Skocz do zawartości
draco1984

No i nareszcie... :], Aquael nano-reef 30L na starcie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

To brązowe to są glony wyższe, ale są dosyć expansywne i nie wyglądają zbyt ładnie - moja rada: wyrywaj szczypczykami.

te zoasy, to protopalythoa: http://pl.reeflex.net/kategorie/61.html#Protopalythoa

a to na szybach to meduzy: http://pl.reeflex.net/tiere/2356_Nausithoe_sp.htm często się pojawiają zaraz po dojrzewaniu i później często pierwsi szybko-mobilni mieszkańcy je zjadają.

rozgwiazda piaskowa może głodować w tak małym i świeżym akwarium. Jeżeli chcesz, żeby przeżyła, to ją dokarmiaj, zakopując w piasku pod nią np. jakieś kawałki mięsa rybiego. W moim akwarium, które jest nieco większe i powstaje w nim nieco więcej produktów przemiany materii (którymi się żywi) i w piasku jest nieco więcej różnych robaczków, żyje jedna taka rozgwiazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko rybą można ją dokarmiać?? Mogę dokupić jakiś pokarm który będzie dla niej odpowiedni. Z tego co czytałem, rozgwiazdy żywią się tym co znajdą w piachu oraz glonami. Tych ostatnich nie brakuje ostatnio, chociaż pomału zaczynają ustępować. Czy jeśli wsadzę coś w piasek, to ona odnajdzie sobie to sama? czy zakopywać w jej pobliżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz tam mieć, takie uniwersalne to 1.023 do 1.024 przy tem 25 stopni, SPS lubią większe. Ale przy takiej małej pojemności jak woda odparuje to będą duże skoki więc lepiej coś wyposrodkowac żeby nie było że nagle za dużo się zrobi albo za mało.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy co chcesz tam mieć, takie uniwersalne to 1.023 do 1.024 przy tem 25 stopni, SPS lubią większe. Ale przy takiej małej pojemności jak woda odparuje to będą duże skoki więc lepiej coś wyposrodkowac żeby nie było że nagle za dużo się zrobi albo za mało.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Trochę nieaktualna odpowiedź, rozumiem że byudujesz odpowiedź na kaźde pytanie poprostu ;P. Żarcik. Zasolenie już mam ustabilizowane. Utrzymuję je na granicy 1.024, staram się aby nie było dużych skoków. Jak dotąd na szczęście mi się udaje. Niestety zaczyna się pamału sezon grzewczy, grzejniki wysuszają powietrze a w akwarium woda niknie w oczach ;).

Edit.

A czy ktoś powie jeszcze coś na temat tych glonów? Nie jestem dalej pewny czy to dino, czy cyjano, czy może okrzemki...

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brązowe to są glony wyższe, ale są dosyć expansywne i nie wyglądają zbyt ładnie - moja rada: wyrywaj szczypczykami.

Edit.

A czy ktoś powie jeszcze coś na temat tych glonów? Nie jestem dalej pewny czy to dino, czy cyjano, czy może okrzemki...

hmmm... których glonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tych, które są na 2 pierwszych zdjęciach w ostatnim poście z fotami. Ale ich całkiem sporo, i są małe, mam je faktycznie szczypcami potraktować?? Czyli to nie jest raczej oznaka dojrzewania? Czy ty również miałeś problem z podobnym glonem, i jak się go pozbyłeś, o to michodzi dokładniej :blushing:

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieaktualna odpowiedź, rozumiem że byudujesz odpowiedź na kaźde pytanie poprostu ;P. Żarcik. Zasolenie już mam ustabilizowane. Utrzymuję je na granicy 1.024, staram się aby nie było dużych skoków. Jak dotąd na szczęście mi się udaje. Niestety zaczyna się pamału sezon grzewczy, grzejniki wysuszają powietrze a w akwarium woda niknie w oczach ;).

Edit.

A czy ktoś powie jeszcze coś na temat tych glonów? Nie jestem dalej pewny czy to dino, czy cyjano, czy może okrzemki...

