Skocz do zawartości
T.TOM.T

CHELMON ROSTRATUS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamienił bym na inną rybę, jest piękny i każdemu polecam

IMG_20190121_194652_compress87.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, thomas516 napisał:

Nie zamienił bym na inną rybę, jest piękny i każdemu polecam

Masz go w 125 L? Je mrożonki? Długo go masz?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go w kostce 150l, prawie rok, jest zarloczny i najaktywniejszych w akwa


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thomas516 napisał:

[...]i każdemu polecam 

To chyba najmniej odpowiedzialna rada jaka na tym forum przeczytalem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, thomas516 napisał:

Nie zamienił bym na inną rybę, jest piękny i każdemu polecam

IMG_20190121_194652_compress87.jpg

to że jest piękny to racja,ale chelmon tez potrafi swoje nawet opierdzieli zoa,lpsy itd zależy od szt,więc ?

Odp jest jasna,to ryba nie dla każdego zbiornika,czyli trzeba ją dobrać do odpowiedniej obsady ,sama miałam dylemat czy wprowadzić go do swojej obsady,nieszczęście w szczęściu że róże znikły zoa też i na tym przystopowal:D

Więc podzielam też odp Bartka

Pisales wcześniej o pokolcach i to wszystko w 150litrach ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pokolce jeden z najmniejszych gatunków, mam 1,5 roku, w tej chwili ma jakieś 7cm, był jeszcze borsuk ale jak podrusl to poszedł na sprzedaż do większego akwa

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tester napisał:

To chyba najmniej odpowiedzialna rada jaka na tym forum przeczytalem

Każdemu kto ma warunki, to oczywiste 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... trzymam Chelmona w setce z hakiem z kilkoma innymi rybami od kilku miesięcy i jest w super kondycji - litraż zupełnie mu nie przeszkadza  natomiast znam zbiorniki ponad 500l-trowe w których Chelmon nie daje rady. Trzeba wiedzieć jak postępować z tą rybą.  Nie o litraż tu chodzi a o dobranie obsady i dietę ....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, R.I.P napisał:

... trzymam Chelmona w setce z hakiem z kilkoma innymi rybami od kilku miesięcy i jest w super kondycji - litraż zupełnie mu nie przeszkadza  natomiast znam zbiorniki ponad 500l-trowe w których Chelmon nie daje rady. Trzeba wiedzieć jak postępować z tą rybą.  Nie o litraż tu chodzi a o dobranie obsady i dietę ....

PK

To co jeszcze razem z nim trzymasz?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... brzytewniki (7) , Maropharyngodon (2), para A.ocelaris black , H.cosmetus . Dodatkowo troche miękkasów i trzy ukwiały.

Ryby zadowolone!

Zbiornik bez odpieniacza i podmian ... na jednej gąbce i napowietrzaniu.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chelmon jest ze mną od prawie pół roku. Na początku był oczywiście problem z karmieniem. Jadł tylko żywy wodzień i to ze strzykawki bo dozowany bezpośrednio do zbiornika odpływał w siną dal zanim ryba zorientowała się że to pokarm. Potem mieszałem żywy wodzień z mrożonym i podawałem strzykawką. Jak zauważyłem że już wcina mrożony to odstawiłem strzykawkę i lałem bezpośrednio do zbiornika. Następnie dodałem do diety lasonogi, a w tej chwili wcina wszystkie mrożonki. Zawsze pierwszy do jedzenia i do obiektywu :) Suchego niestety nie je, ale obskubuje sobie skałkę ciągle, korali nie rusza, za to rurówki wyczyścił do 0. Jego najlepszy kumpel to Centropyge Loriculus

SxnlXdY.jpg


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat i podzielę się doświadczeniem z tą rybą, która u mnie jest od 07.01.2017 i żyje do dzisiaj. Moim zdaniem jest ona bardzo trudna w utrzymaniu i nie bez znaczenia są parametry wody w jakiej żyje tzn im bardziej obniżamy azotany i fosforany tym większy jest problem z jej wyżywieniem. Ogranicza, a nawet przestaje jeść mrożonki i marnienie. Taki wniosek wysnułem na własnych obserwacjach. Skałę w akwarium mam tak ułożoną, żeby miał możliwość żerowania w jej zakamarkach. W skutek podwyższonych azotanów ( u mnie 10-25ppm) i fosforanów (max 0,25ppm) wiać, że ma bardzo dużo naturalnego pokarmu, gdzie zdarza się, że rano nawet nie zwraca uwagi na mrożonki. Wieczorem zaś gania i ustawia inne ryby po kątach. Jak gdzieś wyżej pisałem był wpuszczony jako ;pierwszy do nowego akwarium i żyje do dnia dzisiejszego. Czy kupiłbym drugi raz, odpowiedz brzmi nie, lepiej żeby żył sobie na rafie, a nie w naszych zbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.