Skocz do zawartości
froolk

Jaką sól używasz ? - ankieta

Jaką sól używasz?  

747 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? sól u?ywasz?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez od trzech tygodni stosuje ME, przyznam ze nie mirzylem zawartosci wapnia i magnezu w swizo przygotowanej wodzie ale potrzebuje mniej odczynnikow do metody Ballinga niz przy wczesniej stosowanej soli IO, z tego wnioskuje ze zawartosc wapnia i magnezu w ME jest ok. Wapn w granicach 400 jest ok, ile masz magnezu?


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche malo, ale jezeli intensywnie rosna algi wapienne to nic dziwnego, to powazni odbiorcy wapnia i magnezu. Ja zaobserwowalem jeszcze ze po zmianie soli pokazal sie brazowy nalot na podlozu, czyzby ME zawierala fosforany lub krzemiany?


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algi faktycznie idą ostro. Radzisz zwiększyć dawkę czy pozostawić sprawy swojemu losowi?

Nalot - nie strasz! Mam nadzieję, że nie. Nalotu nie obserwuję. Na samym początku miałam do zużycia opakowanie soli Aqua Medica i z tego co pamiętam po podmianie obserwowałam intensywny przyrost zielonych glonów np. na grzebieniu - w miejscu intensywnego przepływu wody. Teraz nic podobnego. Podmiany robię raz na dwa tygodnie i dopiero pod koniec tego okresu cokolwiek pojawia się na grzebieniu a i tak są to raczej jakieś wyższe glonki. Nie ma mowy o jakimś jego zarastaniu. Na podłożu ok. Teraz na niektórych dolnych skałkach i małymi grupkami na żwirku rosną krótkie, różowe kępki. Takie miniaturowe, niziutkie krzaczki różowego koloru. Zczepiają kilka ziarenek zwirku i tworzy się kępka. Pewnie za jakiś czas będę miała rózowy dywanik na dnie. Jak babka i maja własna ręka temu nie przeszkodzi. To chyba nie jest nic złego?

Może ten brazowy nalot to tylko ogólna reakcja na zmianę soli a nie akurat na ME. Choć sama już nie wiem co dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie wapn utrzymac na poziomie 420 a magnez 1320 mg/l.

Co do soli ME to ze w moim akwarium wystapil ten nalot wcale jej nie degraduje, kazdy zbiornik jest inny i inaczej reaguje na zmiany, po trzech podmianach trudno jest ocenic jakosc soli.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

obecnie stosuje -instant ocean i zastanawiam sie czy macie do niej jakies zastrzezenia ? warto wymienic czy pozostac przy niej ?? z gory dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sol za slaba do akwarium rafowego(niskie Ca i Mg),do FO moze byc.Polecam Tropic Marin pro-reef albo Preis.Na poczatku uzywalem ReefCrystal i tez nie najgorsza sol.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TropicMarin PR, utrzymałem na tej soli akwarium na samych podmianach (a było sporo twardzieli) i nie było żadnych problemów z ilością Mg i Ca, może i Preis lepszy (nie wiem nie stosowałem) ale na pewno droższy :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kiedys tu na forum byl temat z porownywaniem soli morskiej,niestety "zgubilem" go a z checia bym jeszcze raz zerknal,jezeli ktos moglby podac link...szukalem na "szukaj" i nic,szukalem tez w googlach i tez nic...nie wieml czy tez tak macie,ale ja czesto szukam wpisujac jakies slowa kluczowe i pojawiaja mnie sie tylko texty zawierajace te slowa...jakis czas temu szukalem czegos o "vodka method" wpisujac te slowa i...nic,choc pamietam dobrze ze o tym rozmowa byla...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem TropicMarin PR ale miala niska zawartosc CA szukalem o niej opini i znalazlem tylko ze sa duze roznice w partiach tej soli a wiec zmienilem na H2O pro+ ale nie moge sie pozbyc glonow i cjano po ok 12-13 dniach wszystkie cjano znika ale gdy tylko zrobie podmianke wysyp ponowny, testowalem ostatnio zaraz po rozrobieniu na Po4 i ma az0.03 a woda miala po RO 0 dwa testery zeby wykluczyc pomylke inne firmy

a wiec wniosek taki ze jezeli nie masz problemow z ta sola co uzywasz nie kombinuj bo ja przekombinowalem jak sie skonczy wracam do TropicMarin PR bo wole CA podbijac niz walczyc z glonami i cjano

takie jest moje skromne zdanie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem maly wysyp glonow,zauwazylem ze jest ich wiecej niz w zbiornikach niektorych forumowiczow.Zastanawialem sie skad to sie bierze,podejrzewalem PO4,ale nie wykrylem,choc podobno bez kit'u DD nie jest to mozliwe,ja mam tropic marin na fosforany...woda jest RODI jest nienaganna,akwa ma rzadko dostep do swiatla dziennego...przestalem mierzyc NO3 najmniej je podejrzewajac o ten wysyp...jakie bylo meje zdziwienie,kiedy mierzac je na skali pojawil sie kolor czerwony mowiacy o zawartosci 20ppm...zastosowalem "vodka method" i po paru tygodniach NO3 spadlo do zera,fosforanow nie mierze,bo i tak test pokaze 0 jak zwykle.Wzialem sie za sol red sea coral pro.Zmierzylem parametry wody do podmiany,azotany "zero"...ktos zasugerowal ,bym zostawil te wode praze pare dni i ponownie zmierzyl azotany...wynik 0,5,czyli jednak sol,wlewajac wode na tej soli dodawalem niezle ilosci azotanow do zbiornika,niejednemu chlopu pole by obrodzilo przy takich dawkach nawozow...Teraz sie zastanawiam ,jaka kupic sol,na oku mam reef crystal lub seachem...dlatego zapytalem o link tematu w ktorym porownywane byly sole...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes Wielki Kosek...dzieki piekne...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na ta tabele to prawie wszystkie maja PO4 ponad stan


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hajtaler wlasnie tez zaraz po podmiance mam ostry atak glonow, tak po 2-3 dniach sie dopiero uspokaja.. wklady RO i DI maja jakies 2 miesiace i TDS pokazuje zero wiec chyba do soli sie moge przyczepic. konczy mi sie wlasnie teraz i postawie tym razem na Tropic Marin i zobacze co sie bedzie dzialo..

dziexy chlopaki za szybka odpowiedz pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Witam

Utworzyłem tą ankietę aby zobaczyć na jakiej soli są Wasze zbiornik.

Osobiscie używam soli MARINE ENVIRONMENT dual phase formula lecz niestety mam coraz większy problem ze zdobyciem tej soli więc chcę przejść na jakąś ogólnodostępną.

Jeśli ktoś głosuje na inną prosiłbym o wpisanie w wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja wpisałem "inna"

nie ma w ankiecie soli której używam :wallbash::harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej rownież nie ma :p


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

A wpisali by Panowie jaka to sól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2O :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna H2O


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam soli

Deep Blue

.

Pozdrawiam welcome.gif


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja używam soli

Deep Blue

.

Pozdrawiam welcome.gif

ja również :thumbsup:

kupiłem również jakiś czas temu sól Aquaforest

ale z wiaderka wykorzystałem tylko na 3 podmiany, resztę oddałem znajomemu który startował z akwarium

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Nature Advanced Salt Pro


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.