Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

Czubais bedzie mial z pewnoscia odpieniacz nie puszczajacy babelkow ;)

Ladnie to wszystko wyglada :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Staszku pod uwagę nie wziąłem ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czubais a jak wygląda pomysł akwarium biotopowego, udało Ci się zgromadzić jakieś materiały.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czubais a jak wygląda pomysł akwarium biotopowego, udało Ci się zgromadzić jakieś materiały.

no właśnie nie bardzo mam się na czym oprzeć, choć jeszcze desperacko nie szukałem... będę wiedział skąd skała przypłynie to w trakcie 3-4 miesięcznego dojrzewania będzie na to czas,

obecnie mam problem z lampą, mam pewien pomysł, znalazłem amerykańską firmę która wykonuje lampy LED (na Cree) do wzrostu roślin, jest możliwość że wykonają taką lampę na diodach niebiesko XP-E RB - białych XP-G CoolWhite, mam zagwozdkę jaki stosunek diod białych i niebieskich zamówić, czekam na ostateczną wycenę - generalnie jest się o co ,,bić" bo 600 W lampa kosztuje u nich 3400 PLN - już z podatkiem cłem etc... ale na razie nie mam ostatecznej odpowiedzi...

do takiej lampy planuję podpiąć dwa sterowniki wschodów i zachodów słońca - niezależnie na każdy kanał (biały - niebieski) - znalazłem taką alternatywę, dla komputera sterującego:

http://www.ebay.pl/itm/SOLAR-ENGINE-Automatic-dawn-and-dusk-simulator-timer-/180842716150?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item2a1b10dbf6#ht_801wt_1185


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się sam jestem w trakcie zbierania się do postawienia nowego baniaka i taki pomysł mi w głowie zaświecił.

A co do światła to czekam na rozwinięcie tematu. :thumbup:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie bardzo rozumiem, widzę podobne rozwiązanie - tu na forum:

http://nano-reef.pl/topic/28426-sakwarium-300-l-optiwhite-120x50x50-szklo-10mm/

jakim cudem ze środkowej komory ,,syf" ma się przedostać do komory z pompą? Blokuje go wysoka pionowa szyba - musiałby być niezły wir w środkowej komorze...

ewentualnie mogę dokleić dodatkową 3 szybę przed 3 komorą - pozostawiając wlot z dołu, ale sam nie wiem - pompa oczywiście będzie w 3 komorze od lewej - w pierwszej zrzut z akwa + Schuran ...

Na pewno się dostanie w takiej konfiguracji będzie podrywa syf ze skały w refugiom i potem 2gie miejsce (syf i bąbelki) woda wydostająca się prosto w dysze pompy

post-10476-0-23674000-1332963557_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi akwa oklejone, wyszło trochę jaśniej iż myślałem - tak jak to mówiliście i chyba jakimś granatem w sprayu potraktuję jeszcze tę folię od tyłu.... :whistle:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolorem tła bym się mocno nie przejmował,za pół roku zapomnisz jaki był kolor całość zarośnie ładnie glonami,no chyba,że będziesz czyścił


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem wycenę lampy od amerykańskiej firmy, napisali tak:

Nasz amerykański partner wypuścił właśnie na rynek lampy LED CREE do akwarystki morskiej.

Jest to lampa zbudowana na bazie diód CREE 3W w ramie 40x21 cm.

W lampie zamontowanych jest 60 ledów, białych i niebieskich w układzie 60:40. Wychodzi więc 36 diód niebieskich i 24 białe.

Kanały są niezależne dla kolorów.

Moc określona jako 180W (realny pobór mocy wynosi około 110W).

Wyceniają taką lampę ze wszystkimi podatkami etc. na 2500 PLN, faktura, gwarancja 24 miesiące u polskiego partnera. Niedługo dostanę zdjęcia i dokładną specyfikację.

PS Jakby ktoś był chętny (z 2 osoby) - to można zbić jeszcze cenę pewnie ok 20%. Jest to jednorazowe zamówienie przez firmę która sprzedaje lampy do wzrostu roślin...W razie czego poproszę info na priv.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

nie uwazasz, ze 2500 zl za lampe 180W to troche drogo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że zejdą do 2000 PLN jak będzie z 3-5 osób chętnych - a to już drogo nie jest za lampę 180W, firmową z gwarancją na CREE, zresztą zobaczy się zdjęcia i specyfikację, to będziemy wiedzieć o czym rozmawiamy, bo w sumie wiem tyle co Wam zamieściłem powyżej...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

2000 zl to faktycznie bylaby dobra cena

Daj znac jak dostaniesz specyfikacje, jestem ciekaw co napisza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka lampa to jest odpowiednik w standardowym oświetleniu jaki, że się tak spytam.

