Skocz do zawartości
draco1984

No i nareszcie... :], Aquael nano-reef 30L na starcie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

No więc witam ponownie! W końcu wystartowałem dzisiaj z moją kosteczką. Stała już i kurzyła się od lipca (chruścik - dzięki jeszcze raz ;)). Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł że może jednak już się czas ruszyć i zabrać za to ;P. Osmoza już rozhulana, sprzęt cały jest, więc wyskoczyłem do Trzmiela oczywiście (bo jestem spod Wrocławia).

Pojechałem w ciemno, ale nie zawiodłem się, była żywa skała i piach. Dostałem nawet trochę wody na start z działającego systemu. Po wrzuceniu wszystkiego do kostki wyglądało to tak:

DSC_0079.JPGDSC_0080.JPG

Oczywiście wiele nie było widać więc na zdjęciach też nie specjalnie ;P.

Po zalaniu ok godziny 19:00

DSC_0083.JPG

Po tym jak woda już się lekko wyklarowała, stwierdziłem że chyba trochę mało tej skałki mi wyszło. Ale początkującemu chyba zawsze wiatr w oczy. Przy okazji będę to coś dokupię.

Na dzisiaj wystarczy chyba. W tej chwili woda już jest niemal klarowna, mam nadzieję że w nocy coś wylezie ze skał ;P.

post-14314-0-31890400-1348264685_thumb.jpg

post-14314-0-07408100-1348264716_thumb.jpg

post-14314-0-46210900-1348264871_thumb.jpg

post-14314-0-63576100-1348265009_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje! aktualizuj czesto. Ja tez ruszam ze swoja kostka aquaela na poczatku pazdziernika. Piach, skale i wode bede mial z dzialajacego zbiornika, wiec mam nadzieje, ze dojrzewanie bedzie delikatne. Trzymam kciuki za Twoja! Masz juz plany co do obsady?

Pozdro Michal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przede wszystkim ekipa czyszczaca;). Jakies zoaski, koniecznie trawniczek. Co do reszty to jeszcze czas mam na zastanowienie. Teraz musze poczekac az zacznie sie dojrzewanie.

Wystartowalem na soli Instant Ocean.

Wogóle to mam do Was pytanie. Bo jak bylem wczoraj na zakupach, to tak sie przejalem ze zapomnialem o bakteriach. Czy jesli wpuszcze je troche później to nic się nie stanie? No i jakie bakterie w zasadzie powinienem kupić? Czy mogą to byc baktrie takie jak do slodziaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bakterie w słodkim są inne dlatego muszą być do morskiego, polecam ci Aquaforest BioC. Moim zdaniem nic się nie stanie jak będziesz podawał je później, ja leje cały czas nawet gdy akwarium jest dojrzałe


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z temperaturą? W tej chwili jest 26 stopni. Caly czas jest stała temperatura. obniżyć ją trochę? Czy to ma duzy wpływ na dojrzewanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się utrzymywać temperaturę w granicach 24-25 stopni Celcjusza. Zasadniczo nie ma wpływu :)

p.s

Wyłącz grzałkę w wielu przypadkach nie jest potrzebna, jak widzisz w twoim też...


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne fotki, woda już dzisiaj jest kryształowa :). Zasolenie na poziomie 1.022, temp 25 (grzałka narazie odpoczywa). I pojawiły się pierwsze oznaki życia. Ale z jednego z nich nie jestem raczej zadowolony :D.

Na zdjęciu 0099 chyba jest różyczka. Znalazłem już 2 takie małe półprzezroczyste kwiatuszki. Czy to właśnie ONA :shock: ??

No i na zdjęciu pod tytułem "coś" też coś żyje :D. Jeszcze nie pokazało się całe, ale wysuwa się ze swojej rureczki troszeczkę i potem zaraz się chowa... Co to może być ?

post-14314-0-31891000-1348333055_thumb.jpg

post-14314-0-26094400-1348333062_thumb.jpg

post-14314-0-84602800-1348333378_thumb.jpg

post-14314-0-52510500-1348333458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możliwość wyjęcia skały to wyjmij ją i usuń różyczkę... A to drugie to dokładnie nie widzę ale po opisie wygląda to jak rurówka


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie tak wydaje, narazie jest bardzo niesmiala:D. Troszkę sie wychyli i zaraz sie chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Jakie zasolenie stosujecie u siebie?? Bo na forum wszystkie pomiary od 1.02 do 1.027 są w "normie". Jaki złoty środek w takim razie będzie???

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akwarium morskim jest jak z rosołem, każdy ma te same składniki a jednak u każdego wygląda/smakuje inaczej... Z czasem sam sobie odpowiesz na to pytanie, ale zalecane zasolenie jest 1,024 i tego się trzymaj.