Sorki ale byłem w pracy i chyba nie dokładnie przeczytałem, bo poszło z telefonu mojego, mój błąd :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihihi, nic nie szkodzi :). Ale to jest dobry sposób, na zasolenie w takim małym zbiorniku :). Już gdzieś to kiedyś wyczaiłem. Więc może ktoś przeczyta to tutaj i mu się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tych, które są na 2 pierwszych zdjęciach w ostatnim poście z fotami. Ale ich całkiem sporo, i są małe, mam je faktycznie szczypcami potraktować??

Tak

Czyli to nie jest raczej oznaka dojrzewania?

Jest

Czy ty również miałeś problem z podobnym glonem, i jak się go pozbyłeś, o to michodzi dokładniej :blushing:

Problemu nie miałem, bo je powyrywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ok, rozumiem :D. Wyrywać i wyrzycać. Już nie dyskutuje tato. Przepraszam :D.

A jedno pyanie. Czy oświetlenie może mieć wpływ na ich rozwój?

Pogrzebałem dzisiaj trochę w kaskadzie... No i oczywuście wszytko co zruszyłem poleciało po uruchomieniu do wody. Więc wsadziłem watolinę z aquaszut do kaskady... Dobrze zrobiłem, czy lepiej ją wyjąć?

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich budowa jest prosta: biała kropka z ramionkami. Niestety nie udało zrobić mi się zdjęcia ale... (foto 5 :] )

Jesteś genialny :)

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś genialny :)

Aga

Inwencja twórcza ;P. Zdolny nie jestem raczej w tym kierunku :D. Ale każdy się domyśla o co chodzi, kto miał coś takiego w akwarium ;).

A tak wogóle poczytałem o tym zoasie...

Troszkę przerażający ten komunikat na reeflex :/. Trzyma ktoś jeszcze te korale?

post-14314-0-39649300-1350752823_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tą piękną niedziele. Moim tematem na dzisiaj jest rozgwiazda piaskowa (dokarmiamy czy nie).

Do akwarium trafiła 10 dni temu, razem ze ślimakami (ślimak turbo oraz ślimak który zazwyczaj siedzi w piasku i wystawia z niego trąbkę - czy to jest nissarius luridus?).

Teraz pytanie. W wielu postach spotkałem się z stwierdzeniem, że rozgwiazda piaskowa w tak małym akwarium jak moje, pomału zginie z głodu... (fajnie że sprzedawca w sklepie pytany o to powiedział że rozgwiazda sobie sama poradzi :/ ). Zacząłem więc czytać o dokarmianiu tych że stworów. No i oczywiście informacje są sprzeczne. W jednym poście jest napisane aby nie dokarmiać, w drugim aby dokarmiać.

Tutaj chciałbym abyście napisali o tym jak to u was wyglądało - lub wygląda.

Dzisiaj rozgwiazda wykopała się z piasku i podreptała na skałę, teraz jest do niej przyklejona i przytula się do niej wszystkimi ramionami. Po przeczytaniu kilku postów postanowiłem jednak do piasku gdzie zazwyczaj przesiaduje wstrzyknąć trochę artemii. Rozgwiazda dalej przytulona, za to ślimak (foto2) się baaaardzo ożywił i zaczął buszować po akwarium. Pewnie wyżre to co wstrzyknąłem w piach :(.

post-14314-0-63989500-1350815477_thumb.jpg

post-14314-0-94220200-1350815660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie rozpisywał powiem tylko że rozgwiazda piaskowa nie nadaję sie do tak malutkich akwariów co można doczytać na stronie http://pl.reeflex.net/tiere/720_Archaster_angulatus.htm

