Skocz do zawartości
bober6662

Mój RM i moje nowe 300L jeszcze puste...ale

Rekomendowane odpowiedzi

nastepne zdjecia wstawie za kilka tygodni aha pytanko czy tą skałe nie ułożyłem za nisko?tzn za płasko?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 15 dniach do 9kg dokładam 3 i teraz tak to wykląda,nie całkiem zbite moim zdaniem powinno sie przyszłym lokatorom spodobac...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mała aktualizacja po 10 miesiącach oto moje wypociny.Na szczęście obywa się jak na razie bez plag uśmierciłem tylko 1 kraba 2 ślimaki i xenie którą za szybko wsadziłem do zbiornika w czasie dojrzewania,z pierwszej komory powywalałem wszystkie absorbery mam tam tylko skałę w koszykach,z ryb pływają dwa błazny dobrana parka i jeden escenius bicolor,mam 3 cyrkulatory 1 nano900 skierowany w lustro wody. 1-1600 skierowany za skały i aquael 2600 żeby falowały korale.Parametrów nie mierzę często wszystko żyję rośnie,utrzymuję jedynie KH sztucznie reszta z podmian,leję ABC kenta i regularnie karmie korale i ryby.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zmieniło się na lepsze, ale tych cyrkulatorów żeś napchał widać po zdjęciach na xenii jaki masz tam młyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już kombinować z przestawianiem aż tak strasznie nie wieję im tam,akwarium stać będzie jeszcze tylko max 2 miesiące bo już jest nowe deczko większe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo przedstawiam wam mój nowy nabytek od chłopaków z Poznańskiego Reefspotu


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę idziesz na miękko ;) ja u siebie 80% miękasów pozbyłem się i teraz idę w sps-y :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę idziesz na miękko ;) ja u siebie 80% miękasów pozbyłem się i teraz idę w sps-y :)

Idę na miekko w sumie z jednego powodu RM,w nowym zbiorniku mam w planie LPS i SPS.A na miekkich uczyłem się cierpliwości i ogólnej morszczyzny,Ale też fajnie wygląda akwarium gdzie wszystko faluję


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z wieczornej sesji ale mój aparat kolorów nie łapie i wszystko wygląda niebiesko,i jedna fotka z małym który w końcu znalazł swoją miłość,ale o samiczce też pamięta...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahha i jeszcze jeden dodatek który przyszedł w niedziele,Taki OffTop mały

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje szczęśliwym rodzicom :baby: opijemy na zlocie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tygodnie RM,Powstaję nowy zbiornik powoli ale w końcu niestety z przyczyn technicznych musiałem zmniejszyć wymiary.I ten większy wstawię na sprzedaż wkrótce.

akwarium 80-60-60

sump 50-45-40 dwukomorowy

odpieniacz DeltecAP600

obieg NJ6000 innej nie mam jej moc skręcę i na wylocie dołożę podwójny Loc-Line dodatkowa cyrkulacja.

cyrkulacja sporo tego ale wybrałem 2xKoralie4 jak będzie za mało dołożę Koralie3

grzałka 200W

stelaż metalowy,szafka już rozebrana będzie wkrótce obudowywana od nowa.

Dolewka AquaTrend z pompką za 30zł,ale mam w planie dokupić elektrozawór i zrobić dolewkę bez zbiornika tylko prosto do sumpa.Tak to wygląda na dzień dzisiejszy,

Aha oświetlenie w trakcie wybierania LEDy będą(mam też taką lampkę tylko ta będzie bardzo prądożerna)

Giesemann System 260 moonlight T8 1x250 Watt

,ale póki co narazię się skupiam na szafce i podłączeniu hydrauliki.

A więc co sądzicie rady porady opinie...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wysoki stelaz?

Bo Ty chyba zawielki nie jestes!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż ma 65cm wysokości


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nic nie doradzi...?Co do lampy co sądzicie?chcę ledy ale po kradzieży autka muszę ograniczyć wydatki i póki co na start zostaję przy tym.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wahałem czy ledy czy t5 czy hqi i stanęło na ledach.. w perspektywie dużo większe oszczędności i bezobsługowość


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą ledy na pewno ale dopiero za 3,4 miesiące.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co panie i panowie ktoś coś doda jakieś uwagi odnośnie nowego projektu?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapowiada sie fajnie :) podobny litraz mamy.

Lampe bym zostawil ta co masz. Ja nadal jakos tak do konca do ledow sie nie przekonalem. U siebie mam 8x24w, niby pradu mniej ale zmiana osmiu rur raz na pol roku troche boli. 250w HQI to dobre swiatlo, po stabilizacji parametrow spsy Ci wystrzela :) Za dobra lampe led kilka zlotych trzeba dac, w zimie grzalka bedzie chodzic, wg mnie zeby bylo ladnie wizualnie to i tak trzeba by dopalic jakims t5, wiec oszczednosci w tym raczej nie bedzie.

Zastanow sie nad ballingiem, polecam Ci light od FM. Do tego wystarcza ,na poczatek, dwie pompki dozujace.

Wysłane z mojego GT-S5660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie mojego obiegu,właśnie doszła mnie informacje ze NJ6000 jest nie regulowana,czy w takim razie nie będzie problemu z nią w zbiorniku 330L w obiegu


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche za mocna moim zdaniem -ja u siebie mam podobny litraz co Ty i uzywam pomy 3000 l/h i bez problemów z filtracja -juz 2 rok;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.