Skocz do zawartości
anx

Sklepy w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Acropora OK, nie jest najtaniej ale jak się kupuje raz na jakiś czas to ja wole tam.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Acropora to sklep z klasą ludzie z wiedzą, szkoda ,ze tak daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego może to i reklama ale ja pod byle czym się nie podpisze a im zawdzięczam dzisiejszy wygląd zbiornika.:thumbsup:

Mi nie chodzi o to co napisałeś ale skoro to dla Ciebie jest dobry, najlepszy sklep to mógłbyś przynajmniej nazwę tego sklepu poprawnie napisać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to co napisałeś ale skoro to dla Ciebie jest dobry, najlepszy sklep to mógłbyś przynajmniej nazwę tego sklepu poprawnie napisać.

W mojej pierwszej odpowiedzi masz poprawnie a następne gafy to przez te mecze jeszcze nie mogę dojść do pełni sił :pizza::beer:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki kupuje w aquariumfarm hala wola sylvanii coral star i marine star po 35zl dla mnie to malina i jakosc ok.

Acropora wydaje się też ciekawą propozycją,obsługa w porządku naprawdę aczkolwiek ceny już wyższe do przyjecia ale też miejscówka nieco droższa.

Erybka jakoś mi calkowicie nie leży ale jeśli posiada tyle zoa co na stronie to dam 2,5/10 w nowej hali nie bylem.

Nowy sklep na synów pulku młodzi i sympatyczni.Sylwia robi 200% normy :thumbup:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora - zawsze mozna pogadać, blisko metra, fachowa obsługa, dla stałych klientów zniżki, i to bardzo fajne zniżki :)

Możliwość zamówienia konkretnych zwierzaków - ja u nich zamawiałem niefoto.

Najbardziej profesjonalny sklep w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze bez pudła wybieram Aquamedic! :thumbsup: profesjonalne, serdeczne i rzetelne podejście do klienta i towaru. Jeśli zwierzę jest w niezbyt dobrej formie - nie zostanie sprzedane. Ponadto mają ciekawą ofertę zwierząt nie tylko tych schematycznych ( np mały i w dobrej kondycji Acanthurus triosteus którego niedano mi ktoś podkupił :sleeping: ) .

Co do Acropory - nie ulega wątpliwości iż są tam bardzo kompetentni ludzie, jednak są dużo wyższe ceny no i oczywiście tuż po dostawie nie ma co wybrać bo albo zarezerwowane wszystko albo sprzedane :crybaby:<_<

Co do e-rybki nie mam dobrego zdania. Może i mają dobre chęci i ściągają dużo ciekawych gatunków, ale ta ilość wody nieco ich przerosła według mnie. Przemawia za tym kiepska jakość zwierząt i zły wygląd zbiorników (syfiasty). Poza tym nie zwracają uwagi na to że ryba przeleciała pół świata i wpuszczoną w nocy - następnego dnia sprzedają niezależnie od kondycji (jak się klient nie zapyta kiedy zwierzę przyjechało i czy przyjmuje pokarm to nikt nic nie powie) - to jest minus dla początkujących.

Korale.pl - po zmianie lokum i załogi ....:wallbash: nazwa sklepu mówi co w nim jest... Ryb brak... No może na palcach obu rąk się zliczy wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze bez pudła wybieram Aquamedic! :thumbsup: profesjonalne, serdeczne i rzetelne podejście do klienta i towaru. Jeśli zwierzę jest w niezbyt dobrej formie - nie zostanie sprzedane. Ponadto mają ciekawą ofertę zwierząt nie tylko tych schematycznych ( np mały i w dobrej kondycji Acanthurus triosteus którego niedano mi ktoś podkupił :sleeping: ) .

Co do Acropory - nie ulega wątpliwości iż są tam bardzo kompetentni ludzie, jednak są dużo wyższe ceny no i oczywiście tuż po dostawie nie ma co wybrać bo albo zarezerwowane wszystko albo sprzedane :crybaby:<_<

Co do e-rybki nie mam dobrego zdania. Może i mają dobre chęci i ściągają dużo ciekawych gatunków, ale ta ilość wody nieco ich przerosła według mnie. Przemawia za tym kiepska jakość zwierząt i zły wygląd zbiorników (syfiasty). Poza tym nie zwracają uwagi na to że ryba przeleciała pół świata i wpuszczoną w nocy - następnego dnia sprzedają niezależnie od kondycji (jak się klient nie zapyta kiedy zwierzę przyjechało i czy przyjmuje pokarm to nikt nic nie powie) - to jest minus dla początkujących.

Korale.pl - po zmianie lokum i załogi ....:wallbash: nazwa sklepu mówi co w nim jest... Ryb brak... No może na palcach obu rąk się zliczy wszystkie.

