Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

no tak wlasnie rozwazam z tym powrotem. Zwlaszcza ze wszystko wskazuje na to ze bede robil korone wiec i tak nie bedzie widac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie , ja tak mam juz w drugim baniaku i jest git :thumbsup:

robi robote a nie zajmujesz miejsca w kominie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a tak z ciekawosci to ile Ciebie za szkielko wycenili ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chodzi mi po głowie podobny wymiar, napiszę więc moje przemyślenia:

- komin zewnętrzny i wavebox, fakt zabierze 10cm, ale w środku od końca do końca przestrzeń... Nie wiem jak chcesz ułożyć skałę, ale przy zewnętrznym kominie jesteś "wolny" od częstego zabudowywania komina.

- cyrkulacja - planujesz SZEŚĆ pomp.. nie lepiej wavebox (wyżej) i ze dwie 6155 (model wchodzący w miejsce 6205)? Fala zaradzi na martwe strefy, a 6155 to już kawał cyrkulacji... Wejdź sobie na strone tunze, mają tam kalkulator, podajesz wymiary baniaka,

system dobiera Ci pompy (3 propozycjie).

- pierwsza komora w sumpie, MZ za wysoka.. popatrz na zakresy pracy odpieńków... te 25 wystarczy :)

Możesz opisać ten box 30x30x30 w przypadku refugium?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf - jeszcze mi nie wycenili bo oficjalnie nie zmowilem. Wedlug cennika akwarium 153x60x60 - 10mm float kosztuje zdaje sie 294 funty

Thomash

- rozwazalem komin zewnetrzny. Macałem taki u kifla i powiem szczerze ze fajnie to dziala. Jednak nie chce stracic nawet tych 10 cm. Wiec zrobie narozny - wewnetrzny. Waham sie jeszcze czy po lewej (gorszy dostep) czy po prawej (latwy dostep ale gorsza aranzacja) stronie.

- cyrkulacja - wiesz jak to jest, dopóki nie sprawdzisz w praktyce to ciezko cos mowic. Zwlaszcza ze cyrkulacja sie zmienia wraz ze wzrostem korali. Te szczesc pomp to rzeczywiscie moze przesada, ale wole kilka mniejszych niz jedna taka ktora slimaki zrywa ze skaly. Malymi pompami bardziej wypelnie dziury w cyrkulacji, chociaz przyznac musze ze planuje lekka zabudowe skala wiec pewnie mniej pomp zalatwi sprawe. Co do waveboxa to dla mnie ma to przede wszystkim wymiar estetyczny a przy wiekszosci SPSow to efekt znikomy. Poza tym bujac 500L wody na mojej podlodze to sie boje :p

- Moj APF600 i tak jest niezalezny od poziomu wody ale moze rzeczywiscie obnize poziom w pierwszej komorze.

- Co do boxa na refugium to sam jeszcze nie wiem. Leoni pokazal mi dzialanie AlgeaScrubbera i przyznam ze mnie troche kusi, ale nawet jesli sie nie zdecyduje to kombinuje refugium. To refugium to mialby byc osobny zbiornik z mozliwoscia wyjecia z sumpa. Wiem ze takie refugium zatrzymuje sporo detrytusu i innych osadow wiec nie chce miec tego w sumpie a w dodatkowym "pudelku" ktore moglbym latwo wyjac. Wymiar wytrzepalem z rekawa chociaz na pewno musialby byc na tyle niskie zbym mogl wyjac z sumpa bedacego w szafce. Refugium planuje zeby stalo w sumpie ale nad woda i byloby zasilane mala pompka lub bypassem ze splywu. Ale to jest sprawa na pozniej. Bede mogl w kazdej chwili wystartowac z takim projektem albo go przerwac.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z kominem i pod wlasny wymiar. Do tego bez szafki - samo szklo.

Ech nie moge sie doczekac. Nawet na majowy urlop w Egipcie tak nie czekam jak na czerwiec :p


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna watpliwosc...

Zdecydowalem sie na jeden narozny komin.Dwie opcje:

A - w lewym tylnym rogu

zalety: zdecydownanie lepsza aranzacja, komin w najdalszym kacie nie bedzie przeszkadzal, mam pelen widok z prawej bocznej szyby na akwa

wady: dziadowski dostep, jak cos wpadnie to odlowic ciezko, komin nie bedzie dobrym miejscem na ewentualne media typu, wegiel, rowa, bioballe - ale o tego mam sump, jakby przelot puscil to bardzo niewygodna naprawa - bez drabiny ani rusz (ale drabine mam )

B - w prawym tylnym rogu

zalety: bardzo dobry, bezposredni dostep, latwosc regulacji czy dokrecenia jakby przelot kapal, dobre miejsce na ewentualne media typu siporax etc, latwosc obserwacji i zachowania czystosci

wady: wlasnie od prawej strony bede mial fotel i z 60 cm widoku 15 zajmie komin :(

A Wy? Czesto robicie za kominiarzy i grzebiecie tam???


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok ani razu nie zaglądałem do komina. Po co tam zaglądać? W poprzednim akwa raz grzebałem w kominie szukając babki.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA ;) Po to jest sump, żeby wszystko ukryć, a szkoda byłoby marnować tyle widoku od strony fotela :)

Jak będzie duża potrzeba, żeby sięgnąć do komina, to zawsze coś wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie Tester sprawdz jeszcze oferte nd aquatics maja bardzo bardzo duzo fajnych baniakow i za dostepne pieniadze


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - trzymam kciuki za projekt :)

Nie wiem jaka ściana jest za akwarium ale nie zastanawiałeś się nad podwieszeniem/oparciem

stelażu na/o ścianę myślę że w ten sposób odciążysz sam strop.

