Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyszedł czas w końcu na mnie i na założenie pierwszej w życiu solniczki. Po doświadczeniach ze słodkowodnym może być łatwiej - choćby jeśli chodzi o złożenie set-upu, ale jednak to zupełnie co innego.

Zakładam temat aby dołączyć do ,,rodziny" i abyście pomogli mi radą jakbyście zauważyli w moich poczynaniach jakieś fakapy które zaprowadzą mnie w ślepą uliczkę.

Na razie realizuję mozolnie pewien plan który sobie założyłem i są pewne postępy.

1. Akwarium zostało już wykonane (w e-rybce) 130 x 70 x 65 -w sobotę odbieram, komin wewnętrzny - 2 otwory 32 mm - powrót będzie ,,zorganizowany" elastycznym peszlem/rurką za tylną szybą akwarium po przeciwległym do komina boku akwarium. Sump też wykonany 3 komorowy 100 x 50 x 45

2. Szafka zamówiona - właśnie się lakieruje - w przyszłym tyg. ma przyjechać. Dorabiam też u stolarza koronę na górę akwarium, gdzie schowane mają być dwa moduły oświetlenia LED, te planuję kupić: lampa - każda nad swoją wyspą.

3. Z zakupionych już gratów mam Schurana 150 z pompą AB 2000/1.

----------------------------------------------------------------

reszta set-upu jest analizowana planuję New-Jet 4500, a napędzać wodę planuję jakimiś Coraliami.

Jak już szafka i szkło stanie na swoim miejscu - będzie dokumentacja foto.

Jeśli już z tego jesteście w stanie wyciągną jakieś wnioski / błędy - chętne poznam Waszą opinię.

PS dodam jeszcze, co ważne, że obecne akwarium jest eksperymentem przed odpaleniem giganta w ścianie salonu, którego planują na jakieś 4 mb i metr szerokie :harhar: - jest salon, jest zaprojektowane i wykonane pomieszczenie na akwa i bebechy, ale wiedzy nie ma na razie...

Pozdrawiam

Czubais


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominie będziesz miał tylko 2 otwory 32 mm czy do przelotów 32 mm? Na moje oko w obu przypadkach to za mało. Wydaje mi się, że powrót rurą 40 mm to bezpieczne minimum czyli otwór w szkle to 54mm. Do tego rewizja przynajmniej 25 mm

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przelotów 32 mm


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy ten odpieniacz nie będzie za mały


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran 150 da rade spokojnie :thumbup:

Na obiegowe pompe wybralbym Red Dragon Mini 3500, to nie bedzie glosniej od odpieniacza :yes i orurowanie 32 mm wystarczy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug tabel przy 15 cm slupie wody nad otworem 32mm przeplyw wynosi ok 4000L/h. Czy New Jet 4500 czy RD3500 dobrze jest wszystko dobrane.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy New Jet 4500 nie będzie wyło mi w pokoju, nie zamierzam tam spać, ale telewizor w komforcie przydało by się posłuchać, choć Schuran z tego co go testowałem też nie jest demonem spokoju, świszczy na zasysie powietrza jak diabli...cena jednej i drugiej pompy - to przepaść, w czymś musi być różnica, jeśli w długości pracy - na to nie patrzę, po 2 latach pewnie do likwidacji pójdzie, więc nie inwestuje w docelowy sprzęt, który do docelowego projektu musi być zmieniony...czytałem za to Wasze opinie o New Jetach oraz w e-rybce polecają mi tę pompę...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz tlumika to polecam cos takiego


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem NJ 3000 teraz mam RD3500

NJ jest cicha ale RD niesłychać wogóle, jeśli masz kase to kup Dragona.

Ja na twoim miejscu kupił bym większego niż 3500 bo naprawdę szału nie ma przy tej wydajnosci.

a zbiorniczek szykuje sie już konkretny.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki, spływ mam 32, pompa Eheim 1262 więc 3600l/h chyba, przez pierwszy rok czy półtora nie było problemu, w tej chwili rury zarosły wewnątrz gąbkami, rurówkami i cholera wie czym jeszcze, zawór jest otwarty na maxa, reszta wody idzie rewizją. Czy Schuran 150 wystarczy w takim litrażu to zależy co chcesz tam trzymać :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka liczymy na fotorelacje Pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob "prowizoryczny" (na zawsze) tlumik zasysania powietrza. Zwykly maly pojemniczek nawierc wiertarka na gorze i dole, wloz ukosnie sciety wezyk w jeden otwor i ukosnie sciety wezyk do powietrza w drugi i po "swiszczeniu". :whistle:

Musze przerwac, bo wlasnie jedna rybka wyladowala na podlodze... :outtahere:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb- jeden otwór/śrubunek 32mm obsługiwał Ci przez ten czas 3600 litrów na godzine ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lagunę 6000 i wszystko spływa w 32, rewizja jest używana tylko do stabilizacji poziomu podczas dnia gdy pracuje wavebox.

Miałem wcześniej NJ4500 i było ciut głośniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polrcam nj4500> jesli bedzie za glosna - sprzedam ci moj patemt na uciszenie :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb- jeden otwór/śrubunek 32mm obsługiwał Ci przez ten czas 3600 litrów na godzine ?

Tak


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polrcam nj4500> jesli bedzie za glosna - sprzedam ci moj patemt na uciszenie :)

A jaki to patent wymyśliłeś ? Pochwal się, może nie jeden z tego skorzysta :thumbup:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...obecne akwarium jest eksperymentem przed odpaleniem giganta w ścianie salonu, którego planują na jakieś 4 mb i metr szerokie :harhar: - jest salon, jest zaprojektowane i wykonane pomieszczenie na akwa i bebechy, ale wiedzy nie ma na razie...

Czubais jezeli masz mozliwosci i nic Cie nie ogranicza, to ja bym sie nie bawil w jakies tam "nano rafki", tylko odpalal bym ta docelowa 800-tke :harhar:

Brak wiedzy nie jest przeszkoda... - koledzy pomoga :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady i już je analizuję dokładnie :unworthy:

patersan, ja odpalam 800 l jako eksperyment do akwa 3000 l ...

najbardziej przemawia do mnie patent z tłumikiem - dzięki, może jeszcze dziś przetestuję... :thumbup:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych 3000L pradu bedziesz ciagnal jak male miasteczko :)

no zdaję sobie z tego sprawę, te hobby tanie nie jest, mam 3 fazy - jedna pójdzie na słony basen ;-)


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq

"jesli bedzie za glosna - sprzedam ci moj patemt na uciszenie"

???????


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleq chcesz sprzedac patent ??? czy opchnac koledze wlasna cicha pompe? :bump

Watek wart sledzenia, mysle ze pozniejsze przestawianie sie z 800L na 3000L poza malm wierm na koncie nie bedzie problemem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.