Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

WOW, wygląda to jak mała fabryka (na tych zdjęciach z niemieckiego forum)ja planuje zlicować przednią szybę ze ścianą - że będzie widoczna tylko przednia szyba - cała reszta schowana w pomieszczeniu technicznym, no ale to dopiero odległa przyszłość - teraz koncentruję się na swojej pierwszej solniczce...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi coś podpowiecie panie i panowie (choć na tym forum przewaga płci brzydkiej jest druzgocąca - niestety ;-), myślę intensywnie o obsadzie zbiornika - tak tego jak i docelowego, ale załóżmy że ten 800 l jest teraz istotny, chciałbym sprawić by zwierzaki czuły się jak u siebie w domu - to pewnie mają na uwadze wszyscy, ale ja chciałbym pójść krok dalej i pokombinować coś na kształt akwarium biotopowego (w akwarystyce słodkowodnej) - odtworzyć jakiś konkretny kawałek rafy, czy to australijskiej, czy oceanu indyjskiego , czy karaiby - zależy z jakiego rejonu dostanę skałę, do tego dobrać tylko takie organizmy które mogą się spotkać realu, abym to dobrze zaplanował potrzebne mi są dobre opisy tych środowisk, możecie mi podpowiedzieć czy w ogóle coś takiego jest dostępne na rynku, forach, dvd, etc? jeśli ktoś ma jakieś pomysły/namiary - w góry dzięki :coffee:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś szafka przyjeżdża a jutro akwarium odbieram... :unworthy:, ciekawe czy będzie wszystko pasować do siebie... :whistle:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka już jest:

szafka1.jpg

szafka3.jpg


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna robota


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolarz pojechał z koksem i nawet blat zrobił - bez sensu trochę...ale uparł się że ładniej będzie wyglądać, tylko po co...?osby by wystarczyło - i tak jutro będzie wiercenie dziur....


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny mebel ,ale trochę mało "przewiewny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można odkręcić plecy, co zapewne zrobię, albo wywiercę jakieś wywietrzniki...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blat to faktycznie nie teges. Przy robotach z akwarium zawsze lubi chlapnąć wodą i możesz mieć problem z wytarciem całości wody a co za tym idzie pęcznienie drewna. Chyba że wnęka jest zrobiona dokładnie pod wymiary akwarium i po położeniu akwarium zasilikonujesz szparę.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł Nikiel, tak zrobię akwarium jest na styk po 5 mm jest luzu - więc wychodzi na stronę 2,5 mm :whistle:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szkło! właśnie wtargaliśmy... będzie zabawa to wrzucić na szafkę - mam po 1,5 mm luzu na stronę żeby wskoczyło w szafkę... :whistle: ale za to miła niespodzianaka w erybce chłopaki zrobili całość z opti w tej samej cenie :thumbsup: , a miał być front i boki, co do jakości - nie potrafię się wypowiedzieć, nie mam porówniania, na razie wymacane po transporcie wygląda tak:

akwa1s.jpg

akwa2m.jpg

akwa3r.jpg


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolarz pojechał z koksem i nawet blat zrobił - bez sensu trochę...ale uparł się że ładniej będzie wyglądać, tylko po co...?osby by wystarczyło - i tak jutro będzie wiercenie dziur....

...Bo po to wlasnie jest stolarzem by wszystko wykanczac...dobry stolarz nie spal by po nocach ze dal Ci piekna szafke bez blatu...1,5mm to malo,udala sie robota,moze rzeczywiscie zasylikonujesz ja a jak nie to pomaluj blat zywica epoxydowa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 mm za mało na co ? Akwarium spokojnie wsadzi przecież

bardzo ładna szafka :) i szkło również .


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ładne rzeczy - szafka i szkło wypas.

trzymam kciuki za postępy w dalszych pracach.

Adrian

P.S

mozna wiedziec jaki byl koszt takiej szafeczki ?

rozumiem ze w nogach szafki sa ukryte aluminiowe nogi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 mm za mało na co ? Akwarium spokojnie wsadzi przecież

bardzo ładna szafka :) i szkło również .

