Skocz do zawartości
mareko1

Jaki wynik ma mieć woda po RO/DI przy zalewaniu

Rekomendowane odpowiedzi

No to ostatnie pytanie w tym temacie, co kupić samą żywicę czy dodatkowy filtr DI, żeby być na 100% pewny, że TDS pokaże mi OOO.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie pytanie w tym temacie, co kupić samą żywicę czy dodatkowy filtr DI, żeby być na 100% pewny, że TDS pokaże mi OOO.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

najsampierw sama zywice i ubij ja na kamien ,, w miare mozliwosci ,, oczywiscie ,,,

jak po jakim niedlugim czasie znowu tds podskoczy tzn ze to nie wina zywicy tylko wczesniejszy blad postepuje ja obstawiam na ta gume :) czas pokarze

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się uczepiliście tej żywicy ze aż sam sprawdziłem jak moja jest upchana i muszę powiedzieć że ja mam luz w swoim filtrze nie jest upchana na siłę woda przepływa swobodnie kuleczki sobie latają więc to chyba zależy od filtra więc może spróbuj go rozmontować i wszytko po kolei sprawdź od deski do deski i powoli go zamontuj jeszcze raz na spokojnie tak jak w instrukcji jest napisane .


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą żywicą to jednak chyba coś jednak jest bo u mnie tej żywicy jest tak góra pół pojemnika,a jak patrzę na zdjęcia na Allegro filtrów z żywicą to jest jej wsypane tak ok. 3/4 pojemności pojemnika. Zastanawia mnie jednak wynik po RO - 20 ppm gdzie woda z kranu ma 374 ppm,czyli RO ma skuteczność ok. 95% - nie za mało trochę?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą żywicą to jednak chyba coś jednak jest bo u mnie tej żywicy jest tak góra pół pojemnika,a jak patrzę na zdjęcia na Allegro filtrów z żywicą to jest jej wsypane tak ok. 3/4 pojemności pojemnika. Zastanawia mnie jednak wynik po RO - 20 ppm gdzie woda z kranu ma 374 ppm,czyli RO ma skuteczność ok. 95% - nie za mało trochę?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Pisalem juz 37 razy ze.to za wysoki wynik przynajmniej tak mi radzili pisali mowili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniłeś już żywice ?? i w czym płukałeś membranę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a w jednym poście obok kolega stara się udowodnić że konieczność stosowania żywicy to mit...

Poza tym ja wymieniam swoją jak przekracza 005


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniłeś już żywice ?? i w czym płukałeś membranę ?

Witam Ponownie,

Żywicy jeszcze nie wymieniłem, bo w Lublinie nie znalazłem sklepu, który miał by w sprzedaży :wallbash: , więc zamówiłem - powinna być jutro. Co do płukania membrany to cały zestaw był już złożony poza membraną, która była w foli; najpierw płukałem filtry tak ok. 20 min na zasadzie podłączenia całego zestawu do dopływu wody odpinając wcześniej ogranicznik, następnie włożyłem rozpakowaną z foli membranę do pojemnika na nią po czym płukałem ją tak samo jak filtry ( razem z filtrami) raz ok. 20 min i drugi raz ok. 60 min. I to właściwie tyle. Coś zrobiłem źle ?

Tomasz a jak TDS Ci pokazuje przykładowo 003 to lejesz do baniaka, pytam bo jak wymiana żywicy nic nie da to się zastanawiam czy z tym moim 002 po prostu nie zalewać?

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobiłem i mam teraz jeszcze po RO okolo 20 ppm a po DI 0 ppm. Wymienisz żywice i będzie ok. Membrana sie ułoży więc bez stresu wymien tylko żywice.

Ja przy wymianie nabilem pełna tube żywicy i dziś jeszcze trochę dosypałem aby było pelno.

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobiłem i mam teraz jeszcze po RO okolo 20 ppm a po DI 0 ppm. Wymienisz żywice i będzie ok. Membrana sie ułoży więc bez stresu wymien tylko żywice.

Ja przy wymianie nabilem pełna tube żywicy i dziś jeszcze trochę dosypałem aby było pelno.

Witam,

Potwierdzam słowa kolegi Zabster - wymiana żywicy pomogła :thumbsup: , po wymianie żywicy przez około pierwsze 3 min wynik na TDS był 001 a póżniej już ciągle 000, więc jak ktoś by miał podobny problem to nie zastanawiać się i wymienić żywicę. Podziękowania dla Wszystkich, którzy dawali mi wszelkie wskazówki w tym temacie.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2012 o 21:03, mareko1 napisał:

Witam,

W końcu mi się dzisiaj udało zainstalować filtr RO/DI, niestety pomimo tego, że woda leci z niego już kilka godzin TDS pokazuje mi teraz 003 PPm ( wcześniej było 008, potem 006 ppm). I tu pytanie do Was czy taką wodą z wynikiem TDS 003 mogę zalewać akwarium? Nie wiem tak apropo czemu nie chce zejść do 000 ppm, co z filtrem RODI jest nie tak.

pozdrawiam

To dobrze, bo w 000 zabijasz powoli korale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Zebrasoma Albino napisał:

To dobrze, bo w 000 zabijasz powoli korale.

 

Możesz wyjaśnić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.