Jump to content
froolk

Jaką sól używasz ? - ankieta

Jaką sól używasz?  

704 members have voted

1. 1. Jak? sól u?ywasz?

Recommended Posts

@akwarystka , jakie to miaa problemy, ktparametry odstaway ?

z telefonu

Edited by zachu (see edit history)

Ja uzywalem preisa i jakies pól roku temu przeszedłem na Aquaforest dla sps'ow. Jestem bardzo zadowolony. Wraz z całą suplementacją od AF kolorki korali są bardziej intensywne , rosną jak szalone a parametry stabilne.

Potwierdzam świetną kondycję twardzieli na soli Aquaforest. U mnie przy tej soli zaobserwowałem intensywny przyrost u akropor.

Nie to ze sie czepiam ale wydaje mi sie ze uzasadnione bylo by umieszczanie, oprocz opinii o solii, fotografii kondycji korali, ich kolorow itp. Niestety czesto spotykam sie z dosc duza rozbieznoscia kondycji korali do ich faktycznego wygladu czy wybarwienia na pozniej opublikowanych fotkach. Sklonny nawet jestem stwierdzic iz kazdy uwaza, ze kondycja i wybarwienie jego sps'ow jest wzorowa :-)

Ze zdjeciami kazdy moze ocenic to sam. No juz nie mowiac iz moim zdaniem akurat stosowana sol ma najmniejszy na to wplyw....

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edited by sledzik-wawa (see edit history)

Używam red Sea Coral Pro

Myślę że używana sól tez ma znaczenie. Choć jest wiele innych czynników.Często widzę akwaria z najlepszym osprzetem za dziesiątki tysi a w środku bajorko... Zaangażowanie jest chyba najważniejsze. Wiele czynników sie składa na dobre akwarium jednym z nich jest napewno sól. Zgodnie z zaleceniami prosze zdjęcie korali na Aquaforest :)post-11375-1367495427,46_thumb.jpg

Ja na początku leciałem na soli TMBA ale końcem tamtego roku przeszedłem na AF łącznie z innymi ich składnikami i jestem bardzo zadowolony w końcu SPSki zaczeły mi rosnąć i się ładnie wybarwiają.

Ja odkryłem Blue Treasure w 3.35kg opakowaniach.

imgp5047.JPG

or5b.jpg

imgp5131.jpg

h68a.jpg

f9ka.jpg

Orientujecie się jaką zawartość mg i ca ma teraz Reef crystals ? przy zasoleniu ok.1.024 ?

Zastanawiam się czy tych pierwiastków będzie więcej z porównaniu do soli af.

Ja jadę na KZ i Tunze po 50%

Zastanawia mnie wyliczenie sól TM a już AF został wymieniony jako jedna pozycja a przecież FSSS jest totalnie różna od FSRS czy probiotycznej.

Osobiście używam FSRS.

Zaczynałem na Kencie.Po ok.roku przeszedłem na Reef Crystal i używam jej do tej rory ( ok.2 lata ).Po zużyciu zapasów spróbuję Reef Salt, którą dostałem od Aquaforest.

A tak podbije temat,może ktoś ostatnio cos dobrego zakupił i by się chciał pochwalić.

Chodzi o sól oczywiście.

Ja od startu stosuje sól Kordon z dodatkiem amquel. Za mało czasu żeby jeszcze coś powiedzieć ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

chyba trzeba by ankietę wyzerować i zacząć od nowa :)

Popieram bo w tej ankiecie nie ma soli blue treasure. Używam jej już od roku i nie mam żadnych plag, a akwarium nie wysadziłem w powietrze jak to nieraz było opisywane na temat tej soli.

Ja od roku jadę na Royal Nature i parametry zawsze stabilne. Nie dozuję niczego poza śladowymi ilościami jodu.

U mnie dwa akwa prowadzilem na Instant Ocean, taki szlagier wśród soli. Jest to dość uboga sól, w sam raz na początek dla mniej wymagających koralowcow.

Guest

U mnie dwa akwa prowadzilem na Instant Ocean, taki szlagier wśród soli. Jest to dość uboga sól, w sam raz na początek dla mniej wymagających koralowcow.

Wcale nie taka uboga. Test soli na Reefhub rozwiewa tą teorię. Może kiedyś taka była....

Wcześniej używałem Crystal Sea Marinemix - niestety źle rozpuszczała się w wodzie (można mieszać nawet 24h i męty pływały), przeszedłem więc na AquaForest Reef Salt i tą sól zdecydowanie polecam.

Witam

Stosowałem Kenta , ale obecnie przeszedłem na Microbe Lift Organic Active

Pozdrawiam