Nie jestem budowlańcem ale gdzieś w sieci wpadłem na takie rozwiązanie i myślę że ma sens.

Jak dla mnie przy tej cyrkulacji którą chesz lub musisz zapewnić to cała ta historia z wylewką po drugiej

stronie chyba trochę przekombinowana

Pozdro

Lipa

PS.

Tak tylko napisałem bo mnie tu wypominasz "120cm to lipa" to się poczułem zobowiązany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czadol - wlasnie u niech kupuje zbiornik

Lipa - wlasnie tak mam w planie - tylna czesc konstrukcji bedzie przykrecona do akwarium

PS - kurcze nie przypominam sobie zebym Ci cokolwiek wypominal :question:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest zreszta glowny powod mojej nieobecnosci we Wdzydzach więc mam nadzieje ze zostane usprawiedliwiony
Ty se budowlańcami gęby nie wycieraj! Nie biore pod uwagę Twojej nieobecności, jeśli nie przyjedziesz na zlot, to będzie znaczyło ze niewiele dla Ciebie znaczymy, a to będzie znaczyło że forum Ci niepotrzebne, a to będzie znaczylo że zostaniesz od niego uwolniony :harhar:

Pozdrawiam

seb

ps. projekt fajny


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - rownolegle do akwarium pracuje nad drugim projektem pozwalajacym mi byc jednoczesnie w kilku miejscach. Wiesz czarne dziury, horyzont zdarzen zaginianie przestrzeni, te sprawy. Mimo ze profesor Hawking jest na razie sceptyczny i sugeruje proby na przedmiotach nieozywionych ja mocno wierze ze bede mogl jednoczesnie pic, tfu byc z Wami we Wdzydzach i ukladac skale w moim nowym baniaczku :)

Jesli jednak nie da rady to blagam, nie chce byc czlowiekiem z poza marginesu. Bede czyscil Wasze odpieniacza ale nie wyrzucajcie mnie :cry::Cry: bo gdzie ja sie biedny podzieje :cry::Cry:

;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odwaznie z ta guboscia szyby :D ja mam zaledwie 125x62x62 i jest zrobione z szyby 12mm plus wzmocnienia wzdluzne i poprzeczne. Zapewne dlatego ze jest to szyba gieta wiec bez silikonu w naroznikach. Za to widze ze wystarczy jak dzieciaki podskakuja w okolicy akwarium aby woda reagowala. Budownictwo brytyjskie nie przewidzialo akwarystow :D

Mam wysoka szafke. Bardzo wysoka. Razem z korona akwarium konczy sie 180cm od podlogi. I jak stawialem je lata temu trzymalo idealna rownoleglosc do sciany. Na dzien dzisiejszy miedzy dolem a gora jest 2.5cm roznicy :D wot technika budowlana :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAaaa :) to gites malina :) cos sobie ubzduralem w takim razie ze 10mm :) juz cicho siedze :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tla...

Na pewno bedzie... jakies bo nie chce zeby sciana zza akwarium przeswitywala. Obecnie jest czarne i prawie na pewno takie zostanie chociaz kusi mnie naturalny kolor - buroniebieski


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego połączenia legarów u joop-a

d5009a29b046ae59med.jpg

To założę się - a czego nie widać na zdjęciu - że oprócz kątowników stalowych jest zrobiony zamek....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yupiii - dostalem dzisiaj ekspertyze dotyczaca podlogi.

Co prawda wynik podany w kiloniutonach ale podobno 1000kg nie przekroczy 50% dopuszczalnego obciazenia :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Wymagane jest niewielka zmiana konstrukcyjna - dodatkowy legar w podlodze

hehe ciesze sie jak dziecko :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już z górki:) Kiedy zalewasz?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28-go maja wchodzi pierwsza ekipa ktora ma zburzyc 3 sciany i wzmocnic podloge pod akwarium. od 3 czerwca zaczyna sie przygotowanie konstrukcji i instalacji wodno-kanalizacyjnej pod samo akwarium. Akwarium ma przyjechac 9 czerwca wiec juz wszystko musi byc gotowe zeby tylko postawic nakleic tlo i skrecic srubunki.

Potem juz tylko konstrukcja skaly i zalewanie.

A tak swoja droga... Czy jak przyjezdza nowe akwarium od szklarza to oprocz umycia trzeba cos jeszcze z nim robic? Bo jak mi raz postawia to juz za bardzo sam go nie rusze


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem Grzegorz, mam pytanie do Testera. Widze że masz olbrzymią wiedzę , więc napewno dobrze dobrałeś cyrkulację i to mnie martwi... Masz prawie takie samo akwarium jak ja ,a na cyrkulację napisałeś ,że wsadzisz do baniaka 4x tunze 6095 i 2x6055. Martwi mnie to bo ja już zrobiłem zakupy i teraz nie wiem czy nie zmarnowałem siana, bo ja do swojego kupilem 2x6085 i 1x6065 tyle że obiegową mam 6500L/h. Czy zle zrobiłem? może trzeba było kupić 3x6085? Tak na marginesie dodam ,że wolę mniej pompek ,ale za to mocniejsze żeby mi akwarium nie zawaliły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.