Skocz do zawartości
MojeSumienie

programator tne 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zasadzie ten temat to chyba powinienem umieścić w dziale "humor"...

Kupiłem programator do oświetlenia - bo jak jestem w pracy to zazwyczaj jestem w niej do wieczora. Z włączeniem oświetlenia nie ma problemu - zaraz po wstaniu z łóżka (ledwie jeszcze patrząc na oczy) idę i załączam. Ale potem jest mały kłopot z wyłączeniem - zwłaszcza teraz w okresie dojrzewania.

i teraz mała zagwózdka... albo ja jestem 41letnim imbecylem, albo to ustrojstwo działa jak chce...

ustawiłem zgodnie z instrukcją (ustawienie tygodniowe) i d*pa... nie działa

Wydaje mi się, że instrukcja ustawiania tego programatora sama sobie przeczy... ale tak jak napisałem wyżej... może się okazać, że poziom mojego IQ jest na poziomie -10...

oto krótka instrukcja...

na czerwono zaznaczyłem uwagę od producenta i punkty - które mnie interesują - czyli ustawienie na cały tydzień... albo coś tu jest nie halo... albo...

USTAWIANIE PROGRAMÓW

WSKAZÓWKA: Poszczególne programy nie powinny nakładać się na siebie. Gdy ustawienia programów nakładają się na siebie, to operacje timera ON /włączanie/ lub OFF /wyłączanie/ będą wykonywane odpowiednio do czasu programu, a nie według numeru programu. Jeżeli program OFF /wyłączanie/ i ON /włączanie/ są ustawione na ten sam czas to wykonany zostanie tylko program OFF /wyłączenie/.

Przycisk RST/RCL służy do włączenia bądź wyłączenia programu.

  1. Naciśnij przycisk TIMER i zwolnij. Wskaźnik LCD pokazuje ON_1. Można teraz ustawić pierwszy czas włączenia /ON/.
  2. Naciśnij przycisk WEEK, aby nastawić dzień lub blok dni. Nastawić czas, naciskając przycisk HOUR /godzina/ i MIN /minuta/.
  3. Naciśnij ponownie przycisk TIMER, aby zakończyć ustawianie pierwszego czasu ON i przejść do ustawiania pierwszego czasu OFF /wyłączenia/. Wskaźnik LCD pokazuje OFF_1. Powtarzając czynności z punktu 2, ustaw pierwszy czas OFF.
  4. Naciśnij ponownie przycisk TIMER, aby zakończyć ustawianie pierwszego czasu OFF i przejść do ustawiania 2-go czasu ON. Powtórzyć czynności opisane w punkcie 2 i 3 w celu zaprogramowania pozostałych ustawień. Naciśnij przycisk TIMER i przytrzymaj go przez 2 sekundy, aby szybko posuwać się naprzód.
  5. Po zakończeniu ustawiania naciśnij przycisk CLOCK. Timer jest gotowy do działania.

jeśli faktycznie wyjdzie na to, że poziom mojej inteligencji sięga dna - możecie to napisać - nie obrażę się...

zresztą przy takim IQ to chyba nawet nie wie się co to jest "foch" :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem. W drugiej części wypunktowałeś klawiszologię i tu musisz sam poćwiczyć ustawianie. Ustawiasz pierwszy cykl - czas włączenie i czas wyłączenia, zatwierdzasz całość i wtedy dopiero przechodzisz do cyklu drugiego, ustawiasz w nim całość, zatwierdzasz itd.

A na początku chodzi o to żeby cykle na siebie nie zachodziły tzn jeśli pierwszy jest ustawiony 10-13 to drugi może zacząć się dopiero 13.01 a nie np 12.58.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok... ale w 2 pkt jest opcja, że mogę ustawić od razu jeden program na cały tydzień.

i w każdym dniu chciałem, żeby się świeciło w tych samych godzinach.

chodzi mi o ustawienie 1 programu (nie kilku) tego samego dla każdego dnia.

tak właśnie zrobiłem (albo mi się wydaje, że zrobiłem) i nie działa... :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne programy nie powinny nakładać się na siebie. Gdy ustawienia programów nakładają się na siebie, to operacje timera ON /włączanie/ lub OFF /wyłączanie/ będą wykonywane odpowiednio do czasu programu, a nie według numeru programu. Jeżeli program OFF /wyłączanie/ i ON /włączanie/ są ustawione na ten sam czas to wykonany

zostanie tylko program OFF /wyłączenie/.

Każde naciśnięcie przycissku TIMER przerzuca przez kolejne programy ON1, OFF1, ON2, OFF2 itd. Najlepiej zresetuj zegar i sprawdź, czy ustawiasz ON1 i OFF1. Wtedy będzie pewność, że programy się nie nałożą.

Naciśnij przycisk WEEK, aby nastawić dzień lub blok dni. Nastawić czas, naciskając przycisk HOUR /godzina/ i MIN /minuta/

Najprawdopodobniej na samej górze wyświetlacza pokazują się dni tygodnia MON TU WED TH FR SA SU - musisz tyle razy wcisnąć przycisk WEEK podczas pierwszego kroku programowania, aby świeciły się wszystkie. Potem tyle razy ile trzeba, żeby ustawić godzinę, to samo z minutami. Ustawiłeś ON1.

Naciśnij ponownie przycisk TIMER, aby zakończyć ustawianie pierwszego czasu ON i przejść do ustawiania pierwszego czasu OFF /wyłączenia/. Wskaźnik LCD pokazuje OFF_1. Powtarzając czynności z punktu 2, ustaw pierwszy czas OFF.

Teraz ustawiasz godzinę wyłączenia dla programu nr 1, tak jak godzinę włączenia - z uwzględnieniem ustawiania dni tygodnia. I masz ustawione OFF1.

Na koniec - guzik włączania działa w kółko - ON - AUTO - OFF - AUTO. Musisz go "przeklikać" na to AUTO, które się pokaże po ON - najlepiej programować przy włączonym świetle, żeby zwierzaki nie miały dyskoteki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nastawiłeś cały blok dni. Najczęściej (ale ten model może mieć inne zaznaczenie) w tym menu dni w których działa program są podkreślone.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki elektroniczny programator i tez zachodziłem w głowę o co biega, bo programator nie działał ...

Dopóki nie zauważyłem że programuję dla 1 dnia tygodnia a aktualnie był inny :)

Więc popatrz czy programujesz dobry dzień/blok dni :)

a tak a pro po, powiedz mi po co Ci do sterowania światłem taki elektroniczny programator ? Chcesz ustawić świecenie dla każdego dnia osobno, czy co ?

Osobiście korzystam z tych mechanicznych i jestem bardzo zadowolony - ustawiłem czas (jeden na cały tydzień) który mi odpowiada wsadziłem za szafkę i zapomniałem o sprawie. światełko włącza się i wyłącza kiedy powinno.

dodatkową zaletą jest to, że takie mechaniczne programatory w momencie gdy padnie Ci prąd w czasie świecenia lamp zatrzymają się i pójdą dalej w momencie włączenia, więc zwierzaki światła dostaną tyle samo. Natomiast te elektryczne "pójdą dalej" więc Czas bez prądu będzie odjęty od czasu świecenia.

Minusem jest to że po takiej przerwie trzeba te mechaniczne ponownie ustawić na właściwą godzinę, ale bez przesady - aż tak często braki prądu się nie trafiają ...

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem ustawić dla każdego dnia tak samo - ale akurat nie było innych programatorów więc kupiłem ten - bo cenowo zbytnio nie odbiega od tych mechanicznych


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.