Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Doswiadcznie w stawianiu zbiornikow mam zerowe :)

Po to zalazylem ten watek zeby sie dzielic moimi watpliwosciami i otrzymywac poradu od innych - bardziej doswiadczonych. Z pompami do konca nie wiem jak bedzie bo to zawsze mozna dokupic. Zalozenie jednak bylo takie ze beda to sterowalne pompy o zmiennym natezeniu cyrkulacji co spowoduje ze zminna tez bedzie geometria fali wiec i ruch wody pelniejszy

Co do ilosci pomp... To nie do konca sie z tym zgodze ze pomp powinno byc jak najmniej. Silne pompy mogo powodowac trudnosci u ustawieniu LPSow i miekkich natomiast duzo malych oczywiscie zakloca aranzacje. Dlatego uwazam ze wszystko powinno byc dostosowane do potrzeb


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja nie powiedziałem że jak najmniej jest najlepiej... Ale teraz rozumiem jak bedziesz miał sterowanie i raz załączy się ta pompka ,a raz tamta to suma sumarum bedzie ok więc mi chyba te trzy+obiegowa w cyrkulacji wystraczy?

hmm teraz to jednak troszkę żaluje bo jak by mi te pompki za mocno dmuchały to nie ma mozliwości zmniejszenia mocy...i faktycznie może być problem z koralami bo mają za duży prąd, a tak bym sobie przykrecił moc i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa - sprawa cyrkulacji nie rozbija sie o jakies proste przeliczenie. Wszystko zalezy od obsady, ilosci skaly, wymiarow zbiornika, marki pomp itp. Jednak z cyrkulacja jest o tyle prosto ze mozna dokupowac w miare potrzeby


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownieze , Tester z tego co pamietam jak mi przywiezli to jeszcze przez 2 tygodnie nie moglem zalewac, bezpieczenstwo . takze nie nastawiaj sie od razu na zalewanie. ja tylko go przemylem RO i nic wiecej nie robilem. Wczoraj namowilem znajomego na zakup nowego baniaka i tez u nich zamowil razem ze sumpem. takrze po powrocie z wakacji w czerwcu czeka mnie podlaczabnie i klejenie rur bo on nie ma zielonego pojecia- jak wiekszosc angoli


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa - sprawa cyrkulacji nie rozbija sie o jakies proste przeliczenie. Wszystko zalezy od obsady, ilosci skaly, wymiarow zbiornika, marki pomp itp. Jednak z cyrkulacja jest o tyle prosto ze mozna dokupowac w miare potrzeby

A jest jakaś możliwość sterowania pompkami 6085 i 6065 tak ,aby raz zwiększyć moc cyrkulacji a raz zmniejszyć np w nocy? Jakiś komputer albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A jest jakaś możliwość sterowania pompkami 6085 i 6065 tak ,aby raz zwiększyć moc cyrkulacji a raz zmniejszyć np w nocy? Jakiś komputer albo coś?

Łapa

niestety nie da się sterować tymi pompami :wallbash:

powinieneś był zamówić model 6095 ze sterownikiem 7096 i wtedy fuul wypas i hulaj dusza co sobie tylko wymyślisz :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rant: ............ :rant: A przerobić tych pompek sie nie da? tak aby pod ten kontroler podeszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

:rant: ............ :rant: A przerobić tych pompek sie nie da? tak aby pod ten kontroler podeszły?

niestety nie da się przerobić :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyny sposob na sterowanie tymi pompkami włącznik czasowy co np na noc 1 pompkę wyłączy? A chyba AM ma jakiś sterownik co pompkami steruje-raz włącza tą ,a raz tamtą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego Łapa, już raz Ci pisałem:

węgiel na wstrzymanie i czytać, czytać, czytać... pytać, pytać, pytać...

Potem wszystko przemyśleć 10 razy i znowu czytać, czytać i czytać... :coffee:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat Tomcia - Oj kolego Łapa, już raz Ci pisałem:

węgiel na wstrzymanie i czytać, czytać, czytać... pytać, pytać, pytać...

Potem wszystko przemyśleć 10 razy i znowu czytać, czytać i czytać...

Jak już się pewnie ktoś zorientował to siedzę na tym forum po 16h na dobę...Ja taki jakiś napaleniec jestem i szybko ,szybko i za szybko.........Akwarium mi umiera...... szukam pomocy-szybko szybko szybko...ale najpierw czytaj potem pytaj-okeeeej-czytaj szybko szybko szybko, aha pompki szybko nowe pompki, szybko szybko szybko i......za szybko...... mam teraz znowu klopsa w gaciach!!!

Ps, dobrze że mi napisałeś z tym węglem na wsztrzymanie w temacie odpieniacza bo już bym miał czwarty i to za duży(nie zmieści się do szafki), przytnij tu, przytnij tam, szybko szybko szybko i odpieniacz do wywalenia... Nastepny klops... A o lampie nie wspomne-też by już była trzecia prawie(naszczęscie facet co miał sprzedać nie odpisał) :ouch:

Oo przepraszam że niechcący zaśmiecam ten temat, już spadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28-go maja wchodzi pierwsza ekipa ktora ma zburzyc 3 sciany i wzmocnic podloge pod akwarium. od 3 czerwca zaczyna sie przygotowanie konstrukcji i instalacji wodno-kanalizacyjnej pod samo akwarium. Akwarium ma przyjechac 9 czerwca wiec juz wszystko musi byc gotowe zeby tylko postawic nakleic tlo i skrecic srubunki.

