Skocz do zawartości
t2mek2

Jaki Krab bezpieczny dla ślimaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupic jakiegoś kraba do kostki 43l.

jest tylko jeden warunek - na 100% ma nie tykac ślimaków i rafy :) (mam 1 Nassariusa i 2 Turbo.

Bardzo podoba mi sie C. Elegans ale jest duzo o nim opini ze Bandzior :(

Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego kraba Halloween Hermit Crab.Mam go od roku i nie broi.Skubie glony ze skał i łapie resztki pokarmu dla ryb lub korali.A i wyglada bardzo ładnie.Trzeba tylko załatwic mu odpowiednie muszle z wąską szczeliną bo tylko takie zasiedla,innych np po strombusach np u mnie nie tyka.Czasami tylko pozrzuca szczepki.http://www.aquaticauthority.com/catalog/product_info.php?products_id=678


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.Elegans jest piękny ale jak dla mnie to psychopata. jak go nie widać to nawet przez kilka dni ale jak już się pojawi to jakby przeszlo tsunami. To co nieprzyrośnięte i na małych skałkach oczywiście zmienia adres zameldowania. Mój załatwił strombusa tylko dlatego, że spodobała mu się jego muszla po czym następnego dnia i tak wrócił do swojej. Tectusów oraz Nassariusów u mniej nie tyka.

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli dowolnego kraba, czy konkretnie pustelnika? Jeśli to pierwsze, to do małej kostki fajny będzie pompon.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam mitraxa :) ciągle go widać, i nie ma muszli ;P


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba pustelniki odpadaja, jakbym miał pewnosc ze u mnie nie tez nie zeżre nassariusa i turbo to bym brał elegansa.

Chciałbym zeby zywił sie glonami

Ten Lybia tesselata i Mitrax tez sa super, a co myślicie o porcelanowym? nie szkodzi?

jesli beda dostepne w sklepie wszystkie 3 to ktorego brac ? :D

Halloween Hermit Crab pewnie nie bedzie dostępny, a w ogole gdzie kupowac muszle dla krabów?

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompona w Łodzi spokojnie powinieneś dostać, na Siewnej były ostatnio, jak zapytasz o muszle to pewnie też dostaniesz parę sztuk. Porcelanowego również możesz wziąć do swojego baniaka, ale najszczęśliwszy będzie w ukwiale. Mitrax z nich wszystkich rośnie największy i czasem trafiają się bardziej drapieżne sztuki, ew. zamiast niego na glony możesz wziąć sarona (zwykle są te mniej kolorowe).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kup tylko calapa calapa ( mi kiedyś młody sprzedawca, wcisnął jako glonożercę ) a to amator i wyspecjalizowany żerca ślimaków. :D


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja w swoim akwa mam Elegancika i czerwonego, ten pierwszy jest wiekszy. Na początku miałem 8 tectusów i strombusa, do dnia dzisiejszego czyli po okolo 6 miesiącach Elegancik "zabrał", a właściwie tylko pożyczył muszle 6 tectusom. Tak, że łatwo policzyć , że na dzień dzisiejszy zostały mi 2 tectusy :) Elegancik wygląda naprawdę ładnie, ale tak jak kolega @Wasyl napisał, - to jest psychopata :alien: , który za kawałek muszli zrobi wszystko :):chris:

Odnośnie czerwonego, to powiem szczerze, że nie zauważyłem, żeby atakował jakieś slimaczyska. Mam nadzieję, że chociaż troszke pomogłem :)


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy wrzuciliście do baniaka swoim calcinusom muszle w kilku rozmiarach?

Ja mam dwa i slimaków nie ruszają. Mniejszy zawsze bierze muszlę po większym, a dla większego leży kilka pustych. Jak go najdzie, to potrafi je oglądać i się przymierzać cały dzień.

Ale szczepki to faktycznie lepiej mieć przyklejone, bo idą jak czołgi.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O muszlach pomyślałem jak było już po fakcie. Fakt ,czasami przymierza się do innej muszli cały dzień ale często też zostaje jednak przy swojej. Kolego @Phantom1988 ja też mam czerwonego- święte słowa prawisz


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam http://pl.reeflex.ne...s_maculatus.htm. Tylko nie dwa samce bo jak się spotkają będzie wojna.

Ale wypas to jest jakis inny gatunek czy ten porcelanowy? tylko czy w mojej kostce 43l bedzie mu dobrze ?

Dzieki wszystkim za pomoc póki co wiem jedno - nie kupie elegansa za to mam pare typów :)

A czy jest jakis gatunek z pustelnikow ktory by nie tknął slimaka?

Ps. Tego Callapa callapa bym sie sam bał :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny zwierzak. Cały dzień siedzi na skale i wyłapuje resztki z tego co prąd wody niesie.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko gdzie go dostać już parę miesięcy go szukam i nic :help1


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś go ostatnio widziałem. Poszperaj w necie.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwa od samego początku były muszle, takie które gdzieś wcześniej przywiozłem z nad morza, ale i takie które dostałem ze sklepu... Ze strony Eleganta brak zainteresowania, śliamki natomiast... oooooo :spell: to mu sie spodobało :)


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dwa elegansy wymordowały wszystkie większe ślimaki. nie ruszają jedynie nesariusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to pustelniki nie zjadają ślimaków tylko je po prostu eksmitują, gdyż potrzebują większego domku do wzrostu. O ile jeszcze pustelnik w razie niedopasowania się do nowej muszli wróci do starej, to dla ślimaka jest to bilet w jedną stronę.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Elagancik nie zjadł Strombusa..tylko dokładnie obczyszczał sobie po nim muszle. W zamachu na muszle strombusa uczestniczyło wężowidło. Krab trzymał muszle a wężowidlo wyciągało martwego już ślimaka po czym wróciło do swych czeluści. Następnego dnia ciało strombusa znalazłem w rogu akwarium ale w stanie nienaruszonym.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jednak w moje rece wpadł malutki pustelnik, dokładnej nazwy gatunku jak zwykle zapomniałem.. :)

Sprzedawca zapewniał ze on nie zżera ślimaków nie zmienia muszli bo juz wiekszy nie urośnie, oraz wcina glony

wiec wydał mi sie odpowiedni ;) Tylko czy bedzie jak mówił ?

To nie czasem Calcinus tibicen ?

Od kiedy go mam nie robi nic innego tylko wcina glony.

Fotki:post-14639-0-20902200-1349196961_thumb.jpgpost-14639-0-02733400-1349196984_thumb.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mozę byc ten z pierwszego linka

Clibanarius rutilus

Tez ma takie czułki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejszym gatunkiem dla slimkaow to taki krab ktory mieszka w sumpie, a to tego nadaje sie praiwie kazdy oproicz krabow kokosowych :baby:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.