Skocz do zawartości
Przemek

Nowy soft dla lamp 3 kanałowych - Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla chętnych beta testerów wrzucam na serwer najnowszy soft dla lamp 3 kanałowych - serii CRP i XM(Black Python, XM itd).

Soft jest w wersji BETA - więc nie wszystko działa :) Ale większość(90%) - tak.

Proszę pamiętać aby podczas aktualizacji softu - lampa znajdowała się dosyć blisko komputera.

W sofcie/firmware pojawiły się m.in.

Acclimatization program

Specjalnie zaimplementowany program aklimatyzacyjny - "przyzwyczajający" koralowce do oświetlenia LED. Na podstawie zdefiniowanego przez użytkownika dotychczasowego oświetlenia komputer automatycznie dobiera początkową moc i kolor światła lampy, a także interwał, z którym zmieniana jest codziennie moc lampy, dzięki czemu koralowce w sposób stopniowy przyzwyczajają się zarówno do nowego źródła światła(zmienione spektrum świetlne) jak i do jego intensywności.

Komputer steruje zmianami mocy i koloru światła w zakresie od 15 do niemal 90 dni(wybór automatyczny - zależny od programu aklimatyzacyjnego). Dzięki tej opcji wyeliminowana zostaje sytuacja "prześwietlenia" akwarium i blednięcia koralowców, co jest bardzo często spotykanym objawem przy przejściu z oświetlenia typu T5/HQI na LEDy.

Po zakończeniu aklimatyzacji program automatycznie wyłącza się i lampa przechodzi to ustawionego wcześniej trybu pracy, np. Basic Mode lub Par Table.

Week-Tweak

Bardzo często zdarza się, że w weekendy mamy możliwość(i chęć smile.gif ) dłużej posiedzieć obserwując nasze akwarium..

Jednak również często zdarza się, że późnym wieczorem, gdy życie towarzyskie w naszym domu dopiero się zaczyna, światło w akwarium "przygasa" i jedynym widokiem którym możemy się cieszyć jest światło księżycowe. Aby umożliwić "wydłużenie" - czy też "przesunięcie" czasu pracy lampy w weekend o kilka godzin do przodu - napisany został program Week-Tweak.

Jak to działa?

Posłużmy się przykładem: "standardowo" mamy ustawioną lampę na wschód słońca na 10 rano a zachód(czas rozpoczęcia zachodu słońca) o godzinie 18:00. Czas wschodu/zachodu ustawiony na 2 godziny.

Czyli - o godzinie 20.00 kończy się "dzień".

Jeśli chcemy w sobotę i niedzielę poobserwować nasze akwarium BEZ WYDŁUŻANIA czasu świecenia - to ustawiamy dla tych dni Time Shift na np.(-3). Oznacza to dla lampy, że w tych dniach czas jest "cofnięty" o 3 godziny.

Czyli - jeśli wcześniej wschód zaczynał się o 10 - tak teraz lampa "myśli" że jest 7 rano i rzeczywisty wschód rozpoczyna się o 13:00(czasu rzeczywistego) a zachód słońca o 21:00 i potrwa do 23:00... Dalej więc "dzień" trwa tyle samo - jednak "nieco" później się zaczął ..

Od poniedziałku wszystko wraca "do normy" - a my mamy możliwość w weekend nacieszyć się naszym akwarium po prostu "dłużej"... ;-)

W najnowszej wersji softu dopracowany został system dynamicznego rysowania aktualnego spektrum światła emitowanego przez lampę. Dokonując wielu pomiarów za pomocą spektrometru udało nam się zapisać algorytmy rysujące najbardziej zbliżony do rzeczywistego wykres falowy spektrum światła (wypadkowego) emitowanego przez lampę.

Dzięki temu wiemy jakie światło emituje lampa - i daje nam to kolejne możliwości eksperymentowania - to coś jakby każdy dysponował swoim własnym spektrometrem. A ustawiając moce poszczególnych kanałów można pokusić się o odtworzenie np. spektrum świetlnego emitowanego przez zestawy ulubionych świetlówek T5. A może HQI+T5?

Można także obserwować jak zmiana spektrum w określonym zakresie promieniowania wpływa na wzrost/wybarwienie koralowców w naszym akwarium.

Link do firmware:

http://www.pacific-sun.eu/download/firmware_3ch_2_6c.bin

Link do software:

http://www.pacific-sun.eu/download/PC_software_3ch_Bali_Beta.rar

Kilka screenów:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Gdyby komuś coś "nie poszło" - proszę wrócić do ostatniego firmware dostępnego na stronie Pacific-Sun.eu (dla lamp 3 kanałowych)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Phobos jest zbyt starym sprzętem na te interesujące programy?


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :)

Powinien dać radę ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy przewidujesz zakończyć testy i wrzucić softa do ściągnięcia w pełnej wersji?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie rozumiem po co jest w zakladce Daylight Set. pozycja Acclimatization program.

Aklimatyzacje wgrywam do pamieci lampy z zakladki SETTINGS ...nie rozumiem po co jest "dubel" pozniej -prosze o wyjasnienie.