...Nie chodzi mi o to ze za malo tylko malo,czyli precyzyjne wykonania...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie, potrzebuję porady co do cyrkulacji, czy postawić na jedną konkretną pompę, czy lepiej na dwie słabsze. Powrót będzie jednak z komina - okazało się że wywiercili 3 otwory - więc nie robiłem afery i w związku z tym trochę wodę ruszy powrót koło komina, czy z drugiej strony jak postawię jedną konkretną cyrkulację to wystarczy, czy jednak wygodniej będzie ustawić cyrkulację na dwie lub więcej pomp? I jeszcze jedno pytanko, czy regulacja tychże pomp jest w praktyce wykorzystywana czy jadą na full non stop?


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zagwozdkę z tłem - chcę czarne lub ciemnogranatowe, jak je najlepiej wykonać? Folia czy farba , co byście polecili? Jeśli farba - to jaka. Folię kiedyś gdzieś przylepiałem - nie jest to trudne - o tym myślę, ale chciałbym głęboką czerń, a folia może tego nie zapewnić, macie jakieś doświadczenia?


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

mam szkło! właśnie wtargaliśmy... będzie zabawa to wrzucić na szafkę - mam po 1,5 mm luzu na stronę żeby wskoczyło w szafkę... :whistle: ale za to miła niespodzianaka w erybce chłopaki zrobili całość z opti w tej samej cenie :thumbsup: , a miał być front i boki, co do jakości - nie potrafię się wypowiedzieć, nie mam porówniania, na razie wymacane po transporcie wygląda tak:

wię to do Ciebie trafiło to szkło :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wię to do Ciebie trafiło to szkło :thumbsup:

czyżbyśmy się widzieli przy załadunku w Markach?

Lubie ładne rzeczy - szafka i szkło wypas.

trzymam kciuki za postępy w dalszych pracach.

Adrian

P.S

mozna wiedziec jaki byl koszt takiej szafeczki ?

rozumiem ze w nogach szafki sa ukryte aluminiowe nogi ?

Szafka - ok 2500 PLN (ale kupowałem więcej gratów do domu - większe zamówienie) + stelaż 500 PLN (stalowy - malowany proszkowo)

Szkło 1600 PLN - tu miłe zaskoczenie - mega promocja w erybce - jako jeden z pierwszych klientów na nowe szkiełka - (130x70x65 12mm opti w.) - w tym sump 4 komorowy 100x50x40 - gratis


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zagwozdkę z tłem - chcę czarne lub ciemnogranatowe, jak je najlepiej wykonać? Folia czy farba , co byście polecili? Jeśli farba - to jaka. Folię kiedyś gdzieś przylepiałem - nie jest to trudne - o tym myślę, ale chciałbym głęboką czerń, a folia może tego nie zapewnić, macie jakieś doświadczenia?

Folia samoprzylepna z castoramy sa różne chyba z dwa odcienie czerni, fajnie się prezentuje i łatwo w miare klei.

Fajne szkiełko :) powodzenia!


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

czyżbyśmy się widzieli przy załadunku w Markach?

przy załadunku to może nie koniecznie, ale szkło już odglądałem w trakcie klejenia :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy załadunku to może nie koniecznie, ale szkło już odglądałem w trakcie klejenia :welcome:

aha - czyli ten ktoś kto mi doradzał jak załadować - to nie Ty :lol: - nic to pewnie jeszcze będzie okazja się poznać ;-)


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klejenia baniaków w eRybce to słyszałem od gościa, który kupił sklep od Skiby że u Tomka klei ktoś kto wcześniej kleił a być może nadal klei w AM więc powinno być dobrze albo lepiej niż dobrze...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie wszystko małymi kroczkami będzie się posuwać, Ci co liczą tu na jakiś szybki sensacyjny wątek, grubo mogą się przeliczyć, będzie raczej wooolno, dokładnie z przemyśleniami, pewnie wiele zwrotów, nietrafionych decyzji i niepowodzeń. Tak czy inaczej jakiś postęp jest. Kupiłem kilka gratów:

sprzeta.jpg

W zasadzie to chyba wiem jak to połączyć teroetycznie, ale nie robiłem tego nigdy. W weekend będzie wiercenie dziur w szafce, klejenie hydrauliki, klejenie foli do szkła i komina. no i kulminacyjny moment przeniesienia akwarium na szafkę...

jak widzicie dołączam do grona zwolenników granatowego tła. Po kilku dniach zastanawiania postawiłem na wielki błękit.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.