Bo bym był zainteresowany.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dostanę dokładną ofertę - to zamieszczę...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłbym zainteresowany, ale interesują mnie wymiary.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłbym zainteresowany, ale interesują mnie wymiary.

wymiary przecież są podane...40x21

poczekajmy na szczegóły i jeśli będzie ok - będziemy działać...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam ofertę, sam nie wiem co o tym sądzić, jednak nie jest to o czym rozmawialiśmy...lampa miała być na CREE a jest na Bridgelux...trzeba ją sobie darować...

"Witam,

w załączniku zdjęcia lampy AquaStar 180W.

Sprostowanie odnośnie użytych LEDów, nie są to jednak diody CREE a diody Bridgelux (http://www.bridgelux.com).

Dostałem wyjaśnienie dlaczego zastosowano diody innego producenta przy tej lampie: Lighthouse robiło testy różnych LEDów dla zastosowanych długości światła i LEDy Bridgelux wypadły najlepiej jeśli chodzi o ilość lumenów/wat. Jeśli chodzi o bezawaryjność tych diód wysokiej mocy, jest ona taka sama jak dla CREE.

Lampa zbudowana na bazie diód 3W w ramie 40x21 cm.

W lampie zamontowanych jest 60 ledów, białych i niebieskich w układzie 60:40. Wychodzi więc 36 diód niebieskich i 24 białe.

Zastosowane długości światła:

- niebieskie - 460nm

- białe - 12000k

Wreszcie cena - 2350 zł brutto.

Oczywiście jeśli zamówiłby Pan więcej lamp, będziemy w stanie obniżyć cenę."

no i zdjęcie lampy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e271f5cffff01e57.html


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat światła do mojego baniaka - będę eksperymentował. Lubię pewną dozę niepewności i dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie którego w naszym kraju ani widu ani słychu. Jak na tym wyjdę - to się okaże. Cały wątek dot. tego oświetlenia jest tu

Mam do Was pytanie. Lampy Kessil będę miał na początku lipca... to szmat czasu i chętnie przeszadł bym dojrzewanie baniaka do tego czasu. Czy samo dojrzewanie musi być doświetlane jakąś porządną lampą, czy można w ogóle zrezygnować z oświetlenia? Czy jednak kupić jakieś T5 na te 2 miesiące?


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sumpa, to w Tej konfiguracji odpieniacz powinien być ustawiony w komorze obok dolewki.

Ale ta przegroda, która nie dochodzi do dna sumpa powinna być wyższa, żeby uniemożliwić przelewanie się wody górą, W tej konfiguracji jak teraz woda będzie się przelewała i dołem i górą. Poziom wody w komorze odpieniacza ustalony jest przez tą drugą przegrodę, tą która dochodzi do dna zbiornika.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna cegiełka w projekcie - korona... sam nie wim czy nie za wyskoką zamówiłem - chciałem schować światło w niej - żeby nie raziło. Na akwarium zachodzi 6 cm - żeby nie było widać powierzchni wody...

korona1.jpg

korona2.jpg

korona3.jpg


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Kolejna cegiełka w projekcie - korona... sam nie wim czy nie za wyskoką zamówiłem - chciałem schować światło w niej - żeby nie raziło. Na akwarium zachodzi 6 cm - żeby nie było widać powierzchni wody...

moim zdaniem 20 cm wysokości to max żeby nie zaburzyć proporcji pomiędzy koroną a szkłem :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 20 cm wysokości to max żeby nie zaburzyć proporcji pomiędzy koroną a szkłem :welcome:

Jednak za wysoka moim zdaniem sleep.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie lepiej uciąć niż doklejać :evil:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

w sumie lepiej uciąć niż doklejać :evil:

zanim zaczniesz ciąć ustaw szkło na szafce i zobacz jak się prezentuje całość bo może się okazać że taki układ Ci pasuje :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaletą wysokiej korony może być to że ryby nie wyskoczą... :whistle:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.