Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki trochę mi się wyjaśniło. Zwłaszcza ta możliwość podłączania modułów sterowania do driwera. jak zacznę budowę zgłoszę sie po namiary ludzi sprzedających te komputery po 100-200 zł , jeśli to prawda, będę zainteresowany. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz takie gatunki ktorym to pasuje, mi tez nie wszystkie szwankowały. ale niektore malo nie zdechły, inne padly calkiem.

Czesto niektore gatunki tez pod t5 slabo rosna bo juz tak maja,co do moich datunkow to mam rozne okolo 15 odmian i spora czesc od P.Tryca wiec bardziej rzadkie gatunki jak millepora rozowa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie kombinuj z kolorami.

Ja bym Ci polecił:

8szt. rb xt-e

4szt. cw

2szt, driverów plus jeden potencjometr- 6royalek na full a dwie royalki i 4 białe do regulacji chyba, że chcesz wszystkim regulować.

zasilacz 100w

Jeżeli wysterujesz wszystkie na 1400ma to w sumie otrzymasz ok 60w także zasilacz 60w nie da rady. (zasilaczy racze nie obciążaj bardziej jak 60 proc. maksymalnej mocy)

A jako wisienka na torcie zrób nocne

1 rb ustawiona na 200ma, jeden driver i stary zasilacz do komórki 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz te diody z linka mojego wczorajszego 22:30 mogą być ? Mogę je pędzić na maxa ? Czy lepiej szukać drivera na 1.3A ? Wtedy tak jak mówisz jeden potencjometr do cw ale z podziałem 1 do 1 plus tak jak mówisz nocne. Zasilacz 100 w.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz te diody z linka mojego wczorajszego 22:30 mogą być ? Mogę je pędzić na maxa ? Czy lepiej szukać drivera na 1.3A ? Wtedy tak jak mówisz jeden potencjometr do cw ale z podziałem 1 do 1 plus tak jak mówisz nocne. Zasilacz 100 w.

co do drivera to link mi się nie otwiera ale jeśli driver ma max np.1500mA to można go ustawić np na 1200mA na maxa nie ma co ustawiać bo musi być wtedy super wydajne chłodzenie bo długo nie pociągną diody,chociaż przy 1200mA też musi być chłodzenie albo spory radiator jeśli pasywne albo jakieś wiatraki i mniejszy radiator.

Co do diod to też mogą być ale

białe szukać lepiej z wydajnością 139l/w ale ta też może być

royal blue też może być ale lepsza była by z binem D3 (450-455) ja mam takie

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie znasz to samemu mozesz przelutowac ale to przy zamawianiu piszesz firmie z jakim pradem chcesz i ci ustawiaja i takie dostajesz i juz nic nie robisz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak przeczytałeś ten temat w którym piszemy to jest wszystko wyjaśnione po kilka razy a i też wiedzy ci przybędzie,ja też bylem w tym zielony a po przeczytaniu dużo tematów na ten temat i zadawaniu w tym temacie pytań dla zielonego teraz już trochę wiem co nie co


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem już sześć lamp a pierwszą po przeczytaniu tylko pierwszego postu z tego tematu. Wszystkie lampy jakie zrobiłem są proste, bez sterowników i innych bajerów i potwierdza się to, co mówi twórca tematu w pierwszym poście.

- podstawą lampy muszą być RB - ja używam x-te z maritexa

- białe to max 25 proc mocy całej lampy

- barwa niebieska powoduje "mdłość" koloru - ja używam blue (cree lub chinole) ale nie więcej jak 25 proc. mocy diód royal blue. Poza tym zauważyłem, że przy samym rb + cw miękasy i lpsy bardziej fluoryzują jak przy dodaniu barwy blue.

W ostatniej lampie do mojej 420 dodałem chinole czerwone 660nm i zielone 520nm z osobnym driverem i jak na razie nie wyrobiłem sobie zdania o stosowaniu tych barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko w sprawie ledów, mam 3x uv(napięcie 3,4 v i 700mA) i 3x czerwone 10w(6,7v i 1000mA) więc w szeregu będzie napięcie ok 30v i prąd około 5000mA i czy jest możliwe złapać to w jeden szereg na jednym driver-u(będą wysterowane na 4000mA)? Czy się nie spalą ?

Pozdrawiam


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ... jesteś jeszcze bardziej w polu niż ja :) Proponuje ci się nie zastanawiać więcej i zrobić tak jak jest na rysunku w pierwszym poście. Inaczej będziesz miał spore straty finansowe.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co powiecie na moduły z http://reefll.com ? Można tam znaleźć prawie wszystko do poskładania lampki. Moduły są 6 lub 7 kanałowe (morskie) po 12 diód każdy. Pełne widmo powinno służyć jak i rybkom tak i koralom. Ja do 64l zamówiłem sobie podstawowy za 29$ (ok 39W) z driverem i sterowaniem przez bluetooth. Szukałem jakiś opinii i nie znalazłem wiec sam postanowiłem przetestować.

Edytowane przez pacojunior (wyświetl historię edycji)

5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zastosowanie ledów UV (około 420 nm).

Właśnie robię lampę LED jako dodatek do T5 oraz HQI.

W lampie led używam 4 kanałów ze sterowaniem PWM

1. 6 x diody CW

2. 6x diody RB

3. 6x diody BL

4. 6x diody UV

Wszystko zepnę z czterokanałowym programatorem z PWM. I tutaj mam pytanie jak optymalnie rozłożyć świecenie poszczególnych barw w ciągu doby. Jak używać UV, o jakiej porze i z jaką jasnością ?

Na forach zagranicznych czytałem że UV o długości fali 420 nm to nie jest UV szkodliwe dla zwierząt i można nim świecić normalnie. Czy ktoś wspomoże doświadczeniem i poradą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeć tymi 420nm tak jak niebieskimi kanałami bez strachu. Tylko zasilaj je prądem nie większym niż 350mA bo te ledy mocno się rozgrzewają, a przy większym prądzie będzie większe grzanie i kaput...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może ktoś pomóc szukam led cree 1W:

XP-G Cool White 0A-0D

XP-E Royal Blue

czyli dokładnie takich jak opisuje autor poostu :) nigdzie nie moge znaleźć dokładnie takich ;/ ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cree kupisz w Maritex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się te dwie diody, nie licząc binu i ilości lumenów ? To jakaś wersja 2ga ?

NT-1SB22-XPGC75R23C - link

NT-1SB22-XPG2C70R41D0 - link


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym różnią się te dwie diody, nie licząc binu i ilości lumenów ? To jakaś wersja 2ga ?

NT-1SB22-XPGC75R23C - link

NT-1SB22-XPG2C70R41D0 - link

zobacz pod fotkami

NX-1SX22-XP.pdf

NIVISS_nGine_Product_nomenclature.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz pod fotkami

NX-1SX22-XP.pdf

NIVISS_nGine_Product_nomenclature.pdf

Różnią się pozycją led family pierwsza ma XPG druga XPG2, stąd moje pytanie czy to jest nowsza wersja.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen dziękuję za link.

Czy zmniejszenie kąta świecenia z 25 stopni na 115 będzie widoczne na dnie z wysokości 70 cm ? Blinki są ok ale kolorowe punkty na dnie to już nie koniecznie.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.