Skocz do zawartości
froolk

Jaką sól używasz ? - ankieta

Jaką sól używasz?  

747 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? sól u?ywasz?



Rekomendowane odpowiedzi

@akwarystka , jakie to miaa problemy, ktparametry odstaway ?

z telefonu

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem preisa i jakies pól roku temu przeszedłem na Aquaforest dla sps'ow. Jestem bardzo zadowolony. Wraz z całą suplementacją od AF kolorki korali są bardziej intensywne , rosną jak szalone a parametry stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam świetną kondycję twardzieli na soli Aquaforest. U mnie przy tej soli zaobserwowałem intensywny przyrost u akropor.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze sie czepiam ale wydaje mi sie ze uzasadnione bylo by umieszczanie, oprocz opinii o solii, fotografii kondycji korali, ich kolorow itp. Niestety czesto spotykam sie z dosc duza rozbieznoscia kondycji korali do ich faktycznego wygladu czy wybarwienia na pozniej opublikowanych fotkach. Sklonny nawet jestem stwierdzic iz kazdy uwaza, ze kondycja i wybarwienie jego sps'ow jest wzorowa :-)

Ze zdjeciami kazdy moze ocenic to sam. No juz nie mowiac iz moim zdaniem akurat stosowana sol ma najmniejszy na to wplyw....

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam red Sea Coral Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że używana sól tez ma znaczenie. Choć jest wiele innych czynników.Często widzę akwaria z najlepszym osprzetem za dziesiątki tysi a w środku bajorko... Zaangażowanie jest chyba najważniejsze. Wiele czynników sie składa na dobre akwarium jednym z nich jest napewno sól. Zgodnie z zaleceniami prosze zdjęcie korali na Aquaforest :)post-11375-1367495427,46_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku leciałem na soli TMBA ale końcem tamtego roku przeszedłem na AF łącznie z innymi ich składnikami i jestem bardzo zadowolony w końcu SPSki zaczeły mi rosnąć i się ładnie wybarwiają.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkryłem Blue Treasure w 3.35kg opakowaniach.

imgp5047.JPG

or5b.jpg

imgp5131.jpg

h68a.jpg

f9ka.jpg


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kent od startu do teraz.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jaką zawartość mg i ca ma teraz Reef crystals ? przy zasoleniu ok.1.024 ?

Zastanawiam się czy tych pierwiastków będzie więcej z porównaniu do soli af.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie wyliczenie sól TM a już AF został wymieniony jako jedna pozycja a przecież FSSS jest totalnie różna od FSRS czy probiotycznej.

Osobiście używam FSRS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem na Kencie.Po ok.roku przeszedłem na Reef Crystal i używam jej do tej rory ( ok.2 lata ).Po zużyciu zapasów spróbuję Reef Salt, którą dostałem od Aquaforest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak podbije temat,może ktoś ostatnio cos dobrego zakupił i by się chciał pochwalić.

Chodzi o sól oczywiście.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba by ankietę wyzerować i zacząć od nowa :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja od startu stosuje sól Kordon z dodatkiem amquel. Za mało czasu żeby jeszcze coś powiedzieć ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba by ankietę wyzerować i zacząć od nowa :)

Popieram bo w tej ankiecie nie ma soli blue treasure. Używam jej już od roku i nie mam żadnych plag, a akwarium nie wysadziłem w powietrze jak to nieraz było opisywane na temat tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku jadę na Royal Nature i parametry zawsze stabilne. Nie dozuję niczego poza śladowymi ilościami jodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa akwa prowadzilem na Instant Ocean, taki szlagier wśród soli. Jest to dość uboga sól, w sam raz na początek dla mniej wymagających koralowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie dwa akwa prowadzilem na Instant Ocean, taki szlagier wśród soli. Jest to dość uboga sól, w sam raz na początek dla mniej wymagających koralowcow.

Wcale nie taka uboga. Test soli na Reefhub rozwiewa tą teorię. Może kiedyś taka była....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej używałem Crystal Sea Marinemix - niestety źle rozpuszczała się w wodzie (można mieszać nawet 24h i męty pływały), przeszedłem więc na AquaForest Reef Salt i tą sól zdecydowanie polecam.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stosowałem Kenta , ale obecnie przeszedłem na Microbe Lift Organic Active

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.