Potem juz tylko konstrukcja skaly i zalewanie.

A tak swoja droga... Czy jak przyjezdza nowe akwarium od szklarza to oprocz umycia trzeba cos jeszcze z nim robic? Bo jak mi raz postawia to juz za bardzo sam go nie rusze

Witatam

Tester jak Kupowałeś w ND Aqatic to oni dowiozą Ci do drzwi ja tak przynajmniej miałem, Musisz pomyśleć o ekipie do wstawienia baniaka, do mnie przyjechał tylko kierowca w Twoim przypadku gdyby nawet chciał Ci pomóc to we dwoje nie dacie rady.

Co do zalewania baniaka ja miałem nalepkę kiedy można zalewać, mój baniak był bardzo świeży i mogłem go zalewać bodajże po dwóch tygodniach od dostawy.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekipa bedzie, to nie problem. Natomiast zaczalem sie martwic ze nowe akwa nie bedzie gotowe do zalania. Pytalem ich telefonicznie jak wczesnie musze zamowic to powiedzieli ze MAX 4 tygodnie tyle ze nie pomyslalem ze moga dowiezc ale nie "Water Ready".

Zreszta maja sporo niescislosci na stronie. Po pierwsze wymiary - okazalo sie ze sa w stanie zrobic dowolny wymiar a nie tylko standardowe, po drugie dostawa - jak rozmawialem z nimi z pol roku temu to powiedzieli ze z wniesieniem nie bedzie problemu - dodatkowy koszt 20 funtow. Do tego termin realizacji - na stronie 6-8 tygodni a przez telefon 4 (w zeszlym tygodniu)

gdzie kupowaliscie hydraulike PVC-U? U nich czy np w http://www.pipestock.com?. Problem w tym ze tam maja tylko 6-cio metrowe rury :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek.

Kup tylko przeloty, przejściówki na węże i zawory. Resztę rób na miękko, będzie ciszej.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i pamietam, ale te podstawowe sprawy jak wspomniales, musza byc, a na czesci w w/w sklepie wychodzi sporo taniej. Tylko te dlugasne rury ...:huh:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie przekroje i ile Ci potrzeba.

Dołączymy do tego o czym wcześniej mówiliśmy.

Przeloty weź pod węże, jeśli mają


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zajrzec tutaj jesli chodzi o PVC, maja dobre ceny i naprawde blyskawiczna dostawe. Ale rur uzywalbym jak najmniej , a najwiecej silikonowych wezy. Maja tez srubunki, to samo zlozysz za 30 funtow co ND oferuje za 80 z hakiem

http://midlandaquaticsandreptiles.com/marinepipefittingsadhesivespipe-c-27_73_190.html?osCsid=3555e2bb80aaa87a6aaa5d11cd195f32


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i pamietam, ale te podstawowe sprawy jak wspomniales, musza byc, a na czesci w w/w sklepie wychodzi sporo taniej. Tylko te dlugasne rury ...:huh:

Mi dowieźli rury po trzy metry tylko do przelotów 25 mm dali rury 15 mm, dokupowałem w innym sklepie przy okazji innych zakupów przez internet tak że sprawdzaj wszystko dokładnie,

Pozdrawiam


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i pamietam, ale te podstawowe sprawy jak wspomniales, musza byc, a na czesci w w/w sklepie wychodzi sporo taniej. Tylko te dlugasne rury ...:huh:

Mi dowieźli rury po trzy metry tylko do przelotów 25 mm dali rury 15 mm, dokupowałem w innym sklepie przy okazji innych zakupów przez internet tak że sprawdzaj wszystko dokładnie,

Pozdrawiam

Poszło dwa razy proszę o usunięcie jednego posta.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja zamowiem z strony http://www.colglo.co.uk/ i chyba maja tam wszystko czego dusza zapragnie. Dostawa na drugi dzien i chyba najtaniej.

P.S

Robia tez rury w 3m odcinkach

Pozdrawiam

Lukasz

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yupiii :thumbsup:

szkielko zamowione

wymiary 170x60x60 12mm (okazalo sie ze 15mm podwaja cena akwa), jeden komin, 3 otwory, podwojne dno

3x opti

plus sump 100x40x40

Dostawa 06/06/2012


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje! Szkoda, że tak daleko to szkiełko będzie stało, bo będzie problem, żeby na żywo zobaczyć... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny wymiar tez chcilem takie wstawic ale zonie nie podobalo sie ze bedzie na rowno z rama drzwi - do teraz zaluje ze jej posluchalem.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, taki sam wymiar jak moje stare słodkie szkło Bajka będzie:) Tyle że moje było z 10mm we trzech na 3cie piętro wnosiliśmy ze 40 minut:( Bez pasów do tego nie podchodźcie...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zalatwione uchwyty przyssawkowe a'la James Bond :).

Na 60cm wysokosci zdecydowalem sie w ostatniej chwili. 55 niby nie zle ale kojarzylo mi sie z numerem autobusu kotrym jezdzilem do dziewczyny... bylej :thumbdown:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.