Skocz do zawartości
luft

Falowniki/Cyrkulatory porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dorzucę swoje trzy słowa o aquael 1000.... po dwóch miesiącach padła pierwsza, po kolejnym druga... dobrze przynajmniej, że serwis wymienia je od ręki

ja nawet nie wiem ile juz wyslalem na serwis. Teraz ponoć jednak wysyłają nówki z wirnikami nowej generacji. Ile w tym prawdy? Jutro wysyłam kolejne 2 to zobacze co odeślą

@Rumun

Tylko to co mam na stanie to moge opisać i sfotografować.

No chyba, że ktoś chce podesłać to tez zrobie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną mam od Ciebie luft :D ale zaniosę sam, mam blisko


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja nawet nie wiem ile juz wyslalem na serwis. Teraz ponoć jednak wysyłają nówki z wirnikami nowej generacji. Ile w tym prawdy? Jutro wysyłam kolejne 2 to zobacze co odeślą

Ja ostatnio tez oddalem 2 szt do reklamacji bo stanely w nich wirniki

Chyba maja duzo reklamacji bo ja na swoje Czekam juz 2 miesiace :)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy rozpisałem instrukcje na pierwszej stronie

jak korzystać z serwisu aquaela by każdemu bylo wygodnie

akurat lepszego serwisu w morszczyznie nie spotkałem

realizacja w 3 dni robocze kurierem (bezpłatnym)

Darek - cos nie tak, chyba zawieruszyli Twoja reklamacje :whistle:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek - cos nie tak, chyba zawieruszyli Twoja reklamacje :whistle:

Moja reklamacja widocznie polegla w sklepie czyli w e-rybce w Markach

bo pompy oddalem do sklepu gdzie je kupilem

Ehh szkoda slow :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak pan kurier z UPS by przyszedl i uprzejmie odebrał i przyniosl nowe za 2 dni do drzwi :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a tak pan kurier z UPS by przyszedl i uprzejmie odebrał i przyniosl nowe za 2 dni do drzwi :)

A tak czlowiek jezdzi do sklepu

Zostawia pieniadze i jeszcze musi sie upominac o swoja wlasnosc :(

chyba za duzo wymagam,

od razu przychodzi mi na mysl taka karteczka wieszana przy kasie w niektorych sklepach: "po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgledniamy"

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać ,ze o lepszy serwis trudno. Szkoda ,ze sprzęt baaaardzo awaryjny po tygodniu znów jutro odsyłam nowa będzie na następy dzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz a tunziaki dodasz? Np:6055,6095 .

jakbym miał to bym zrobił (ale nie mam)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić aquael gdyż od ręki mi wymienili dwie pompki, pomimo, że jak przyjechałem do nich po łożeniu do wody zaczęły działać (obie), a u mnie nie działały (lekkie zdziwienie). W każdym razie mam nówki z nowymi wirnikami :D


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie mierze na aquaela 10 000 z tego co piszecie ,,,polecacie ,,,,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja starsza JVP 101 jest cicha i sprawna taka sama nowa pracuje głośno, wymieniłem w sklepie i to samo. Natomiast JVP 100 jest cicha, za tę cenę bez konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj kilka tygodni. Niektóre egzemplarze zarówno tunze, czy tanie jvp potrzebują czasu na dotarcie.

co do jvp 100 to są cichutkie częściej niż większe modele.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam JVP 102 i 101 obie głośne nawet po pół roku, nie dotarły się :D do tego coralia 4000 i to jest dopiero bubel, nie ma startu żeby nie ruszał w drugą stronę, na prawdę cud jak odpali właściwie za pierwszym razem :D


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda z tańszych pomp ma jakis minus

Jvp z przyssawka cichsza duzo

Magnes glosniejsza

Stosunek cena jakosc wygrywa aquael 2600 tyle ze nie musi sie podobac jej dlugosc hehe

I tak mozna wymieniac

Np koralia nano super ale znow moze być za slaba

Wtedy trzeba patrzyc na falowniki z wyższej półki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym tygodniu

http://allegro.pl/show_item.php?item=3260278320

Nie wiem ile to warte ale fajnie pracuje w reefmaxie. A w zestawie były jeszcze 2 wyloty regulowane tak więc jeden cyrkulator załatwia sprawę. Doświadczeni morszczaki niech się wypowiedzą. Cena ok i przesyłka ekspresowa.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam JVP201 około pół roku, działa bez problemów i jest cicha, mam tez aquaela 10000 też niesłyszalny, tylko aquael troche jednak droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stanie jvp 1, w ogóle nawet jak się odpieniacz wyłączy nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę do tematu,

Ostatnio wpadła mi w łapy używka tunze 6045, jako że chciałem uzupełnić cyrkulacje na tylnej ścianie byłem przekonany że 4500l wystarczy.

Ku mojemu zdziwieniu pompka bardzo przypominała rozmiarowo tunze 6025.

DSCN0373

Wyciągnąłem więc starą tunze 6025 która służy mi do mieszania solanki. Okazało się że to te same pompy, nie zastanawiając się długo, wziąłem sówmiarkę żeby zmierzyć i się upewnić, i okazało się że tunze 6045 to tak na prawdę 6025 tylko ma dodatkowo zamontowane dławienie zasysanej wody, reszta jest dokładnie jest ta sama.

DSCN0374

Ciekawe w jaki magiczny sposób producent więc zwiększył wydajność z 2500 na 4500l ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wczoraj wieczorem siedziałem przy kompie, a tu nagle łub, coś walnęło jakby cegła spadła z drugiego piętra.

Wywaliło różnicówkę, z akwa smierdzi spalenizną, ups-y wyją- po oględzinach znalazłem winowajcę

Doprze, ze nie miałem wlaśnie rońsi w akwa.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja -83 ciekawe.

Ale wracając do tematu miałem 3szt JVP102 - 5000l ktore po około roku zaczeły hałasować jedna bardziej od drugiej 3szt jest w miare cicha wiec zostawiłem sobie do mieszania soli .

Słyszałęm tez ze te pompy biorą więcej prądu niż jest napisane na pompie 12W.

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę do tematu,

Ostatnio wpadła mi w łapy używka tunze 6045, jako że chciałem uzupełnić cyrkulacje na tylnej ścianie byłem przekonany że 4500l wystarczy.

Ku mojemu zdziwieniu pompka bardzo przypominała rozmiarowo tunze 6025.

Wyciągnąłem więc starą tunze 6025 która służy mi do mieszania solanki. Okazało się że to te same pompy, nie zastanawiając się długo, wziąłem sówmiarkę żeby zmierzyć i się upewnić, i okazało się że tunze 6045 to tak na prawdę 6025 tylko ma dodatkowo zamontowane dławienie zasysanej wody, reszta jest dokładnie jest ta sama.

Ciekawe w jaki magiczny sposób producent więc zwiększył wydajność z 2500 na 4500l ?

Z 6025 można w bardzo prosty sposób zrobić 6045. Przerobiłem swoją i różnica w sile dmuchania kolosalna. Modyfikacja do znalezienia w necie pod hasłem "tunze 6025 mod".


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam pytanie w związku z tym treningiem Tunze.

Mam 6015 o znalazłem że można w niej usunąć dławienie. Ale czy po takim zabiegu Tunze zawsze startują prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi kolegi Azja-83

Moze warto obie pompy poddlaczyc pod miernik enregii i sprawdzic czy i tu nie ma roznicy.

6055 zmaja identyczne gabaryty, natomiast i moc jest w stanie zrobic niezla pralke.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.