Skocz do zawartości
fal

RedSkim 300 Prestige

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda kubek pienidła po tygodniowej pracy na pompie AM

515383_DSC_2909.JPG


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle! jak u mnie pompa padnie bede wiedział jakiej szukać, już raz mi się zepsuła pompa od redskim prestiż 250, serwis ich produktów to tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał do body 250 na 100% jest idealna. Przy mojej 300 odrobinę mogła by być silniejsza , cały sukces tej pompy to w moim odczuciu system mieszania powietrza z wodą , robi to idealnie nie przedostają się żadne większe pęcherzyki powietrza tak jak to było w oryginale.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapytam , jest nie słyszalna poza szafką ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest bardzo cicha w zasadzie jej nie słychać poza zasysanym powietrzem


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak pompa? trybi jak trzeba cały czas?

Pompa chodzi bez problemów cichutka pieni pięknie , zobaczymy co będzie dalej.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie minęły 4 miesiące od momentu kiedy zawitała do mojego RS pompa AM , czas na małe podsumowanie

  • odkąd pienidło chodzi na AM nigdy nie przelało
  • pienidło jest stabilne jak skała , żadnych niespodzianek
  • pompa przez system zasysania powietrza i wody w zasadzie w ogóle się nie brudzi
  • pobór prądu 36w
  • mega super cicha powiedziałbym bezszelestna
  • tygodniowo wylewam około 4 litrów śmierdziuchy
  • jednym słowem rewelacja ( oby tak dalej )

Jak się coś zmieni to na pewno dam znać , na dzisiaj nie znalazłem żadnej wady.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal -a mierzyles pobor powietrza przez ta pompke AM?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal -a mierzyles pobor powietrza przez ta pompke AM?

pozdr

W.

Nie mierzyłem poboru powietrza sugeruję się tym co podaje producent. W zasadzie przestałem się ścigać z poborami i przepływami , teraz doceniam co to znaczy odpieniacz bez niespodzianek a taki jest :) ustawisz raz i zapominasz o pienidle.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa naprawdę chodzi świetnie żadnych problemów.

Pienidłem mogę regulować jak chcę czyli

  • chcę na mokro to jest na mokro zero przelania
  • chcę na sucho to jest na sucho

W najbliższym okresie będę zmieniał szkło na większe i wówczas do pienidła dołożę jeszcze jedną pompę AM tylko tą mniejszą :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest absolutnie niesłyszalna.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

edit.

Nie będe zakładał specjalnie nowego tematu więc dopisze tutaj.

Kupiłem eko runnera 6000 ta do odpieniaczy co fal. Użyłem ja w body whiteskim 200. Fajnie pracuje co najważniejsze cicho i mocno. Początkowo nie mogłem sobie poradzić z ustawieniami bo mi przelewało odpieniacz i miałem już ją wymieniać na mniejszy model, ale okazało się że była to wina zbyt malej rurki zasysającej powietrze i zbyt głębokiego osadzenia pienidła teraz jest prerfekto i śmiało mogę polecić tą pompę jeśli nie będzie z nią żadnych problemów podczas pracy w przyszłości. Jedynie muszę coś pomyśleć nad tłumikiem ale chyba skończy się przewiertem przez ścianę i wywaleniem rurki zewnątrz.domu.

Ps. Pompa ma dość specyficzny rodzaj zwężki dłuższy od tradycyjnych pomp (około 10cm) i jednocześnie duże wyjście na wąż zasysu powietrza około 20mm tak na oko (nie każdy tłumik będzie ok). Dodatkowo pompa może pracować bardzo płytko gdyż zwężka jest tak skonstruowana że może pobierać wodę z dołu i nie doświadczymy "gwizdania" (nie wiem jak to nazwać) spowodowanego silnym zasysaniem wody wraz z powietrzem jak czasami się zdarza to pompom obiegowym nisko osadzonym pod tafla wody.

może się komuś przyda pzdr.

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nic nie pisałem :) a uważam ,że z dziennikarskiej przyzwoitości powinienem a więć:

Pompa AM EcoRunner 6000

Jestem przekonany , że jest to jeden z lepszych motorów firmowanych przez producenta za przyzwoite pieniądze. Chodzi u mnie w RS 300 od półtora roku , jest świetna z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością mogę ją polecić każdemu. Owszem do mojego body jest ciut za mała przydała by się większa i właśnie do tego zmierzam :) , jakoś tak dawno nic nie grzebałem przy pienidle i udało mi się namówić żonę , na zakup pompy tak na zaś i stało się kupiłem:

