Skocz do zawartości
draco1984

No i nareszcie... :], Aquael nano-reef 30L na starcie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

f*ck... pomiedzy polipami jest około 4 aptasii, może to nimi się zak zawzięcie zajmuje...? A powiedz mi jeszcze jedną rzecz :). Dokarmiać krewetki codziennie? Mówię o tych czyszczących. Ale miały impreze jak wpuściłem im tą artemię :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, przy okazji korale też coś podjedzą, ale oczywiście z umiarem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey! Siekana atemia rrrrrrraz! :D no a tak było fajnie, wlewałem 1/4 kostki raz w tygodniu :D. A teraz się zacznie ;). Wlałeś tą wrotkę? JAk wlałem to briareum polipu na 2 cm wyciągnęła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotkę to chłopaki dostaną od święta (czyli jutro hehe). Na pewno korale nie będą wybrzydzać. A artemię koniki zlikwidowały w niecałe 5 minut , a podobno są wolne :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotkę to chłopaki dostaną od święta (czyli jutro hehe). Na pewno korale nie będą wybrzydzać. A artemię koniki zlikwidowały w niecałe 5 minut , a podobno są wolne :smiling:

Czekam na jakąś fotkę konikarium w takim razie! U mnie artemia pływała troszkę, wlałem może 1/3 tego opakowania :). Reszta poszła do słodkiego akwarium, tam też się działo :]. A dzisiaj krewety dostały w 1ml strzykawce mrożoną artemię :D. Śmieszne są, jak ją wydłubują z strzykawki;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Wczoraj po wizycie w Trzmielu do baniaczka przybyła Valenciennea puellaris oraz drugi ślimol turbo. Ten którego kupiłem ostatnio okazał się najbardziej leniwym ślimakiem jakiego widziałem :coffee: .

Przy okazji nowych nabytków, podmieniłem trochę wody, cały czas walcząc z zbyt wysokim zasoleniem (błąd pomiarowy spławika - w tej chwili 1.026). I co zastałem rano?? Dwie piękne wylinki moich krewetek czyszczących :). To moja pierwsza wylinka :).

Widzę że przebiegła bez problemów, cą całe, nie porozrywane.

Dzisiaj wlałem do akwarium jod i stront.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Babeczka robi dym w akwarium ? :) Co do jodu i strontu, to stosowałeś ampułki ?


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie piękne wylinki moich krewetek czyszczących :). To moja pierwsza wylinka :).

Te wylinki to kiedyś wpędzą mnie do grobu :p

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Babeczka robi dym w akwarium ? :) Co do jodu i strontu, to stosowałeś ampułki ?

Hej :), narazie dymu nie ma :). Zadomowiła się pod skałką z zoasami i tam siedzi :). Zrobiła sobie 2 wyjścia :D. Stosowałem ampułki biodigest.

Te wylinki to kiedyś wpędzą mnie do grobu :p

Aga

Ja zachowałem zimną krew ;). Pozatym krewety są badzo towarzyskie i cały czas są na widoku. Jak tylko zobaczą ruch w pokoju to odrazu bujają się przy szybie na skałce :).

Dzisiaj znalazłem małego ślimaka na szybie. Nie uda mi się niestety teraz zrobić zdjęcia, musiałbym właczyć światło. Z tego co udało mi się zauważyć, nie ma skorupki.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też się starałam zachować zimną krew, ale w międzyczasie zdążyłam kupić nowego kraba, zresztą przeczytaj sobie całą historie z krabem w moim temacie, przedostatni post chyba :) moja krewetka też towarzyska, włazi mi na rękę jak karmię korale :p


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w akwarium było wielkie odkurzanie skały ;). Szczoteczka do zębów poszła w ruch (nowa oczywiście ;P ). W filtrze założyłem watę więc po godzinie wszystko zostało wyłapane i woda już jest kryształowa.

