Skocz do zawartości
froolk

Jaką sól używasz ? - ankieta

Jaką sól używasz?  

747 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? sól u?ywasz?



Rekomendowane odpowiedzi

Red sea coral pro 4 lata . Teraz zmiana na fauna marine

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

mam pytanie bo tak czytam Wasze wypowiedzi jak również przeanalizowałem testy soli na reefhub.pl i stwierdzam że już totalnie nie wiem co kupić. Jak czytam to stwierdzam że przeprowadzone testy soli i zawartość chemiczna to jedna rzecz a stabilne parametry w każdym zakupowanym wiaderko to druga.

Obecnie nowe (7 miesięcy) akwarium zresztą tak samo jak poprzednie mam na soli  Red Sea (standar) i chciałby zmienić na sól która pozwoli mi kontynuacje prowadzenie akwarium na podmianach wody na kolejne kilka miesięcy aż korale podrosną.

Wszedłem na sklep Acropora który uważam za jeden z najbardziej profesjonalnych nie mylić z najtańszym (moje subiektywne zdanie) i tam w ogóle mają sole np. Coral Ocean,Korallen Zucht itp. które mało kto używa a opisane na stronie sklepu są jako bardzo dobry produkt.

Więc moje pytanie  jak już jeden z kolegów ww. napisał rozpoczął, jaka według Was sól jest ,, mercedesem" a co ,jest przysłowiowym ,royce rose" z perspektywie minionego czasu i waszego użytkowania/doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na zlocie i rozmowie o soli z producentem Royal Nature - zlot w Coral House.

Podczas pogadanek , gość pokazał jak są wydobywane, robione, mieszane sole. Ponadto pokazał jak wygląda dzisiejsza komercjalizacja naszego hobby a osobiście pokazał punkty i przykłady, iż podmiany na samej naturalnej soli wystarczą, dodatkowo przy większej konsumpcji mg,ca - można dodawać balling i nic więcej nie zalecał.

A firmy, które robią 100% naturalną sól to Royal Nature oraz Red Sea (niebieskie i fioletowe wiaderko)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja stosuję red sea salt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po ponad roku mój pogląd się zmienił, cały worek soli Kordon leży na szafce, do startu nowego zbiornika wziąłem 100% wody od znajomego który prowadzi zbiornik na soli AF reef salt i mija ponad pół roku jak nie robiłem podmiany :D braki uzupełniam suplementami i ballingiem. To tylko tak informacyjnie jako ciekawostka żeby pokazać ile jest możliwości prowadzenia zbiornika morskiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem soli Living Colors Reef Salt dystrybutor Zoofokus , właśnie przechodzę na Blue Treasure fioletową i po pól roku przejdę na Red Sea Coral Pro 

Dnia 10.01.2017 o 22:51, tomi1140 napisał:

Red sea coral pro 4 lata . Teraz zmiana na fauna marine

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Jaki powód zmiany ? Pytam bo mam zamiar przejść na Red sea coral pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF Reef Salt

jestem zadowolona z paramentrow ale musze podbijac kh po kazdej podmiance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, kasiazUK napisał:

AF Reef Salt

jestem zadowolona z paramentrow ale musze podbijac kh po kazdej podmiance

Nie wierz w to że same podmiany obojętnie jaką solą wystarczą nawet przy miękasach i w małym zbiorniku :P w akwarium są też rurówki, glony wapienne, ślimaki i one też potrzebują budulca. Napiszą zaraz to kup sól która ma wyższe kh, spoko ale i tak będzie niestabilnie :P jednorazowo podbijesz mocno kh to już masz zachwianie i koralowce marudzą. Kh powinno być na stałym poziomie codziennie takie samo, a nie że raz w tygodniu sobie je podbijesz czy to solą czy jakimś tam kh plus. Po to właśnie wymyślili ballinga albo reaktor ca do większych zbiorników z przewagą SPSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia AF, na zmianę 1 miesiąc AF probiotic, 1 miesiąc reef salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia AF probiotic


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lutego Red Sea Salt niebieska, poprzednio była używana przez około 2,5 roku Blue Treasure Reef Sea Salt. Po zmianie widać, że korale odżyły, lepiej polipują, są napompowane.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.