patrz punkt Wilekość akwarium min:120L.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet z dokarmianiem nie mam szans jej utrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy ją utrzymasz czy nie... pies na metrowej smyczy przeżyje ale co to za życie?Te rozgwiazdy jak sama nazwa mówi są piaskowe io żyją w piasku żywią się detrytusem przekopują piach wzruszają martwe strefy akwa itd u ciebie ta rozgwiazda nie ma życia ona wegetuję w jednym miejscu bo nie ma co przekopać i co jeść bo w tak małym akwarium nie będziesz miał ryb które wyprodukują wystarczającą ilość pokarmu dla niej...a sztuczne dokarmianie tutaj nie ma sensu bo nie są od tego te zwierzęta żeby je dokarmiać tylko żeby zjadały resztki nie zjedzonego i przerobionego pokarmu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaak... Nie mogę się nie zgodzić. Ale zjada te resztki których nie zjedzą inni mieszkańcy akwarium, a skoro nie ma narazie innych mieszkańców to poprostu zjada to co do akwarium jest dostarczane. Na chwilę obecną, rozgwiazda jest w akwarium, i narazie tego nie zmienię. Przez ostatni czas co 2 dni wstrzkuję w piasek artemię. Wczoraj widziałem że w jednym z tych miejsc zakopywała się w piasku i się stołowała. Mam dla niej szukać domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj mam nowy problem, w zasadzie od wczoraj. Jak wróciłem z pracy zauważyłem że mój ślimak turbo lekko zmienił swoje oblicze :ninja: . Był przyklejony do szyby, ale jego muszla dziwnie "zwisała" z niego. Nie przylegała do niego tak jak zwykle, ślimak był nagi :blushing:. Kilka razy wyglądało tak, jakby próbował "wciągnąć" na siebie muszlę, ale jakby nie miał siły. Wziąłem go w rękę i przełożyłem na skałkę. Narazie siedziw tym miejscu i nic się nie rusza. Ale dalej jak go czymś dotknę (plasikowa szpatułka) to reaguje.

Parametry wody są ok, No3 nic nie wykazało, PO4 też w normie. Zasolenie stałe i nie było skoków temperatury.

post-14314-0-45796300-1351706464_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odszedł na wieczną rafę turbuś :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :).

A mam pytanie do starszej (stażem ;)) braci. Ostatnio trochę grzebałem przy skałkach, zmieniałem ustawienia bo doszło kilka kawałków. Na jednej skałce mam protopalythoa - kilka razy skałka była przestawiana i kilka razy korale zostały dotknięte i podrażnione. Czy możliwe jest to, że wypuściły do wody toksyny które załatwiły turbo?

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie, a szybach akwarium cały czas mam jakieś stworzenia których nazwy i opisu nie mogę nigdzie znaleźć. Ich budowa jest prosta: biała kropka z ramionkami. Niestety nie udało zrobić mi się zdjęcia ale... (foto 5 :] )

Hej Draco1984, udało Ci się dowiedzieć co to jest? Hydroid jakiś? Też to chyba mam i też nie mam pojęcia. W nocy się rozwija, w dzień chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to na szybach to meduzy: http://pl.reeflex.ne...ausithoe_sp.htm często się pojawiają zaraz po dojrzewaniu i później często pierwsi szybko-mobilni mieszkańcy je zjadają.

;)

A co do tych protopalythoa, wypowie się ktoś może?

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne...

Ja też mam aż 2 rodzaje w moich 30 litrach i to jednego gatunku będzie około 60-80 mordek i to dość sporawych i jakoś krewetką nic nie jest a ślimak urzęduje pomiędzy mordkami i też go nic nie rusza...

Przypuszczam że przyczyna jest inna. Gdyby było to związane z truciznami z korala to inni mieszkańcy też by to odczuli.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudziesięciu dniach od założenia baniaczek wygląda coraz bardziej kolorowo :). Ostatnio z pomocą kolegi Giblartar (ukłony :) ), do zbiornika trafiły 3 korale! Już po 2 godzinach po aklimatyzacji zaczęły ładnie się pompować.

Gdybym mógł prosić o identyfikację 3 korali na zdjęciach, mam swoje typy ale nie jestem pewien. Ciężko określić widząc tylko zdjęcia na REEFLEX ;).

Ostatnio (jakiś tydzień temu) na piasku pojawiły się glony cyano, ale zniknęły równie szybko jak się pojawiły :). Warunki w akwarium po ostatnich testach nie zmieniły się. Test na No3 chyba miał jakiś kolor, ale był tak "słaby", że zupełnie poza skalą.

Przedwczoraj zrobiłem pierwszą podmianę wody (10%).

Pozdrawiam!

post-14314-0-61955400-1352111319_thumb.jpg

post-14314-0-88083500-1352111695_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.