Skocz do zawartości
draco1984

No i nareszcie... :], Aquael nano-reef 30L na starcie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem możliwe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam ponownie, na zdjęciu nr 1 znajduje się Capnella (mam nadzieję że to właśnie nazwa tego korala ;) ). Jest już u mnie od 1,5 tygodnia. Trafiła razem z Briareum oraz z zoaskami. Niestety nie polipowała od czasu kiedy pojawiła się w akwarium. Na noc, robi się maleńka, zupełnie się kurczy. Gdy tylko w pokoju zostaną odsłonięte zasłony, zaczyna się pięknie pompować by w momencie zapalenia aktyniki stać już dumnie i czekać na słoneczko ;). Ale nie wysuwa polipów. Są wystawione na moje oko w 10%. Proszę, spójrzcie na zdjęcie, czy wygląda zdrowo.

Parametry są ok, No3 0, Po4 0. Zasolenie w tej chwili 1.023.

I jeszcze jedno pytanie, czy zoaski które trafiły do mnie, po tym niemal 2 tygodniach wyglądają ok?

I kolejne pytanie, czy taki odpoeniacz, zmieśni mi się w jednej z komorze FZN3?

http://allegro.pl/odpieniacz-z-pompka-resun-sk-05-do-75l-gratisy-i2752609348.html

post-14314-0-60236200-1352382253_thumb.jpg

post-14314-0-44346600-1352382263_thumb.jpg

post-14314-0-36013600-1352382320_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego, co podaje sprzedawca wymiary to 20x30x6 cm, czyli się nie zmieści.W FZN-3 mieści się chyba tylko strzykawkowy by Tomko. Pytałem w Trzmielu o inny model (ten najtańszy bez pompki) i też jest za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun SK-300 chyba mieści sie w FZN-3 :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no całkiem przyzwoicie, muszę pokazać Darkowi, coś mi się wydaję, że będzie miał wydatek :D


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D jaka dyskusja się rozwinęła, nie było mnie już niestety. Cały czas się zastanawiam właśnie nad odpieniaczem do tej małej kostki. NARAZIE system nie jest zbyt mocno obciążony, absorbery są cały czas w jednej z komór. Dalej chyba będę bazował na samych podmiankach. Odpieniacz przy takiej małej obsadzie chyba tylko mógłby zaszkodzić ( ? ). Przecież wytrąca on z wody jednak jakieś mikro i makro elementy - które później będzie trzeba uzupełnić. Puki nic nie leje dodatkowo do akwarium poza solanką i bakteriami - nie będę stosował odpieńka. Później - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy dzisiaj u Trzmiela i też nam odradzili odpieniacz, lepiej co jakiś czas wymienić absorbery :) Aga


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w trzmielu :). Przywiozłem ze sobą 2 krewetki czyszczące, jedną wundermani i ślimaka turbo.

Znalazłem też dom dla naszej rozgwiazdy, wczoraj wylądowała u kolegi w 2 letnim zbiorniku. Ma tam dużo piachu, będzie miała co robić :). Przywiozłem wczoraj kolejne 2 gatunki zoa, jednego grzybka i mały ukwiał, których nazw oczywiście nie pamiętam nawet :D. Później ogarnę na reeflex ;). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 30 L?wsadzasz ukwiał...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek zdjęcia dawaj :) Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to razem te krewetki łapaliśmy :smiling: (znaczy się Ty mi bardziej pomagałeś złapać 3 moje). Oby ta wundermani okazała się "łowna". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 30 L?wsadzasz ukwiał...?

A więc tak: jest to Rhodactis - więc nie jest to ukwiał tylko grzybowieniec. Przepraszam że wprowadziłem zamieszanie

http://pl.reeflex.ne...dactis_sp03.htm

Znajduje się na zdjęciu pierwszym. Narazie jest wielkości główki pineski :), ale mam nadzieję że się przyjmie ładnie :).

Zoaski które do mnie wpadły wczoraj postaram się nazwać później w oparciu o reeflex (chyba że ktoś odrazu wie co to to proszę o ich nazwę ;) ). Narazie są fotki uśmiechniętych mordek. Wczoraj o 24 w nocy już były na swoich miejscach w akwarium, a rano przy aktynice już się ładnie otworzyły :). Grzybek też się rano napompował, więc mam nadzieję że im się podoba :thumbup: .

Testy z dzisiaj:

Zasolenie - 1.025

(wczoraj zrobiłem próbę zasolenia wody refraktometrem - okazało się że mój spławik zaniża wynik o 4 kreski!!! zrobiłem prawie morze martwe, na szczęście nikomu nie stała się krzywda, radzę wam wszystkim, kto używa spławika, o taką właśnie kalibrację u kogoś kto posiada refraktometr - dzięki Mirku :) )

Po4 - 0

No3 - 0

KH - 9

Temp 26C

post-14314-0-36510800-1352569900_thumb.jpg

post-14314-0-48697800-1352569916_thumb.jpg

post-14314-0-72770000-1352569926_thumb.jpg

post-14314-0-33293200-1352570016_thumb.jpg

post-14314-0-01182300-1352570059_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to razem te krewetki łapaliśmy :smiling: (znaczy się Ty mi bardziej pomagałeś złapać 3 moje). Oby ta wundermani okazała się "łowna". Pozdrawiam

Hahaha no to fajnie że się odnaleźliśmy, bo w sklepie zrobił się taki młyn że się wyniosłem :D. A miałem zapytać czy korzystasz z forum ;). Moja znalazła sobie szczelinę w której chyba już zamieszkała na stałe, i tyle ją widziałem, mam nadzieję że trochę aptasii zniknie, jak nie to kupię kolejną ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mały ten świat, jak będziesz kiedyś w okolicach Dzierżoniowa to daj znać, może się uda mi się jakieś szczepki porobić, chętnie się podzielę :smiling: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: jak tylko będę w okolicy to dam dam znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie - 1.025

(wczoraj zrobiłem próbę zasolenia wody refraktometrem - okazało się że mój spławik zaniża wynik o 4 kreski!!! zrobiłem prawie morze martwe, na szczęście nikomu nie stała się krzywda, radzę wam wszystkim, kto używa spławika, o taką właśnie kalibrację u kogoś kto posiada refraktometr

a jakiej firmy masz ten spławik?? bo coś czuje, że ten co my :wallbash: ciekawe o ile kresek mój oszukuje ??

może znajdzie się ktoś kto wpadnie ze swoim sprzętem do nas na kawę ??


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spławik SERA. 4 kreski różnicy - słownie: cztery! Masakra.

Wundermani - łowna :]. Właśnie zuważyłem że nie widze jednej sztuki róży :] :p.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam taki, kurcze, mój też pewnie oszukuje


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz to się nie dowiesz :/. A swoją drogą takie g...o sprzedają w sklepach :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie g...o to delikatnie powiedziane, muszę coś wykombinować żeby go skalibrować w takim razie, może Trzmiele mają refraktometr


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie używają, jadą na spławikach. Zresztą też z SERA z tego co widziałem.

Mam do was pytanie, wundermani siedzi na briareum i wyskubuje coś z pomiędzy polipów, ktoś widział podobne zachowanie? Walczy tam z czymś dosyć ostro - szarpie się, podskakuje, odpływa i szybko podpływa spowrotem. Pomiędzy polipami widziałem takie piaskowego koloru paski, były grube na około 1-2 mm. Tym się chyba teraz zajmuje. Mam nadzieje że nie podgryza korala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.