Skocz do zawartości
froolk

Jaką sól używasz ? - ankieta

Jaką sól używasz?  

747 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? sól u?ywasz?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stosowałem Kenta , ale obecnie przeszedłem na Microbe Lift Organic Active

Pozdrawiam

A dlaczego przeszedłeś? I jakie są efekty? Lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dawna chciałem coś nowego i dlatego zmieniłem . Jakie efekty ? na razie nie widzę , ale to dopiero druga podmiana

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea praktycznie od początku elegancka sól 0 problemów w akwa miękkie i duzo LPS-ow nioe dodaje niczego do wody podmiany 10% co dwa tyg pozdro :alien:


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea pro i zwykla, wszystko pieknie rosnie, zadnych plag nawet dojrzewania nie bylo.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku jadę na Royal Nature i parametry zawsze stabilne. Nie dozuję niczego poza śladowymi ilościami jodu.

Jak często robisz podmiany skoro nic nie dozujesz?

Jaka obsada?

Właśnie kończy mi się AF Reef salt i patrzę co można kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam +- 750 w obiegu i staram się podmieniac okolo 50L tygodniowo. Podmieniajac 75L mialem ciągle nalot na szybach bo nie mialo mi co konsumowac nadwyżek. Parametry na stałym poziomie NO3-5 PO4-0? PH 8.1 KH8.8. Mg 1380 Ca 410. Sól 1.024 /33ppm przy w miarę stalej temp. 25.8st. Przy dość dużej obsadzie miekkich i lps oraz kilka średniej wielkości pokolcow.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Pro Coral


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRUSZYNA sps też Ci rosną pochwal się ja widzę Twój baniak nie co dzień więc mogę to powiedziec z trzeciej osoby

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant ocean. Po czytaniu tego forum i grzebaniu w sieci, miała być nie nazbyt bogata i dobra na początek dla mniej wymagających korali. Z testów nie najgorsza do przechowywania, mało zbrylająca się i w miarę wydajna (i tak muszę dawać 35g/l w stosunku do 33g/l zgodnie z instrukcją). W sklepie stwierdzili, że dość bogata. Sam już nie wiem, ale jak na razie dam jej szansę i nie będe co chwila zmieniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin pro-reef ale przechodzę na RED SEA coral pro salt .( I widzę że podpasowała )


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja poprzedni zbiornik startowałem na IO, miałem cały czas zajęcie z podbijaniem tego czy owego przeszedłem na AF i zaczęły się problemy. Teraz przy nowym zbiorniku wystartowałem na soli docelowej, mam zamiar się jej trzymać i póki co- nie żałuję. Red Sea Salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywał ktos moze tej nowej soli z Tropic Marin? http://www.tropic-marin.com/meersalze/syn-biotic/?lang=en

Nowa sól Tropic Marin Syn-biotic zawiera bakterie probiotyczne dla ryb i krewetek oraz pożywkę dla tych bakterii aby maksymalnie obniżyć poziom azotanów i fosforanów w akwarium. Określenie Synbiotic odnosi się do dodatków, które łączą probiotyki i prebiotyki w postaci synergizmu.

Tropic Marin® Syn-biotic jest idealna do zalewania nowych zbiorników oraz w sytuacjach gdy powiększamy obsadę rybną. Udowodniono, że bakterie probiotyczne pomagają łagodzić stres i choroby przy jednoczesnej poprawie kondycji i dobrego samopoczucia ryb i skorupiaków.

Zawarte dodatki prebiotyczne pomagają wbić azotany i fosforany w biomasę obniżając poziom nutrientów w akwarium, uwypuklając piękne kolory koralowców.

Dla trwałego efektu oraz dla stworzenia równowagi mikrobiologicznej zaleca się ciągłego używania soli syn-biotic. Każda podmiana wody z Syn-biotic Sea Salt automatycznie dodaje bakterie probiotyczne niezbędne do utrzymania zdrowych procesów biologicznych.

Tropic Marin® Syn-biotic zawiera wszystkie główne i śladowe pierwiastki, jak również bakterie probiotyczne i pożywkę do nich.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do końca tygodnia Tropic marin pro reef

teraz zamówiłem Tropic Marin® Syn-Biotic zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na IO

Od paru tygodni RSCP

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początek poszło wiadro Grotecha, potem 3 wiadra AF, i od grudnia jadę na Fauna Marin.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO potem Red Sea i Redcoral salt a teraz Blue treasure.

mobilnie

Witaj w klubie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przechodzę z IO na red sea salt, niebieską, mam zamiar przejść na 10 podmianach tj. 10 procent za każdym razem.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.