Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam prowadzenie moje dziennika ice.gif

Trochę postępów jest już w kierunku nowego zbiornika, więc pora na małą relację.

Zbiornik brutto ok 730L + pokaźny sump wraz z dużym filtrem glonowym. Całość zabudowana w ścianie i "obrobiona" ramą drewnianą. W założeniu (i realizacji) zbiornik ma być cofnięty od lica zewnętrznego o ok 5 cm, ściana oczywiście w salonie. Z tyłu akwarium, w dedykowanym pomieszczeniu, całość gratów.

Na razie tyle opisu bo nie mam weny.... jutro muszę iść do pracy sad.gif

Stan surowy mojego pokoiku

img0284be.jpg

Stan surowy stelaża

wp000107q.jpg

Samo pomieszczenie

img3444b.jpg

img3441xz.jpg

Zbiornik.

Zbiornik, jak już pisałem, zamówiony w erybce. Akwarium zamówione 30.05 wczoraj odebrałem - 6.06. Jakość bardzo dobra - czysto i prosto wykonane, bez grubych fug silikonowych. Cena... porównując AM i Myciok - dużo mniejsza.

noweakwariummodel1.jpg

noweakwarium.jpg

W drodze na budowę

wp000154.jpg

No i samo szkło - folii na razie nie ściągam bo w toku leci wykończeniówka

img3450kf.jpg

img3438g.jpg

img3451a.jpg

To tyle na już,

jak wygramy z Grecją i wytrzeźwieje to zrobię trochę opisówki co zamierzam z tym szkłem robić ;)

PS. mina sąsiadów widzący taaaaakie duże akwarium bezcenna - eeeeh ja żałuję że większej dziury nie zrobiłem wallbash.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie zapowiada , ale ja bym komin - skoro jest zewnetrzny - dal na tylnej szybie , szczegolnie biorac pod uwage miejsce gdzie lokujesz akwarium

no i ciekawy dostep bedziesz mial do tej skrzynki z podgrzewaniem podlogowym na 3cim zdjeciu :)

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem taką opcję żeby na tylnej szybie zrobić i po przemyśleniach:

1. filtracja będzie na lewej ścianie i bezpośrednio z rzutu będzie lecieć do pierwszej komory

2. tylna szyba będzie wyklejona czarną folią co zrobię bez większego problemu, jak by był spływ to by było trochę trudniej...

Więc rozważając zdecydowałem się na takie rozwiązanie, na szybę z przelewem będzie przyłożona ceramika.

Skrzynka to nie problem bo będzie niezabudowana i pod w tym miejscu pod akwarium nie będzie szkła.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Fajny baniak się zapowiada, a wy zaczynacie od marudzenia że to że tamto :harhar:

Z tym dedykowanym pomieszczeniem genialny pomysł, będzie w salonie cichutko i bez zapachów z kubka ;)

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu jestes na tym etapie z budowa co ja i fajnie to zaczyna wygladac u mnie jeszcze duze braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawisz baniak to muszę podjechać zobaczyć to cacuszko :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekt a pomieszczenie na filtrownię rewelacyjny pomysl.Trzymam kciuki i powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

To tyle na już,

jak wygramy z Grecją i wytrzeźwieje to zrobię trochę opisówki co zamierzam z tym szkłem robić ;)

PS. mina sąsiadów widzący taaaaakie duże akwarium bezcenna - eeeeh ja żałuję że większej dziury nie zrobiłem wallbash.gif

to następna relacja dopiero w przyszłym roku?

bo chyba nie masz wątpliwości że wygramy z Grecją :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest szansa żeby większą dziurę zrobić !!!!!

:thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny początek. O powodzenie możesz być spokojny, projekty rozpoczęte w czerwcu zawsze się udają :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci już na początku większa dziura !!! :D Trzymam kciuki za projekt ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@snocho - oby było tak jak piszesz ;)

@kaspy - z rozdzielni będzie pociągnięta pętla do sumpa z elektrozaworem, więc w okresie grzewczym grzanie zapewnione ;)

@rafał - szkło 12 mm

Co do samej wielkości dziury, jest ona wynikiem kompromisu z żoną, była by większa ale kominek.... Krótko mówiąc nie było miejsca na dłuższy zbiornik.

Zgodnie z harmonogramem, może się uda w przyszłą sobotę zbiornik ustawić już na swoim miejscu.

Zastanawiam się czy przykleić czarną folię na szyby, jak zawsze tak robiłem, czy pomalować na czarno - tylko czym ? - ma ktoś malowane tło ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowite to co moje oczy widza, slinie sie na widok tych bialych kafelkow zaplecza, nie wiem czemu :thumbup: wyglada to super pro marzenie! Trzymam kciuki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomalowane tło na czarno, zwykłą farbą w sprayu.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu: a to pomieszczenie z kafelkami to będzie tylko fish-room czy tez jakaś pralnia czy coś podobnego? Dostęp do baniaka od przodu jakiś planujesz? Jakieś uchylne klapy czy coś?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam malowane tlo tyle ze fabrycznie. - Wyglada miodzio. Malowali sprayem do szkla i ceramiki. Jednak w Twoim przypadku sugerowalbym naklejenie folii PCV poniewaz malowana powierzchnia jest dosc delikatna i wrazliwa na zadrapania. U mnie nie ma problemu bo tyl jest przy scianie ale Ty bedziesz grzebal w zbiorniku "od tylu"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Super projekcik :)

To mi sie podoba w morszczakach przy stawianiu nowego akwa w surowym domku, najpierw akwa pozniej wykonczenie domku hehe :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qulfon pomieszczenie tylko i wyłącznie pod baniak i mój fotelik, gdzie będę się mógł wsłuchiwać w przelewająca się wodę ;)

Z przodu będzie dostęp do akwarium, będzie klapa, inspirowałem się z jednych z realizacji na RC, coś w tym stylu tylko bez takich szyldów;

560e.jpg

565czg.jpg

Co do malowania, dostałem priva od R@f@ła, pisał że swój stary zbiornik pomalował zwykłą farbą akrylową i dało rade, więc pójdę w tym kierunku, na pewno boki pomaluje, a tył - jeżeli będzie się niszczył przy robocie wokół akwarium to zdrapię i nakleję folie. Szprajem trochę bym się bał że nie równo mi to wyjdzie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacieków od strony wody nie widać :thumbup: , ale jeśli ma być estetycznie też od tyłu, to lepszy będzie wałeczek :smoke:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.