W akroporze nigdy nie kupowałem ze względu na ceny.Ryby z tego samego worka we wszystkich warszawskich sklepach a cenyyyyyyyyyy z :mooning wzięte W e rbce zostawiłem kupę kasy a po przeprowadzce udają że człowieka pierwszy raz na oczy widzą :smile_angry::Smile_angry: Lokalizacja do bani gps miał problem z zlokalizowaniem tej dziury . Korale fakt trochę się opuściły ale nie jest tragicznie.Dobry i szybki dojazd nowym mostem :) Aqua medic fajny całkiem :) Rabaciki konkretne,przyjazny dla klienta :thumbup: Ogólnie w Warszawie brak konkretnych sklepów.Wszyscy w miesiąc chcieli by zarobić miliony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do e-rybki też nie mam dobrego zdania chociaż zakładali mi zbiornik. Średnia obsługa ale mimo wszystko korzystam z AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się z dala od erybki , poszedłem tam, powiedziałem że jestem "nowy" i dali mi chore ryby - pytam co to za kropki na rybach, mówią że to tak ma być patrząc po sobie dziwnym wzrokiem. Przy kasie dowiedziałem się że te "wszystkie ryby które właśnie kupuję lubią bardzo czosnek" i warto je karmić nim.... zwłaszcza przez pierwsze dwa tygodnie po aklimatyzacji Masakra - nie polecam. Z zakupów za 700zł została mi parasemka + doświadczenie w spuszczaniu ryb do kibla mimo codziennej pomocy w ich ratowaniu przez uczciwy sklep: Korale.

To nie jest reklama tylko samo życie, nie wierzysz leć do erybki i mów że jesteś nowy, zaciągną cię do zbiornika z kwarantanną i tam możesz wybierać ryby do woli. :realmad:


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Acropora i AM po sobotnich zakupachthumbsup.gif. Do rybki raczej już nie pojadę. Szkoda zdrowia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek kiedyś to była pasja akwarystyki teraz jest pasja robienia kasy :(

A wielka szkoda bardzo lubiłem nawet postać w "starym" sklepie i pogapić się w szkiełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

moim skromnym zdaniem sytuacja wygląda tak:

sklep e- rybka fajna sprawa bo jest tanio w porównaniu do innych sklepów zawłaszcza w porównaniu do Acropora ale rzeczywiście stan zwierząt różny – trzeba zobaczyć na żywo i podjąć decyzje w ciemno absolutnie nie polecam kupować czyli coś za coś , dobre ceny zwierząt ale…

sklep acropola tak jak już ktoś tu wcześniej pisał ceny rzeczywiści mają z kosmosu np. w e rybce kupiłem chelomona za 150 pln w sklepie acropola 250 pln a z tej samej dystrybucji (oczywiście w sklepie acropola mówią że mają z innego źródła ale jak ktoś włączy myślenie że jak w erybce jest dostawa i w acropola również w + - w tym samy czasie/terminie to cudów nie ma).Plusem sklepu acropola jest taki że raczej nie mają i nie sprzedają chorych zwierząt więc jak ktoś się kompletnie nie zna się na zwierzętach to polecam sklep aropola.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmania (Sylwia i Michał) a potem długo ddddddługo nic.Drugi sklep to aquariumfarm przy Powstańców.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego sklepu akwarium-farm ale coś z ich stronę "nie teges". Kodowanie zrypane a do tego linki do sklepów ze specyfikami na zaburzenia erekcji? Cóż:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquariumfarm z tego co się orientuję zostało zlikwidowane. Przynajmniej w starej lokalizacji.

Ale reefmania tuż obok. I naprawdę godna polecenia!!!


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś ich strona padła.Zalatuje wirusem.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś ich strona padła.Zalatuje wirusem.

Sklepu nie ma już jakiś czas a na witrynie wisi reklama korali :)

Swoją drogą nie bardzo rozumiem czemu polecałeś ten sklep - IMHO to była totalna porażka - fatalna obsługa i ceny z kosmosu i na do datek jeszcze kiedyś kazali sobie płacić 2 zł za wejście do sklepu :cursin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Daniell " Zerknij proszę na daty dostaw w "Acroporze" i "E-rybce", bo mnie to troszkę boli, szczególnie gdy data jest +/- jak napisałeś.

Bardzo dziękuje za pozytywną opinię o jakości zwierząt, fakt Chelmony sprzedajemy po 250zł bez możliwości jakiegokolwiek rabatu, ale musza jeść co najmniej 2 rodzaje mrożonek i odsiedzieć co najmniej 7 dni..

