Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update. Szafka skończona, drzwiczki i blat będą później, czekam teraz na sumpa. Prawy bok szafki jest zdejmowalny na magnesie - tędy wejdzie sump. W międzyczasie będę sobie dłubał z elektryką. Przeźroczysty wężyk to naturalnie od CO2 - butla i elektrozawór będzie za ścianą z innymi gratami, żeby nie zajmować miejsca pod akwarium.

post-11401-0-03390400-1339973370_thumb.jpg

post-11401-0-73048200-1339973383_thumb.jpg

post-11401-0-44159800-1339973395_thumb.jpg

post-11401-0-37071100-1339973479_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sump przyjechał :w00t:

d626a6d4bbb08763med.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje sump. Jakie ma wymiary ?

PS.

Nie za blisko kominka będzie stać baniaczek ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump 158x42x38, szkło 10ka, dlatego bez żadnych wzmocnień można było zrobić. Kominek odpalam tylko od wielkiego święta a i wtedy może mi co najwyżej boczną płytę lekko podgrzać. Zresztą ona jest zdejmowalna na magnesie i wtedy mogę ją zdjąć jak za mocno będzie się nagrzewać.

Zastanawia mnie tylko jedno a mianowicie czy glon wapienny nie będzie właził pod silikon, bo silikon przeźroczysty... przy czarnym silikonie takie niebezpieczeństwo nie występuje. Ktoś miał z tym do czynienia?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja mam na przezroczystym silikonie i nic mi nie włazi pod silikon.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump już na swoim miejscu. System do podmianek wody gotowy, pompy w beczce będą uruchamiane z panelu sterowania w szafce. Na ten miesiąc wystarczy szaleństw, jak pojawią się pieniążki to będzie zbiornik główny i oświetlenie.

a46ea3f25493fbc3med.jpg

996a5e6fcdd3c268med.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor kleju nie ma związku z włażeniem pod niego kleju :) Trzymam kciuki za ukończenie projektu :welcome:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, uspokoiliście mnie. Fajnie będzie przeźroczysty silikon wyglądał, bo przód ma być Optiwhite a czarna ramka wszystko by popsuła.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu namysłach padło na prostokątny komin (skośny zajmował by 30 cm lewej bocznej ścianki, prostokąt tylko 15 cm, a ona będzie widoczna z sofy). Jak dobrze pójdzie to baniak będzie jeszcze w tym miesiącu. Ostatnia wątpliwość jaką mam to dno dzielone. W tej kwestii ilu pytam tyle opinii. Na razie wybrałem opcję w jednym kawałku, gdyż mam solidny stelaż i bardziej boję się rozszczelnienia niż naprężeń dna.

post-11401-0-26311900-1341840869_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stelaż stoi na podłodze pod każdym pionowym słupkiem to bym się niczym nie martwił i brałbym dno w jednym kawałku. Nie za bardzo przekonuje mnie dzielone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys rozmawialem z chlopakiem ktory klei duze zbiorniki, powiedzial ze dzilone dno z zakladka zwieksza wytrzymalosc ponad 2x. dzielone 12mm podobno daje parametry jak cala tafla 30mm.

oczywiscie nie wiem ile w tym prawdy ale mowil ze robil badania na uczelni.

nie chodzi tu oczywiscie o wytrzymalosc samego szkla bo wiadomo ze 30mm jest mocniejsze od 12mm ale o naciski/odksztalcenia jakim można poddac dana tafle

Edit:

nie chodzi mi oczywiscie o laminowanie ale o 2 tafle sklejone krawedzia i na to bryt szkla jako zakładka

Edytowane przez Piotr-ek (wyświetl historię edycji)

666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie? :help1 Zbiornik ma przyjść 3 sierpnia (piątek). Potrzeba jeszcze 3-4 osób gdzieś w godzinach 10-16 żeby go znieść z samochodu i postawić na stelaż. Nie ma wchodzenia po schodach, wszystko na płaskim, wycinam nawet jedną część ogrodzenia żeby łatwiej się manewrowało. Będą też przyssawki żeby lepiej się niosło. Po całej operacji będzie żarcie i napoje regeneracyjne.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek bede mial grafik ,jesli w piatek bede mial wolne to mozeszs na mnie liczyc tylko poprosze zeby ktos mnie przetransportowal do ciebie z pkp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba, Z PKP to mogę Cię odebrać, nie ma problemu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w poniedzialek lub wtorek sie odezwe , i tak mialem sie wybrac do krakowa :) jak narazie projekcik wyglada fajnie ale jak juz stanie baniak na swoim miejscu to bedzie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadnę:harhar: pokierować ekipą


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w poniedzialek lub wtorek sie odezwe , i tak mialem sie wybrac do krakowa :) jak narazie projekcik wyglada fajnie ale jak juz stanie baniak na swoim miejscu to bedzie super :)

Kuba i jak, wpadniesz?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator, wiesz już o której szkło przyjedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema w piątek mam 1 zmianę czyli do 15 to w krk byłbym dopiero koło 18 a to już trochu późno licząc jeszcze powrót do tarnowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki to rejon Krakowa i czy jesteś w stanie dokładniej sprecyzować godzinę?

Jeżeli mógłbym chętnie bym pomógł a przy okazji poznał luzi z okolicy uzależnionych od

pasji którą ja dopiero sie zarażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładną godzinę dostawy będę znał dzień wcześniej więc w czwartek wieczorem dam znać. Jeśli chodzi o adres to Borek Fałęcki, jakieś 5 minut od tramwaju, dokładne namiary mogę wysłać na priv. Jozi0, wysłałem Ci maila. Niech przyjdzie kto może, w razie czego pomogą też chłopaki z auto-serwisu od sąsiada.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krakusy. Potrzebne kommando i cisza? :ouch:

Pomóżcie koledze. :rambo:

Bez urazy,


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede na 100%, ale moge tylko do godziny 17, potem musze spadać :thumbdown:.

czekam na dokładne info w czwartek :thumbsup:


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 15 jak już Ci pisałem chętnie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc będą:

1.Biesiu

2.Mixeer

3. Jozi0

4. Akvarius

5. Imperator

Powinno wystarczyć. Jak ktoś z was ma podnośnik samochodowy ale taki trapezowy lub windę hydrauliczną to weźcie ze sobą, może się przydać przy poziomowaniu.

Umówię transport tak na 15 tą ale jeszcze w czwartek wszystko dokładnie ustalimy.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.