Skocz do zawartości
tman

ORCA - Nitra-Gurad Bio-Cubes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zachęcony reklamą na tym forum poczytałem sobie o tym medium - wygląda rewelacyjnie (na stronie producenta) - ale o marketing, jak w praktyce? Rzeczywiście produkt typu set and forget?

i jak zachowają się korale - inne niż SPS - jeśli produkt zadziała i azotany rzeczywiście spadną do zera? Bo z tego co wiem nawet SPS potrzebują choćby śladowych ilości NO3..? o miękkich nie wspominając..

LINK z reklamy na forum, więc chyba można..

?


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

tman

mało jeszcze masz "chemii" w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he:)

czujny jak zawsze...

mam jeden filterek nieużywany (w sensie bez wkładu) - i pomyślałem o absorbencie azotanów, których mam trochę. Co prawda wiem chyba jaka jest ich przyczyna (cyrkulacja), ale chwilowo brak $$ na jej usunięcie, więc myślę o alternatywnych rozwiązaniach. A produkt ma taki opis, że aż dziwne, że wszyscy go nie używają..

Stąd pytanie - jak to się w praktyce zachowuje (znalazłem jeden wątek _chyba_ o tym produkcie z głosami 1:1 za i przeciw, może ktoś jeszcze?


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Filterki masz 2 o ile pamietam

Do jednego wsyp wegiel do drugiego Rowe na fosforany

Odpieniacz ustaw na "mokro" co tydzien zmieniaj ustawienie pomp i bedzie po"temacie" :)

Dariusz Barcikowski

Wyslane z Tableta MID

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Filterki masz 2 o ile pamietam

Do jednego wsyp wegiel do drugiego Rowe na fosforany

Odpieniacz ustaw na "mokro" co tydzien zmieniaj ustawienie pomp i bedzie po"temacie" :)

Dariusz Barcikowski

Wyslane z Tableta MID

za pomocą Tapatalk 2

:clap::clap::clap:

i znowu stara szkoła :harhar: bez nowinek :thumbsup:

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, filterki są dwa - w jednym węgiel (aktualnie od fauna marin), drugi pusty - myślałem o rowie, ale fosforany mam (wg mojego oka i testów saliferta) bardzo małe albo niewykrywalne - dlatego myśl o azotanach.. Pompkami kręcę, ale i tam mam na skali (znowu salifert i znowu moje oczy) pomiędzy 10 a 25..

zacząłem delikatnie wódeczkę lać (wyborowa), aktualnie jestem na etapie 0,5 ml rano i 0,5 ml wieczorem.. Na razie dwa tygodnie jakieś (po butelce nie zmierzę, bo zawsze "dla towarzystwa" coś i sobie naleję...:)


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączymy się do dyskusji :)

Rzeczywiście produkt typu set and forget?

Produkt nie wymaga obsługi, działa jak w opisach. Aby uzyskać maksymalny efekt należy dostarczyć dużo tlenu i odpowiedni przepływ. Przy użyciu metody Nitra-Guard "BOMB" w sumpie raz na jakiś miesiąc-dwa można usunąć starą biomasę, aby nie blokowała "wzrostu" nowej.

jeśli produkt zadziała i azotany rzeczywiście spadną do zera?

Produkt nigdy nie usunie azotanów do zera absolutnego. Zawsze tworzy się amoniak, azotyny, azotany. Jedynym sposobem na absolutne zero jest przerwanie cyklu azotowego, Bio-Cubes selektywnie wyłapuje No3 i Po4, nie przerywa cyklu azotowego.

mało jeszcze masz "chemii" w akwarium ?

Bio-Cubes nie zawierają chemii, metali itp.

Edytowane przez akwarystyczny24 (wyświetl historię edycji)

Akwarystyczny24®

Pomagamy i doradzamy w założeniu i utrzymaniu pięknych akwariów słodkowodnych i morskich

6000 produktów w ofercie, 100% produktów na stanie, Wysyłka 24h, Akwamonety®, Akwaloteria®

Adres sklepu: www.akwarystyczny24.pl

Sygnatura.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam, podłączymy się do dyskusji :)

"Kolego" akwarystyczny24 popraw cytaty bo źle powklejałeś, to nie są moje wpisy :welcome:

"chemii" świadomie napisałem w cudzysłowiu bo nie znam tego preparatu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wracając do meritum - ktoś ma, zna, używał - i może coś napisać (znalazłem jeden wątek wcześniej, ale nie wiem czy tego produktu dotyczył (tam był podany producent OAL albo podobnie)


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kolego" akwarystyczny24 popraw cytaty bo źle powklejałeś, to nie są moje wpisy :welcome:

"chemii" świadomie napisałem w cudzysłowiu bo nie znam tego preparatu :welcome:

Zrobione, człowiek się całe życie uczy.


Akwarystyczny24®

Pomagamy i doradzamy w założeniu i utrzymaniu pięknych akwariów słodkowodnych i morskich

6000 produktów w ofercie, 100% produktów na stanie, Wysyłka 24h, Akwamonety®, Akwaloteria®

Adres sklepu: www.akwarystyczny24.pl

Sygnatura.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.