JEBAO DCT 12000,

Moje pierwsze wrażenia pompa taka SE widać , że nie jest to pompa z górnej półki a raczej taki mocny średniak. Jednak nie za wygląd ją chce oceniać a za pracę , więc moje pierwsze kroki po złożeniu zostały skierowane do wanny , napełnilem wannę wodą i sru pompa do wody. Odpalam i pompa startuje ( zaleta ) miękki start , pompa się rozpędza i słychać motor cicha nie jest , ale żeby głośno chodziła powiedzieć nie mogę. Pierwsze wrażenie pozytywne , siadam na fotelu i myślę a może by tak zmienić wirnik na igłę i zapodać do odpieniacza , sprawdzam co mam w szufladzie widzę dwa wirniki jeden po pompie z RS , drugi wielka locha na zwykłych pinach bez udziwnień. Jest jednak jeden problem ośka ma 8mm a wirniki otwór 6mm więc trzeba rozwiercić sprawa delikatna bo jak rozwiercę pod kątem to będzie lipa , rozkładam sprzęt decycja zapadła wiercę. Na pierwszy ogień poszedł duży wirnik , udało się idealnie rozwiercić więc teraz trzeba ściągnąć wirnik łopatkowy , sprawa banalnie prosta ściągamy pierścien zegera i wirnik schodzi bez problemu. Wciśnięcie samego wirnika igiełkowego jest dosyć proste , rozwierciłem tak żeby wchodził ciasno i siedział bez żadnych zabezpieceń.

Udało się wirnik założony , teraz przyszedł czas na dopasowanie zwężki AM , uważam ,że jest to najlepsza zwężka na rynku ma same plusy , żadnych minusów jest idealna o samej zwężce napiszę później. Generalnie wszystko dopasowane i założone ruszamy , pompa ma miękki start więc ruszyła bezproblemowo na przykład RS na tym wirniku miał duży problem żeby wystartować. Pompa chodzi 24h jest ok , nie jest to błoga cisza jak przy AM , ale za tą kasę jest bardzo dobrze. Pobór prądu zaskakujący 60W przy tym wirniku RS walił ponad 90W , tutaj jednak za taki pobór prądu odpowiedzialna jest wspomniana zwężka AM. Po 24 godzinach zapadła decyzja , że zmieniam wirnik na AquaSpecial , wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Odpalamy pompę miękki start i ruszamy , pieni pięknie zresztą jak miała by pienić co trzeba oddać AS to ich wirniki naprawdę robią robotę , nie wiem tylko jak długo pociągnie JEBAO , ale czas pokaże. Teraz sprawdzamy pobór prądu 50W jest mega dobrze :) , na tym wirniku o ile mnie pamięć nie myli w RS było coś delikatnie ponad 80W , ale to nie zasługa pompy ani wirnika to cały czas wspomniana zwężka.

Na dzisiaj to tyle , moje pienidło chodzi teraz na JEBAO DCT 12000 za 500 pln wirnik RS kosztuje chyba ze 100 pln , zwężka AM -150 pln , czyli za całość wyszło 750 pln + 2000 pln moja robocizna i mamy pompę znowu za koszmarne pieniądze :)

Za dni parę zdam relację czy jeszcze chodzi :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką pompę w Bk 300 i śmiga aż miło

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, podobną pompą do Jebao DCT jest dmuchawka Blau Aquaristic > oczywiście wzorniczo nieco się różnią ale parametry są podobne w modelu o wydajności 12k ltr/h :

pol_pl_Blau-Reef-Motion-12K-DC-8651_1.jpg

wspominam powyższe ponieważ Blau oferuje do tych pomp kompletne wirniki z igłą za niewygórowaną kasę :

pol_pl_Blau-wirnik-igielkowy-6K-9K-12K-8981_1.jpg

te 'igły' wyglądają naprawdę dobrze > za kompletny wirnik 290 pln'ów jedynie ...

dla porównania > AM żąda za wirnik do obiegówki EcoRunner 6000 prawie 600 pln'ów :(

być może ta igła podejdzie do Jebao 12k, a wtedy miałbyś fajny zapasowy wirnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan , zakup pompy był powiedzmy bardzo przypadkowy i nawet nie planowany :). Propozycja którą wyżej pokazałeś na pewno jest godna uwagi.

Myślę , że AM grubo przesadził z ceną za wirnik , ale takie jest ich prawo. Jednak co by nie mówić pompa ich działa świetnie i tego zdania nie zmienię , właśnie ją wykąpałem odkamieniłem i powędrowała do kartonika wygląda jak nówka i nie jest na sprzedaż :).

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja z innej beki troszke jak myślicie do ATI BM 250 mogłbym cos takiego zapodać ? nie rozerwie mi body ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja z innej beki troszke jak myślicie do ATI BM 250 mogłbym cos takiego zapodać ? nie rozerwie mi body ?

Nigdy nie miałem body ATI i nie widziałem jak wygląda , myślę jednak że 12 tyś może być za duża


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja z innej beki troszke jak myślicie do ATI BM 250 mogłbym cos takiego zapodać ? nie rozerwie mi body ?

Do body 250 ta DCT12000 będzie za mocna, ale DCT 8000 będzie idealna :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że odkopałeś temat. Właśnie rozglądam się za zastępstwem do mojej red dragon 1500. Jeszcze gada... tfu tfu.

Zastanawiałem się nad TWISTMAN TW-300, czyli dostosowanym JEBAO 12000. Teraz nie wiem czy nie zrobić tak jak piszesz...

Plus rozwiązania z jebao to jej duża dostępność, zamiennika - starej laguny już nie idzie dostać.

Mogłbyś cyknąć pare zdjęć zwężki, na stronie AM nie ma, albo ja nie umiem szukać :)

Edytowane przez thomash666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.