwór w korpusie pompy oraz w wolny otwór z drugiej strony gumowego paska.

Amortyzator gotowy. Jego wygląd ma przypominać stylizowaną literę „ Z”

Urządzonko proste jak świński ogon.

Pompa trochę mocniej drga ale jest zdumiewająco cicha.

Cały dowcip polega na tym aby guma była elastyczna i niezbyt twarda, guma z kordem w środku nie nadaje się.

Będzie mi miło jeśli komuś ten opis się przyda. U mnie to ustrojstwo pracuje od 3 lat i się sprawdza.

dsc02440gu.jpg

dsc02452sf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wielkie dzięki :thumbsup: teraz po opisie i fotach to jest naprawdę proste jak świński ogon :unworthy: a gdzie kupiłeś tą gumę

Pozdrawiam Krzysiek

Ps.jutro biorę się za robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cromags

Duze, ale moim zdaniem najlepsze i ciche przez lata to pompki Tunze 6060 i 6080. Nie do zdarcia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Tunze 6045 od 4 lat, cicha i bezawaryjna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tym zestawieniu odniesienia do realnej wydajności pomp (choćby do porównania do pomp innych marek o podobnej nominalnej wydajności), bo zapewnienia producentów często można między bajki włożyć.

Tak jest z pompą 2600 l/h Aquaela (dwie sztuki to standard w wielu Reefmaxach) - dla porównania pojedyncza stara (większa) Koralia 2, bodajże 2300 l/h, jest w Reefmaxie dużo za mocna i całkowicie nieustawialna, nawet przy marnowaniu wydajności dmuchaniem za skały czy nakładką zawężającą strumień.

Sporo osób piszących o JVPkach również miało zastrzeżenia do podawanej wydajności przy porównywaniu np. z Tunze.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam urządzenia analogicznego jak Przemek do mierzenia parametrów światła. Wiem jednak po sobie, że z cyrkulacją odczucia mogą byc subiektywne i jak w przypadku np świetlówek zmienne w czasie tzn utrata mocy poprzez zapychanie się falownika, jego ustawienie i konfiguracja z innymi. Dany typ ma skupiony lub bardziej rozproszony strumień. W sumie jakby się zastanowić to i "broszurkę" można by wydać o prądach wody w baniaku wraz ilustracjami - o ich zależnościach, oddziaływaniu na dane rodzaje korali, upodobania zwierząt... w akwarystyce słodkowodnej są znacznie bogatsze materiały choćby do opisu preferencji danego gatunku ryb. Wydaje mi się, że często ważne jest to czego nie widzimy RÓWNOWAGA lub przeszkadza nam zbyt bardzo - detrytus - przez ktory wielu morszczaków stawia baniak niemalże na głowie :)

Ciekawy jestem następcy Aquael 10 000, kiedy wyjdzie i czy będzie bezawaryjnym hitem :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie chodzi mi o mierzenie czegokolwiek, tylko o porównanie. Wrażenia dotyczące głośności pompy, kultury pracy czy jakości mocowania też są subiektywne, a równie ważne co wydajność.

Porównując tylko deklarowane przez producenta dane techniczne przy planowaniu cyrkulacji w baniaku można się mocno przejechać - i na to chcę zwrócić uwagę. Co nie zmienia faktu, że temat jest bardzo pomocny. A może być jeszcze bardziej ;)

spoko jestem za, pozdrawiam luft :cheers:

p.s. tyle, że porownanie też może być subiektywne :) Dlatego napisalem powyzszy elaborat i fakt braku sprzetu pomiarowego :rambo:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzetu do skomplikowanych pomiarow nie potrzeba. Wystarczy wziac aquael 10000L i porownac z tunze 6055. (5500l/h)smoke.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja zachęcam do takowych porównań i ich opisywania tutaj :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wielkie dzięki :thumbsup: teraz po opisie i fotach to jest naprawdę proste jak świński ogon :unworthy: a gdzie kupiłeś tą gumę

Pozdrawiam Krzysiek

Ps.jutro biorę się za robotę

T było już kilka lat temu , więc już nawet nie pamiętam skąd miałem tą gumę.

Myślę że nada się guma z taśmociągu (transporter taśmowy) lecz bez kordu wewnątrz.

Spytaj również w zakładzie szewskim (guma do obcasów) . Jak będą mieli cieńsze to poproś aby Ci skleili 2 lub3 warstwy butaprenem, a potem można wyciąć.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki poszukam,jak coś mi się uda sklecić to się pochwałę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aquael 10000 4 m-c jak do tej pory rewelacja cicha,regulacja obrotów ,male gabaryty ,magnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vortech? co myślicie o tej pompce? tak myślę o takiej do mojego baniaka :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Aquael 2600 powala stosunkiem cena/jakość! Trochę długa, ale jej nie usłyszymy w akwarium, stosunkowo niezawodna, no i sławny express serwis aquaela 2 lata gwarancji!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael 2600 rewelacja, nie ma sie czego przyczepic.

Za to JVP 101 102 duzo zalezy od szczescia czy sie trafi na cichy model, w 102 pekla mi os ceramiczna, i pompka nadal dzialala :p

Mimo to nanostream 6015 dmucha mocniej niz JVP 101 a i wydaje mi sie ze podobnie do Aquaela, a roznica w cenie znikoma.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka tunze bardzo wpływa na wyobraźnię i chciałoby się niezawodności. Niestety zdarzają się modele nanostream 6015, które mają problem ze startem wiec pod sterowniki czasowe są nie bardzo podobnie jak JVP.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie są wasze opinie o tym sprzęcie.

BOYU WM-2 ?? Czy ktoś użytkuje? coś go denerwuje, sprzęt się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu 2x JVP 101 albo JVP 201. Teoretycznie 2 sztuki JVP 101 = 201.

Praktycznie też tak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie kolego tak jak na fotce z pierwszej strony gdzie masz porownanie wizualne i techniczne

pozdrawiam

p.s.

szkoda ze nikt innych marek nie wkleił

jak starczy sił to wrzuce jeszcze resuna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak jeszcze dopisac listę pompek które mogą pracowac ze sterownikiem jako falownik. Podobno na Koralich Evo jest napisane że mogą pracowac w sekundowych interwałach? A jak jest z Tunze? Modele 6015, 6025 dadzą rade?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje trzy słowa o aquael 1000.... po dwóch miesiącach padła pierwsza, po kolejnym druga... dobrze przynajmniej, że serwis wymienia je od ręki


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.