Skocz do zawartości
remel

Mrożenie zmiksowanych mrożonek ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Mam pytanie jak w temacie czy można ponownie zamrozić zmiksowane jedzenie dla korali.

Do tej pory starałem się robić porcję na jedno karmienie ale po pierwsze za dużo a po drugie żona marudzi że jej mikser zasmradzam :)

Proszę o jakieś wskazówki tymbardziej że kupiłem sobie gorgonię no i jest so robić.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie a pracuję w spożywce nie powinno się zarażać rozmrożonych pokarmów

mikroorganizmy i bakterie szybko się mnożą może się zepsuć

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję różne mrożonki i miksuję je razem , potem ponownie morożę i nic jeszcze się nie stało , choć faktycznie powtórne zamrażanie jedzenia nie jest wskazane.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie a pracuję w spożywce nie powinno się zarażać rozmrożonych pokarmów

Chyba, że chcesz wywołać epidemie, sraczke albo inną pandemie i wtedy Twoja lodówka będzie miała etykiete:

200px-Biohazard_orange.svg.png

A kończąc żarty z literówki popieram wypowiedź wyżej. Rozmrozić, wypłukać ewentualnie i podać rybkom :) Katrinex, Ocean Nutrition czy inne firmy mają w ofertach mixy.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rybkami nie ma problemu ale z koralami tak. Jak zrobie mix 5 kostek i wleje tsk dwa razy w tygodniu oprocz karmienia ryb i do tego gorgonia 3 razy dziennie to baniak wystartuje w kosmos ;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzucaj raz to, a raz tamto...

Możesz też podzielić kostki na mniejsze części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmrażam miksuję i mrożę,skutków ubocznych nie zaobserwowałem robię tak od 2 lat


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jesli u ciebie to sie sprawdza to tez sprobuje. Zobaczymy. Powiedz jak czesto i ile dajesz koralom?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

już nie pamiętam od jak dawna to robię

miksuje i w foremki do lodu potem wybijam

2-3 mies. spokoju :)

Daniel :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rano wpadlem na pomysl wlewania do woreczkow na lody :) dzieki


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

No wlasnie rano wpadlem na pomysl wlewania do woreczkow na lody :) dzieki

w Biedronce są teraz takie fajne silikonowe foremki do lodu - polecam :)

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie ze jezeli kupujemy w sklepie a nie od producenta to tak naprawde nie wiemy ile razy mrozonki sie rozmrozily. Jeden raz wiecej im nie powinno zaszkodzic :)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z jaraniem papierosów ,ze powodują raka


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym kupił prosto od producenta Ichtyo tropic i by się np. raz rozmroziły podczas transportu, to mógłbym ponownie zamroźić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria mówi że sie nie powinno zamrażać ponownie raz rozmrożonych produktów. tyle w teorii.. a praktyka swoją drogą. ludziom to chyba może bardziej zaszkodzić niż zwierzętom.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to jak się czasem powącha mrożonki po rozmrożeniu to nie wydaje mi się że były tylko raz mrożone <_<


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.