Całe zamiesznie wywabiło z norki mojego najnowszego mieszkańca ;). Jest świetna, na piasku nie mam żadniego osadu. Jest tylko trochę nieśmiał, to pierwsze zdjęcie które udało mi się zrobić, zazwyczaj łapałem ogon albo chmurę piasku ;)

post-14314-0-42919400-1353176106_thumb.jpg

post-14314-0-42747800-1353178608_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczna, dodaj jakieś zdjęcie całości :p jestem ciekawa jak to u Ciebie wygląda :D


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Niestety, aparat w telefonie fajnie radzi sobie z makro, ale całość nie wgląda fajnie na zdjęciu...

post-14314-0-97089800-1353179030_thumb.jpg

post-14314-0-03829200-1353179039_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no ładnie :) gdzie kupowałeś zoa, one są na skale czy na jkiś podstawkach?? a babeczka super, moja siedzi zwykle na koralach albo na szybie :p


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoasków mam 4 gatunki narazie, wszystkie są na skałkach :). Albo na muszelce :D. Jak ładnie obrosną to się zrewanżuję ;). Najbardziej podobają mi się te z fotki nr 1, 2. A z briareum to jestem wręcz dumny. Polipy przy karmieniu wyciąga na 2cm prawie :D. Jak wpuszczam żywą wrotkę to aż widać jak drżą z podniecenia ;).

post-14314-0-33910500-1353180355_thumb.jpg

post-14314-0-89024800-1353180534_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, słuchajcie, bo mam pytanie :D.

Od jakiegoś czasu strasznie zielono robi mi się na szybach. Na skałach i na piasku nie widać nic. Tylko szyby obrastają glonem. Nie jest ciężki do usunięcia, wystarczy przejechać czyścikiem i odrazy schodzi (w wodzie widać wtedy zielony pył unoszący się za czyścikiem). Ślimaki turbo walczą z glonem, pozostawiając na szybie ścieżki ;). Niestety 1:0 dla glonów. Byłem ostatnio u znajomych z naszego forum i oni nie mieli takich problemów (pozdrawiam ;) ).

W kaskadzie mam Phosguard i purigen.

Parametry:

No3 - 0

Po4 - 0

Kh - 9

Temp: 26C

Zasolenie: 1.025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to kwestia chemi pura, tak jak rozmawialiśmy, my mamy i glonów nie ma, niech się wypowie ktoś mądrzejszy


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślę zakupić i wrzucić ;). Jeszcze poczekam parę dni. Może przejdzie. Dzisiaj jakby było ich trochę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam zwierzątka?? może jakieś foto??


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D zwierzątka dają sobie radę :]. Właśnie przed chwilką miałem telefoniczne sprawozdanie. Wczoraj z pracy przyjechałem o 3 nad ranem i nie miałem już ochoty robić zdjęć ;). Może jutro zrobię i wcisnę jakieś foty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po większej przerwie :). Robiłem dzisiaj testy.

KH 10

Po4 - 0

No3 - 5,5 - 6

zasolenie 1.025

Podskoczyło mi No3 z zera praktycznie. NAjgorsze jest to że wiem skąd to się wzięło. W akwarium mam 3 krewety i babkę z bardziej mobilnych zwierząt. No i ostatnio trochę za dużo cyba dostawały jeść odemnie.

Wyłączałem obieg i dostawały odemnie praktycznie połowę porcji mrożonki (mrożonki w pojemniczku są jakby podwójne, więc połowa to jest jedna porcja). Po wpuszczeniu do akwarium, i przerwie 10-15 min jak włączyłem cyrkulację to duuużo tego pływało w akwarium :/.

Ile powinienem dawać im jedzenia?

KArmię artemią, solowcem, wrotką i pałeczkami dla krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie, czasami dwa razy, mniejsze porcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmie rybki i krewetke dwa razy dziennie artemią i lasonogami, korale czerwonym planktonem na zmianę z ikrą homara, ale z umiarem, żeby na dno nic nie spadało, tak żeby po włączeniu cyrkulacji nie latało pełno pokarmu po akwarium i NO3 mam zawsze od 2 do 5


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.