Przy okazji zwracam uwage na fakt,ze jak nawet nacisne "pozycja Acclimatization program" i dam "Save settings" - to i tak lampa nie zapamietuje tej operacji przy nastepnym wlaczeniu programu;/

Nastepna sprawa to zalaczanie lampy ,tzn: np

teraz jest 8.40 -lampa pokazuje,ze za 4 min wejdzie w stan SWITU -mimo ,ze ustawienia sa ZUPELNIE INNE ,tzn SUNRISE START 10.00 (w opcji weekendowej czytaj "WEEK-TWEAk dla soboty i N iedzieli "-3").

Kompletnie nie wiem czemu ma Switac o NIepelenej godz.(w moim przypadku 8.44 -wlasnie piszac ta wiadomosc zaczal sie tryb switu 120 min...)????

pozdr

W.

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa ,ktora zauwazylem -to to ,ze w tym beta sofcie- lampa na wyswieltaczu pokazuje days left 0 - czyli dzis zaprogramowalem aklimatyzacje t5 lps/sps i jak rozumiem dzis sie aklimatyzacja ma skonczyc...?;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowy soft/firmware mam nadzieję że w wersji finalnej będzie już jutro.

Co do Bali Revision - będzie on zasymulowany na tyle - na ile pozwalają na to 3 kanały - czyli będzie oddana zmiana intensywności lampy w ciągu dnia - ale zmiany spektrum - już niestety nie(wynika to z ograniczeń technicznych - posługiwanie się 3 kanałami uniemożliwia oddanie zmiany barwy w ciągu dnia w przybliżeniu lepszym niż około 52-55%.

Wszystkie pozostałem opcje działające na sofcie 8ch(także aklimatyzacja) będą działały poprawnie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzieki na takie info czekalem..teraz tylko soft i firmware:)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, zgodnie z sugestią zainstalowałem nowy soft i firmware. Błędów w połączeniu nie ma ale podczas próby zmiany natężenia moonlight mam to:

gallery_7666_1521_7625.jpg

Przy 10% natężenia moonlight ryby nie chcą spać:( System był goły, niestety to Vista na lakpu żony bo na moim BT coś nie hula z lampą. Klikanie "Kontynuuj" nie załatwia sprawy...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, zgodnie z sugestią zainstalowałem nowy soft i firmware. Błędów w połączeniu nie ma ale podczas próby zmiany natężenia moonlight mam to:

gallery_7666_1521_7625.jpg

Przy 10% natężenia moonlight ryby nie chcą spać :( System był goły, niestety to Vista na lakpu żony bo na moim BT coś nie hula z lampą. Klikanie "Kontynuuj" nie załatwia sprawy...

mam dokładnie to samo . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale macie tylko ten błąd czy też niemożliwość ustawienia niższych wartości natężenia moonlight?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na Przemka:) Szkoda ze to nie jest soft open-source. Lampy fajne ale soft do nich to zagadka...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mogę zmieniać natężenie moonlight. . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blad to "norma"...ja tez go mam -ale natezenie moge zmieniac -nie pamietam teraz do ilu ale od ok 3% -ponizej moje oko widzi ciemnosc

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w sprawie nocnego oświetlenia z Przemkiem bo sam żałuję,że nie można tym księżycowym świecić na przykład na 1 lub 2.U mnie na 3 jest też najmniej co jeszcze świeci i niestety mam wtedy w pokoju za jasno,książki idzie czytać,musiałem zakupić specjalnie oświetlenie nocne.Przemek mi pisał,że tak musi być bo poniżej pewnej wartości prądu dioda już się wyłącza i inaczej się nie da.

Ale powiem Wam,że przy poziomie 3 akwarium wygląda jak kosmiczna planeta,jak bym umiał zrobić taką fotkę to wygrałbym ostatni konkurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Czy jest jakieś nowsze oprogramowanie na PC do sterowania lampą? Czy wyszła wersja językowa PL ?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu znajduje się najnowszy soft - ale proszę pamietać że on nie bedzie działał na wszystkich lampach 3ch(jest dla wersji z panelami Cree - ewentualnie 120W - ale tylko po akceptacji prze serwis, gdyż niektóre lampy 120W pracowały jeszcze na analogowych komputerach)

http://www.pacific-sun.eu/download/PS_3ch_2.6h.rar

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czy BP XM140 to łyknie?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie w lampie mam zainstalowane : PS_2.6e 3ch BR

Czym one się różnią ?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Metisy CRP i XM - sa poprawnie obslugiwane przez to oprogramowanie?

co zostalo poprawione w stosunku do poprzednicznki?

Czy poprawiono bug ,o ktorym pisalem kiedys na forum i do serwisu ,tzn. problem zerowania jednej linijki w tablicy PAR dla programu Bali -gdy zmienimy MOC lampy na inna niz 100% ....?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all

Tak, Metisy CRP i XM są kompatybilne, także XM 140W. Jeśli w Twojej 120W uzywasz 2.6e to też będzia działać.

Proszę pobrać archiwum jeszcze raz, wersja na serwerze jest zaktualizwana do Pacific Sun 3ch 2.6h Bali Revision_2_6_2_28.

Witku, z tego co się orientuję(nie mam przy sobie lampy 3ch) to ten błąd został naprawiony.

Pepito - wprowadzono poprawki błędów, usprawiono komunikację z lampą itd.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.