P.S

jest taka opcja aby edytować posta nie musisz pisać posta pod postem!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominałem o tym, więcej się nie powtórzy :). W jaki sposób mogę podnieść zasolenie w akwarium?? Myślałem o tym żeby zrobić nasycony roztwór i dolewać pomału do zbiornika robiąc pomiary co jakiś czas. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że każda zmiana powinna być stosowana powoli jakie masz teraz zasolenie? Rozumiem że chcesz podnieść do 1,024? Zrób normalnie podmiankę, ale w tej podmiance daj troszeczkę wyższe zasolenie.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam temp.: 25 stopni C i spławik pokazuje 1.02 :/

Po małej podmiance i po dolaniu nasyconego roztworu soli mam 1.022. Na dzisiaj chyba wystarczy. Za dzień lub 2 zrobię podobnie aż do poziomu 1.024.

Przy okazji całej operacji usunąłem jedną z różyczek :p.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie powinienem, ale mam nowe, trochę ładniejsze zdjęcia, i chciałbym się nimi pochwalić :D. Na razie nie zauważyłem żadnych zmian w baniaczku. Po za tym że co rano wydaje mi się że piasek leży zupełnie inaczej...

BTW co powiecie o skałce??

A, the pipeworm otrzymał swoje imię... Rorek :wallbash:

post-14314-0-48072200-1348529206_thumb.jpg

post-14314-0-34471500-1348529222_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz łatwo podnieść zasolenie w akwarium to po prostu poczekaj aż woda nieco odparuje, do wymaganego zasolenia, a później dolej mieszankę już odpowiednio przygotowaną :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje:D. dobry pomysl. nie wpadl bym na to :D.

A czy ktos z was używa splawika z SERA? Bo zastanawia mnie jedna rzecz. W czasie pomiaru, gdy hydrometr jest w wodzie, wokół niego tworzy sie menisk. I tutaj moje pytanie, czy pomiar to ten który wskazuje lustro wody czy właśnie ten menisk?? On zawsze jest troche powyżej lustra wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tuż się troche rozjaśnoło. Czytam co się dzieje na forum od kwietnia, i myślałem że dużo juz wiem, ale nawet mala kosteczka pokazuje że tak nie jest :D.

Kolejne pytanie, tym razem na temat gościa na gape. Rurówka caly czas siedzi w swojej rurce i tylko sie trochę wychla. Jeszcze ani razu nie pokazała piórek. To jest normalne? A może to nie rurówka tylko coś innego tam przesiaduje??

EDIT 14:32

No i ruszyło! Od rana zauważyłem małe zielone glony wyrastające ze skał! Na razie wyglądają jak mój zarost - rzadkie krótkie i rosną w kępkach :D.

Proszę was, pokrótce i mniej więcej, jak powinno przebiegać klasyczne dojrzewanie. Co następuje po sobie co razem...

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaa! Skała ożyła, pełną parą też chyba idzie dojrzewanie! Przed chwilą odnalazłem na kamieniu coś dziwnego :D. Nie mam pojecia co to będzie. Wieczorem postaram się wrzucić jakiejś zdjęcia, może ktoś bedzie wwiedział co to może być. Po za tym odnalazłem rurówkę która pięknie wystaje ze skały z pięknym opierzeniem :].

Dobra, wiem wiem, jade do apteki po węgiel... ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tez startuje niedlugo ze swoja kostka, Twoj topic bedzie widze cennym zrodlem informacji ;)

powodzenia :D


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze cennym:D. jak narazie to robie coraz wieksze oczy jak patrze w skały :D. po ustabilizowaniu zasolenia poprostu wszystko co w niej siedzialo wylazło. Parę minut temu odkryłem kolejne 2 rurówki. I wogóle to mam chyba krabika z tak nieproporcjonalnie wielkim szczypcem jednych że dalej nie wierze że to może istnieć. Wyglądał jak kawałek żywej skały, ale przypadkiem zobaczyłem że obok wystają małe oczy. No i wkońcu trafolem jak miał otwarte szczypce :). jak zrobię jakies zdjecie to wam pokaże na forum. Moze uda się go nawet zidentyfikować?

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jeszcze nie raz się zaskoczysz co może być w skale :) jak zgaśnie światło i będzie ciemno w pokoju to zapal sobie jakąś latarkę też zobaczysz nocne życie :thumbup:


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co odpowiesz na reszte pytan? Zielone glony wystające ze skałki to dobry objaw dojrzewania?

dzisiaj zakradne się w nocy z latarką:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel, węgiel i jeszcze raz węgiel masz?

Tak dobry, może nie w dosłownym słowa znaczeniu, ale zaczyna się coś dziać. Miejmy nadzieję że będzie tego mało i szybko zaniknie, wtedy zrobisz testy i możesz zacząć coś mało wymagającego wkładać do zbiornika.

Nie zdziw się jak nic nie zobaczysz w nocy :p

Daj fotkę tego kraba!

Edytowane przez Tetro (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.