Skocz do zawartości
akvarius

ozonatory i zastosowanie ozonu w akwarystyce

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno jeśli już tak kolega o tej wiedzy. Zasadnicza kwestia jest taka że sama wiedzą jest tylko częścią inna kwestia to umieć czytać i analizować pewne dane. A tu kłótnia była o ozon tylko kolega przedstawiał wiedzę z naukowych pism, która ni jak się miała do środowiska, o którym mówimy. Ktoś przedstawia wyliczenia w warunkach laboratoryjnych co kompletnie nie można przekładać na naszą rzeczywistość. I co po takiej wiedzy?? To tak jakbyśmy mówili o odpieniaczach na forum akwarium słodkowodne. I kłótnia, bo jedna strona będzie przedstawiać naukowe źródła.

Czy ktoś napisze o tej wartości redox ? Jaka ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ustawiał, sondy się brudzą i źle pokazują a tu można zdrowo przesadzić...

Co do wiedzy - co z tego, że ktoś powołuje się na źrodła jak samemu nie umie zweryfikować czy ktoś w tych źródłach robił to prawidłowo. Dumnie pisząc i chwaląc się nie zmienia faktu, że z doświadczenia wiemy, że jest inaczej.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak by co to jakie wielkości tego parametru byłyby najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 400, podobno

Ja ma sondę redox i nie przekraczam 300...

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ok ale jak by co to jakie wielkości tego parametru byłyby najlepsze ?

Nikt tego ci nie powie.

Dlatego jeśli dana informacja nie ma źródła albo źródło z którego pochodzi jest słabe to trzeba ją przyjmować z przymrużeniem oka a nie przyjmować jako pewnik. Z drugiej strony często jest tak że wydaje nam się że coś rozumiemy i umiemy to zrobić bo nam kilka razy wyszło ale tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Miałem ten problem wiele razy i dalej z tym walczę...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nie jesteśmy pierwszymi osobami, które to zaczynają poznawać. Czytałem wiele że w naturalnych warunkach jest to ok 380-400. Chciałem poznać po prostu zdanie kolegów którzy już to robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ok załóżmy że masz na platynowej elektrodzie 300 mV względem jakiejś tam elektrody odniesienia [np chlorosrebrowej] i co dalej z tym zrobisz? Wartość tego potencjału jest uzależniona od stężenia i rodzaju elektrolitu, temperatury [zgodnie ze wzorem Nernsta], szybkości ruchu elektrolitu w okolicach elektrody, stanu powierzchni elektrody w tym obecności na jej powierzchni filmu bakteryjnego. Co ci da poznanie potencjału platynowej elektrody zanurzonej w wodzie morskiej? Pytam się o to bo zanim się zrobi jakieś badania trzeba się zastanowić po co to jest potrzebne - więc powinieneś to wiedzieć. Jeśli kupiłeś cały sprzęt tylko po to żeby zmierzyć potencjał na platynowej elektrodzie i porównać z wartością jaką ktoś napisał w jakimś tam tekście to tak jak być kupił odrzutowiec za 5 mln euro żeby sprawdzić czy odrzutowce latają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki miernik redox polecacie , maiłem kontroler ORP firmy AM I padł wiecej nie kupie, ph kontroler tej firmu tez padł hehe, aha termostat też sorry to nie anty reklama ale to chyba nie przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

To mocno stary kotlet, ale nie chce zakladac nowego tematu i zastanawiam sie czy moge zastosowac ozonowanie w polaczeniu z odpieniaczem, gdze za komora odpieniacza mam refugium i dsb, czy jest to raczej glupi pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mocno stary kotlet, ale nie chce zakladac nowego tematu i zastanawiam sie czy moge zastosowac ozonowanie w polaczeniu z odpieniaczem, gdze za komora odpieniacza mam refugium i dsb, czy jest to raczej glupi pomysl
Możesz.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, karollo_c napisał:

Możesz.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
 

dzięki za odpowiedz zastosowałem jeszcze koszyki na wegiel zeby wyłapywaly nadmiar O3, nie wiem czy to zda egzamin troche się obawiam czy nie zaszkodzę DSB, jakie dawki proponujesz i jak często podawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.