Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

fajne z dużym potencjałem :)

a zaplecza tylko pozazdrościć ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zaplecze fajne ,a co do życia daj gonioporze więcej cyrkulacji- musi falować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze bedzie okazja kiedy zobaczyc na zywo :)

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zaplecze fajne ,a co do życia daj gonioporze więcej cyrkulacji- musi falować.

Goniopora wyśmienicie faluje w lewo i w prawo.

Zobaczyć zawsze można, więc zapraszam chętnych :wine:

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin Ziomek :clover::band::cheers:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sto latek :sorcerer::cheers:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wpadł mi wczoraj w rękę aparat wodoszczelny olympus tg-2,

fajna zabawka, wstawiam parę fot tak na szybko, jak wiemy zdjęcia wymagają czasu - tu tak na hura :ninja:

Ogólnie, to d*py nie urywa. Pewnie jak by się dobrze przyłożyć to można by było dużo więcej z niego wyciągnąć - kiepski ze mnie fotograf.

Co do samego aparatu, fajnie, że wodoszczelny - do 15m deklarowana szczelność ale w iternetach są opisy, że spokojnie do tych 18m powinien dać radę. Mnie samemu jedynie co się nie podoba, to brak możliwości zrobienia zdjęcia w RAW, aparat z założenia do robienia zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych a tu takie niedociągnięcie.

P5120004.JPG

P5120010.JPG

P5120019.JPG

P5120022.JPG

P5120023.JPG

P5120032.JPG

P5120033.JPG

P5120036.JPG

P5120047.JPG

P5120051.JPG

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak...faktycznie tyłka nie urywa... :horse:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota całości nie do zaakceptowania :down:

IMG_3563.jpg

IMG_3574.jpg

IMG_3578.jpg

IMG_3583.jpg

IMG_3585.jpg

IMG_3588.jpg

IMG_3609.jpg

IMG_3610.jpg

IMG_3613.jpg

IMG_3614.jpg

IMG_3618.jpg

IMG_3627.jpg

IMG_3631.jpg

IMG_3636.jpg

IMG_3637.jpg

IMG_3639.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że to My ocenimy :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z ta caloscia . Piekny zbiornik i to zaplecze faktycznie miazdzy


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całość przyjdzie czas ;-)

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy Osoba wrzuci piach ? Toz to zbrodnia tak na golasa sie pokazywac.

:respect:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, na razie jestem na etapie usuwania feralnego piachu, jak już mi się uda go do końca odessać, to zainwestuje w nowe podłoże :turned:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, jakos tak te fotki wygladaja ponuro. Nie wiem czy to Twoj aparat czy moj monitor, ale korale wygladaja na zdrowe a na fotkach jakies takie smutne. Redbulla im nalej czy co :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z piachem było nie tak?

Ja swój odessałem i jestem lepiej. Mój system nie mógł przerobić tego co się w nim gromadziło.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki ponure bo fotograf ponury :blushing: ale cały czas próbuje szczelić coś lepiej.

Z piachem, to porażka na całej linii. Kupiłem suchy piach który po roku rozpuścił mi się do bardzo drobnego pyłku, do tego mam stado garbików i wargacza które cały czas mi kopią w tych "zaspach". W toni wody cały czas unosi się pyłek, szlak mniej już trafia, co jak co ale na piasku nie miałem oszczędzać. Jak go odessałem w miejscach łatwo dostępnych, to się okazało, że w miejscach słabszego przepływu byłby strefy ciemnego śmierdzącego mułu - to na pewno nie pomagało.

Jak uporam się z tym dziadostwem, to kupię 4 worki natures ocean bio-activ tak aby tylko zakryć dno. Notabene ten piasek chyba jest cięży od tych suchych z worów, nawet jak babka go podrzucała, to całość swobodnie na dno opada a nie pływa.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek miałes piasek ATI??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie n/n z giełdy z Łodzi, w parcianych worach.

Nie n/n z giełdy z Łodzi, w parcianych worach.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem po wymianie piachu i wiecej nie kupie w worku no name. Nawet jak wyglada na bialy i naturalny. 3 sklepy kilka workow kazdy inny, a roboty co nie miara.

.

Kiflu wezme Ci probke na zlot tego co polecam, Paisek CaribSea West Caribbean Reef granulacja 1-5mm, sniezno bialy i ciezki. Z tym ze dla garbikow czy babki to bedzie bez roznicy :2guns:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby po przedmuchaniu przez ryby całość opadała a nie fruwała.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać kratkę pod skałami, według mnie źródło potencjalnych problemów. Ryby, rozgwiazdy i ślimaki nie mają możliwości penetracji tamtych zakamarków, do tego zerowa cyrkulacja i kuku gotowe. Pozostaje cotygodniowe odkurzanie piachu.

Ostatnio u Seba dostałem super piasek, idealna granulacja, szybko opada i jednocześnie wystarczająco drobny aby nie przyjmować brudu.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.