Nie po to robię co miesiąc wycieczkę 3000 kilometrów aby mi coś takiego zarzucano. Chelmon rostratus biorę tylko z jednego miejsca w Holandii.

pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniell, nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ni wypisuj bzdur jak nie wiesz, fakt, acropora jest dosyc droga, ale wszystkie kupione u nich zwierzaki plywaly u mnie bardzo dlugo, dopuki nie zrobilem zakupow w erybce. Z calej obsady ostaly sie dwie ryby, reszta do kibla. W erybce to mozna co najwyzej rury kupic i nic wiecej. Acropora, Korale, K.Tryc, Reefmania to gwarancja jakosci i super obsluga.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Panowie,

moim skromnym zdaniem sytuacja wygląda tak:

sklep e- rybka fajna sprawa bo jest tanio w porównaniu do innych sklepów zawłaszcza w porównaniu do Acropora ale rzeczywiście stan zwierząt różny – trzeba zobaczyć na żywo i podjąć decyzje w ciemno absolutnie nie polecam kupować czyli coś za coś , dobre ceny zwierząt ale…

Jest ryzyko jest zabawa jak to mowia :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dorzuce od siebie..

Co do cen to nie można powrównywać wyłącznie gołej ceny ryby. Dochodzi do tego jeszcze RYZYKO że ryba zdechnie albo że zarazi czymś wszystko co już mamy w akwarium. Ryzyko śmierci (i straty pewnej kwoty) może byc uwzgledniane przez sklep (który np robi tygodniową, lub dluższą kwarantanne)- wtedy automatcznie cena ryby w sklepie jest wyższa.

Lopatologiczne wyjaśnienei dla osób na bakier z "risk management" - jesli sklep kupi 10 ryb za 100 PLN i 5 mu zdechnie - cena minimalna to 200PLN. Za to ryzyko kupujacego jest znacznie miejsze.

Jesli natomiast ryby sprzedawane sa od ręki to można utrzymać cene 100 PLN ale u co drugiego klienta ryba padnie, u dajmy na to u 2 przeniesie zaraze na inne ryby.

U mnie w akwa pływa już sporo ryb. Wole zapłacić za rybe nawet 50% wiecej ale mieć pewność że ryzyko z tym związane jest minimalne. Tym bardziej że nie mam zbiornika w ktorym bym mógł zrobić kwarantanne wiekszej rybce.

Jednym słowem - porównując ceny należy porównać wartość oczekiwaną poniesionych kosztów, uwzgleniającą ryzyko z tym związane.

O warszawskich sklepach powiedziano dość. Od klienta zależy czy bedzie świadomym konsumentem...

pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w Akroporze, Korale, E-rybka, AquaMedic. W każdym miałem raz udany zakup innym razem nie. Zwierzaki to loteria i nie zawsze jest to wina sklepu. Jak masz pecha to i z Acropory rybka zdechnie. Ceny? Szukam w którym sklepie jest taniej - cena + dojazd - i tam kupuje. Raczej trzeba patrzeć co się kupuje. To tak jak na targu. Jak sam wybiorę sobie paprykę to mam ładną, a gdy zdam się na sprzedawce to często znajdzie się nadpsuta - a czasami sam wybieram i wezmę zgniłą. Czy mam pretensję do sprzedawcy? W handlu, jak u krawca Mośka, garnitur leży jak się patrzy...



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym jedynie nadmienić że wszystko co napisałem od nośnie sklepów z akwarystyką morską to są tylko i wyłącznie moje osobiste spostrzeżenia więc proszę ,, Silver 200,, nie odbierać personalnie moich spostrzeżeń tym bardziej że nikogo nie chciałem obrazić tylko podzielić się moją osobistą opinią do której mam prawo jak każdy z nas na tym portalu.

A wracając do tematu sklepu z akwarystyką morską: ostatnio zamówiłem ryby w sklepie korale.pl

i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony standardem sprzedaży zwierząt tzn. ryby zostały mi sprzedane po 10 dniowej kwarantannie bez opcji zakupu wcześniej, oczywiście przyjmowały mrożony pokarm a są określane jako ,, specjalista pokarmowy,, Sprzedający Pan Maciek jak dobrze pamiętam imię okazał się bardzo miły i rzetelny podczas sprzedaży, właściciel był trochę ciężki – może miał zły dzień.

I teraz najważniejsze w tym wszystkim cena była bardzo konkurencyjna zwłaszcza jak za tak fachową sprzedaż- myślę tu o kwarantannie zwierząt oczywiście.

Bardzo dużo prawdy moim zdaniem napisał klubowicz: ,, jaczal,,

Pozdrawiam,

Daniel

P.S.

Mam pytanie czy mają Państwo doświadczenie zakupami w sklepie reeftank.pl

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.