Skocz do zawartości
luft

Aklimatyzacja życia - ankieta

Aklimatyzacja  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak d?ugo aklimatyzujesz korale? (wielokrotny wybór)

    • Miekkie od razu fru do wody
      56
    • Miekkie aklimatyzuj? max godzink?
      67
    • Miekkie d?u?ej ni? godzin?
      9
    • Twarde od razu fru do wody
      26
    • Twarde aklimatyzuj? max godzink?
      57
    • Twarde d?u?ej ni? godzin?
      22
    • Dany gatunek delikatny ksi??kowo d?ugo, a reszte wg uznania
      16
    • Wszystkie korale d?ugo aklimatyzuj?
      17
    • Przeprowadzam kwarantann? ka?dego korala przed wpuszczeniem do g?ównego
      10
    • Jak mi si? chce... jak wyjdzie tak jest...
      19
    • Lubie aklimatyzowa?
      13
    • Nie lubie
      21
    • inne
      5
  2. 2. Jak d?ugo aklimatyzujesz ryby? (wielokrotna)

    • "jak mam czas i nastrój"
      13
    • Staram si? dobrze aklimatyzowa?, ale przyznaj? si? te? do krótkich aklimatyzacji
      57
    • Ka?d? ryb? minimum godzin?
      73
    • Ka?d? ryb? kilka godzin
      13
    • Po zgaszeniu ?wiat?a tylko wpuszczam
      19
    • Wpuszczam do baniaka niezale?nie od ?wiat?a
      51
    • Aklimatyzuj? w sumpie, wpuszczam do g?ównego "w nocy"
      8
    • Mam sump, ale aklimatyzuj? w g?ównym baniaku
      25
    • Nie mam sumpa, aklimatyzuj? w g?ównym
      24
    • Czasami przy ?wietle, czasmi "noca"
      12
    • Aklimatyzuj? w baniaku do kwarantanny
      5
    • inne
      8
  3. 3. Jak d?ugo aklimatyzujesz pozosta?e...?(wielokrotna)

    • ?limaki - fru do wody
      56
    • ?limaki - do godzinki
      76
    • ?limaki - powy?ej godziny
      25
    • ?limaki - wiele godzin
      6
    • bezkr?gowce - fru do wody
      21
    • bezkr?gowce - do godzinki
      89
    • bezkr?gowce - powy?ej godziny
      33
    • bezkr?gowce - wiele godzin
      5
    • makroglony - fru do wody
      69
    • makroglony - do godzinki
      19
    • makroglony - wiele godzin
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temat ;). Aż sobie zagłosowałem. W sumie to powinna być odpowiedź to zależy...

A zależy od tego skąd i jak przyjechały zwierzęta. Jeśli w sklepie są długo, i sam je przywiozłem, max godzinka żeby termperatura się wyrównała i siup do baniaka.

Korale jeśli od kogoś kupuję, to od kogoś kto ma reputację. Wiem, że są u niego warunki, u mnie są warunki, jedyne co to pytam, to o KH, jak nie mam to sam mierzę wodę w worku. Jeśli różnica jest ponad 1KH, mieszam powoli wodę.

Wydaje mi się, że krócej w worku = lepiej. Nie zdarzyło mi się, żeby mi padły rybki lub bezkręgowce w czasie do miesiąca od zakupu. W każdym razie nie przypominam sobie takiej sytuacji. Rybki które straciłem w 3,5 roku to: salarias x 2 - jeden zabity przez trunctatusa, drugi zaganiany przez trunctatusa, babka, zaganiana przez trunctatusa, trunctatus, zabity przez żółtka, pyrofeus, zabity przez żółtka, samiec mandaryna, nie wiem dlaczego. Pływał kilka lat w poprzednim akwarium, u mnie jadł, pływał, pewnego dnia przestał żerować, zrobił sie osowiały i padł. Szczepek kiedyś namarnowałem.. aż wstyd pisać. Ale to wynikało ze złych warunków w akwarium a nie z transportu. Od bardzo dawna nie padla mi transportowana szczepka. Ostatnia chyba w sierpniu zeszłego roku, ale to worek padł, wylała się woda i nie dała już rady. Strat w bezkręgowcach poza naturalnymi chyba nie miałem. A nie, Mitrax padł, percnon padł. nie wiem dlaczego.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katani generalnie napisał wszystko co ja chciałem napisać :) 

Dodam tylko z moich krótkich obserwacji słonej wody, że przypadku korali staram się dopytać zawsze o światło i cyrkulację - jak te parametry uda się w miarę odwzorować nie ma żadnych kłopotów z marudzeniem, brakiem polipowania itd...

Jasne, że w pustym zbiorniku łatwiej znaleźć odpowiednią miejscówę, niż w przypadku zagospodarowanego zbiornika, gdzie każdy centymetr zrośnięty

Największy chwast briareum, poszedł w skrajnie różne warunki (cyrkulacja) nie otworzył się grubo ponad tydzień, już myślałem, że nic z tego nie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.