Skocz do zawartości
pomidor1

Sklepy WROCŁAW

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz kupić w Bielawie w Coralhouse, myślę że nawet masz bliżej. Ja tam kupiłem pół roku temu i pięknie wcina mrożonki, a wiadomo jak z wybrednością co do jedzenia  Chelmona.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Bielawie moja noga nie "postanie " wole nie miec wcale niz zaplacic p.Sokalskiemu....

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę krewetke czyszcząca po 'okazyjnej' cenie. W ostatnim zoologicznym krzyknęli mi 79zl ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, michu94 napisał:

Gdzie dostanę krewetke czyszcząca po 'okazyjnej' cenie. W ostatnim zoologicznym krzyknęli mi 79zl ;c

 juz nie wiedzą ile mają brać ! oszaleli do reszty :)  we wrocławiu to Trzmiel, ale ceny to mają mega kosmiczne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, twardovski.michal napisał:

 juz nie wiedzą ile mają brać ! oszaleli do reszty :)  we wrocławiu to Trzmiel, ale ceny to mają mega kosmiczne :) 

Co do ceny to jest to kwestia bardzo indywidualna. Żywy zwierzak to nie otwieracz do piwa, że kupisz 200szt. i masz do sprzedania 200szt. :-) Problem polega na tym, że jest masa zmiennych typu: region z którego przyjeżdża zamówienie (i nie chodzi tu o samą cenę zwierzaka, ale i o koszt transportu), kursy walut, koszty kontroli weterynaryjnej, podatki no i oczywiście przeżywalność danej dostawy. Nikt kto ma niewielki nawet związek z jakimkolwiek biznesem nie sądzi chyba, że ktoś sprzeda mu towar poniżej kosztów zakupu. Pamiętajmy też, że wszystkie zwierzaki przebywające na kwarantannie potrzebują prądu, podmian (soli, wody), no i oczywiście pokarmu ;-) a czasem leków. 79zł może nie jest najniższą ceną, ale w pełni akceptowalną. Trzeba pamiętać, że to, co dla akwarysty jest hobby, dla właściciela sklepu jest źródłem dochodu. Pamiętam czasy ok. 2005-2006 roku gdy Lysmata amboinensis kosztowała 100zł amphiprion ocellaris 120zł i nie dość że ludzie przyjeżdżali po nie do Wawy, Poznania, to jeszcze wszystko było na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i kupowało się to co jest a nie to co się chce. Jak wiemy od tego czasu ceny mediów, podatki (szczególnie VAT), waluty, no i oczywiście ceny na zagranicznych stockach uległy sporej podwyżce, a ceny życia w detalu w naszych sklepach wręcz odwrotnie. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo dobrze, że tak się stało bo to pomogło w spopularyzowaniu tego hobby. Powstało sporo sklepów, dzięki czemu masz wybór czy wolisz kupić bez kwarantanny (podejmując ryzyko aklimatyzacji oraz ewentualnego wybicia całej obsady), ale taniej, czy drożej po kwarantannie, ale pewnie. Pamiętać należy też o tym, że nawet najlepsza kwarantanna nie gwarantuje tego, że nowy właściciel nie da rady ubić swojego pupila ;-). 

Pozdrawiam

Edytowane przez rh1no (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 'Ikola' tak wołają. Po przeczytaniu opinii spodziewałem się lepszego... Jeszcze na Akwa bylo napisane '40zl' to już wgl myślę bajka.. ale okazało soe że chodzi o inną krewevie. Ta  docelowa 8 dyszek :c.

Dzwoniłem do trzmiela. Ceny te same. Może lepiej zamówić więcej zwierzaków ale przez internet ? Pytanie tylko czy z  takiej erybki przyjedzie to żywe ;c

Znalazłem.jakis seagarden. Krewetka po 45 i niby darmowa dostawa. Ktoś coś wie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety istnieje pewna zmowa cenowa w sklepach akwarystycznych, wystarczy spojrzeć na ceny, są prawie identyczne. I nie dotyczy to tylko życia, ale i innych produktów. 

 

13 minut temu, michu94 napisał:

W 'Ikola' tak wołają. Po przeczytaniu opinii spodziewałem się lepszego... Jeszcze na Akwa bylo napisane '40zl' to już wgl myślę bajka.. ale okazało soe że chodzi o inną krewevie. Ta  docelowa 8 dyszek :c.

Dzwoniłem do trzmiela. Ceny te same. Może lepiej zamówić więcej zwierzaków ale przez internet ? Pytanie tylko czy z  takiej erybki przyjedzie to żywe ;c

Jest jeszcze Kakadu w Koronie, może tam będa mieli. 

We Wrocławiu nie ma sklepów z "normalnymi" cenami.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 'Ikola' tak wołają. Po przeczytaniu opinii spodziewałem się lepszego... Jeszcze na Akwa bylo napisane '40zl' to już wgl myślę bajka.. ale okazało soe że chodzi o inną krewevie. Ta  docelowa 8 dyszek :c.
Dzwoniłem do trzmiela. Ceny te same. Może lepiej zamówić więcej zwierzaków ale przez internet ? Pytanie tylko czy z  takiej erybki przyjedzie to żywe ;c
Znalazłem.jakis seagarden. Krewetka po 45 i niby darmowa dostawa. Ktoś coś wie ? 
Sea garden ledwo zipie, nie wiem czy ma coś na stanie, rok temu była bieda ale zawsze możesz zadzwonić.
Możesz podjechać do Bielawy za 13taka z głownego, w Bielawie jest jeszcze Coral house, w Piławie też coś jest.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twardovski.michal mieszkam koło korony. Te kakadu to bieda.. jak kiedyś pytałem o żywa skalę to wyskoczyli z 80zl . Pytam się : za kg? - nie, za skale. Ludzie tam pracujący średnio ogarniają temat :D. A co do zmowy to racja. Głupi fzn 3 na allegro 100, a w zoologach 140. Tylko po co takie nadwyzki? Rozumiem że opłacić sklep/ludzi trzeba ale nie ukrywajmy tam też zawsze jest ruch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak czy siak pozostaje we wrocławiu jedynie trzmiel, ale moja noga tam już nie postanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś z Was już w tej nowej lokalizacji w okolicach Oleśnicy. Widziałem  FB na jednej z grup zdjęcia z dostaw i bardzo fajne korale, tylko nie mogę teraz odszukać tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up coś wiecej? Pierwsze słyszę. 

@btw bylem w coralhose. Szczerze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boguszyce ciekawią, ale ceny dużo wyższe niż w sklepach takich jak aquakoral czy coralhouse. 

W Trzmielu ostatnio była dobra dostawa ryb i w ceny były na bardzo fajnym poziomie. Ale jeżeli chodzi o korale to mało i drogo. I w zasadzie najczęściej drogo. Oni mają tylko sprzęt w dobrej cenie i dobrego szklarza, bardzo podoba mi się jakość wykonanego szkła przez nich. Korala tam nigdy nie kupiłem, szczerze wątpię żebym kupił przy tym poziomie cen i czasem jakości tego życia. 

Belio nie polecam to beznadziejny sklep - produkty na półkach z pomylonymi cenami, życie w baniakach ogranicza się do 3 rybek i kilku ukwiałów. To co na stronie nijak ma się do rzeczywistości, co więcej nie mogę nawet zamówić tego co mają wystawione. Próbowałem 3 razy, bo wiadomo że czasem trafi się na gorszy dzień czy coś. Obsługa beznadziejna, niezorientowana. Po prostu zmarnowany czas. 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z obsługi i zakupów w Coralhouse, to naprawdę świetny sklep. Każdemu go mogę polecić. W sobotę 17go organizują zlot w sklepie, jak dopisze czas to może się spotkamy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2017 o 14:13, botshek napisał:

Był ktoś z Was już w tej nowej lokalizacji w okolicach Oleśnicy. Widziałem  FB na jednej z grup zdjęcia z dostaw i bardzo fajne korale, tylko nie mogę teraz odszukać tego posta.

Coś więcej wiadomo o tym sklepie w Oleśnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2018 o 00:03, SteFun napisał:

Ja jestem bardzo zadowolony z obsługi i zakupów w Coralhouse, to naprawdę świetny sklep. Każdemu go mogę polecić. W sobotę 17go organizują zlot w sklepie, jak dopisze czas to może się spotkamy :) 

Fajna sprawa z tym zlotem, ale niestety z Wrocławia jest kawałek drogi.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2018 o 11:40, dewoitine.roman napisał:

Coś więcej wiadomo o tym sklepie w Oleśnicy ?

B-reef na FB ... Boguszyce 31c


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J@cekWro napisał:

B-reef na FB ... Boguszyce 31c

Jak Boguszyce to za Oleśnicą. Widziałem ogłoszenia na olx, to ceny z kosmosu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

Jak Boguszyce to za Oleśnicą. Widziałem ogłoszenia na olx, to ceny z kosmosu. 

To fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) był ktos ostatnio w C.H. Młyn? Znajde tam chrysusa?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pablo120288 napisał:

Cześć :) był ktos ostatnio w C.H. Młyn? Znajde tam chrysusa?

To jakiś nowy sklep we Wrocławiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi mu o Kakadu w C.H Młyn koło Korony.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pablo120288 napisał:

Cześć :) był ktos ostatnio w C.H. Młyn? Znajde tam chrysusa?

Byłem tam (Kakadu k CH Korona) dwa tygodnie temu, chrysusa nie widziałem, ale był ładny borsuk i mała skrzydlica. Akurat trafiłem na ostatnie sztuki z dostawy. Obsługa mi powiedziała, że mają dostawy co tydzień w środy więc najlepiej w tym dniu zadzwonić i się zapytać czy coś ciekawego przyszło

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pumba07 napisał:

Pewnie chodzi mu o Kakadu w C.H Młyn koło Korony.

Dawno tam nie byłem. Poprawiło się coś w Kakadu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Dawno tam nie byłem. Poprawiło się coś w Kakadu ?

Jeśli chodzi o korale to nic się nie zmieniło od mojej recenzji w innym temacie o wrocławskich sklepach. Zbiorniki z koralami są przepełnione Aiptasia, która rośnie na potęgę. Podobno sprawa z rybami ma się o wiele lepiej - jeśli trafisz na przyjście dobrej dostawy i mało osób Cię uprzedzi to możesz trafić na ładne okazy rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CzaQ napisał:

Podobno sprawa z rybami ma się o wiele lepiej - jeśli trafisz na przyjście dobrej dostawy i mało osób Cię uprzedzi to możesz trafić na ładne okazy rybek.

Dziękuję za informację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.