Skocz do zawartości
Ali_Maga

Tylko 80L ? Ale ile za to radości !

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie donoszę, że wczoraj zalałam moją pierwszą solniczkę ^_^

Debiutuję z zestawem Blenny firmy Aqua Medic.

Parę fotek na dobry początek:

20121005185204s.jpg

Późnym wieczorem:

20121005205149s.jpg

Świtem, jeszcze przed docelowym ułożeniem skały:

20121006070005s.jpg

Poprzestawiałam już skałę, ale nowe zdjęcie wrzucę, gdy woda uzyska lepszą przezroczystość.

Tym czasem 3majcie proszę za mnie kciuki :thumbsup:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy skałę ustawiłaś przed zasypaniem piasku czy po,jeżeli po to dobrze ją ustaw widzę ze masz piasku sporą warstwę i gdy np w przyszłości zakupisz babkę kopiącą bądź też inne zwierzątko które lubi bawić się piaskiem może ci podkopać skałę i spowodować obsunięcie się jej np na szybę i w skutku jej stłuczenie,ustawiaj skałę zawsze tak żeby potem mieć dobry dostęp do wyczyszczenia jej czyścikiem bądź czymś innym,jak masz cyrkulator zapewne masz...to możesz go obłożyć jakąś gąbką żeby piasku nie mieszało do póki się wszystko nie ułoży samo.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troch꠳i꠰opieszyas z tym piachem bo zapaskudzi Ci si꠳yfem ze skay :( a z szyby atwiej by go byo odsysa把I na pierwszym zdj꣩u wyglda jakby nasypaa soli do akwa i potem zalewaa je wod a to grzech pierworodny!

Mimo wszystko trzymam kciuki :)

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dziękuję za Wasze rady.

Niestety w sklepie poinstruowano mnie, żeby skały nie stawiać bezpośrednio na szybie, tylko na piachu. Tak więc najpierw wrzuciłam piach. potem wylądowała na tym skała. Zbiornik będzie miał tylko korale, nie planuję ryb, więc może to nie zbrodnia i mogę to tak zostawić? Skałkę ustawiłam tak,że z każdej strony mam przyzwoity dostęp do szyby .

58359467832753260970169.jpg

Sól wsypałam do wody, ale na dnie białego wiadra, w którym to się miksowało, zostało sporo nie rozpuszczonych kryształków, które dopiero zauważyłam przy wlewaniu wody do akwarium. Po kilkudziesięciu minutach intensywnego mieszania, wszystko się rozpuściło.

Innych grzechów nie pamiętam... :pirate:

Czy macie jeszcze jakieś spostrzeżenia?

Pozdrawiam przy porannej kawie :coffee:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko z dwa miesiące cierpliwości i będzie ok,sprawdzaj cykl azotowy może będzie szybciej

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie planuj tylko samych korali ekipa czyszcząca musi być żeby się wszystko zgrywało jak należy,poczytaj jeszcze trochę,co do skały to sprzedawca miał rację ale powinien ci doradzić kupno maty na której ustawia się korale ale widocznie nie wiedział...oczywiście polecił ci bakterie?napisz jakie ja mogę polecić microbe life Nite out II,i microbe life Special Blend,ogólnie napisz coś co tam jeszcze masz do tego akwa?jaki cyrkulator,masz wodę RoDi jak rozumiem...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później kupisz coś co będzie przekopywało piasek :smiling: - choćby rozgwiazdę piaskową, krewetkę pistoletową czy ślimaki nassariusy - bez ekipy kopiącej ciężko utrzymać piasek w czystości. Choć z grubsza konstrukcja wygląda na stabilną (jeśli dobrze widzę to są duże kawałki skał), przy okazji prac porządkowych spróbuj je głębiej 'wkopać' .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede czekac na zdjecia :) ladnie sie zaczyna ! pozdraiwam :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kobieta na forum, jak milo.

Co do samego akwarium jak zalane, posolone , piach wsypany i skalaa ulozona to nie ma juz co zmieniac. Bedzie dobrze,jestes w dobrych rekach.

Poczekac cierpliwie z 4-8 tygodni. Wsyztsko sie przegryzie, woda wyklaruje,az zamknie sie cykl azotowy. Adsorber fosforanow polecam od samego poczatku, natomist rdzawym wykwitem okrzemek (jezli nie uzyjesz adsorbera silkatow) ktroe moga pojawic sie po kilku dniach bym sie nie martwil. Wszystko zejdzie samo a bedzie to doskonalym pierwszym pokarmme dla zooplanktonu, ktory zapewne przywlekl sie ze skala.

Rada anteraz to pic spokojnie kawke i czytac. Przy akwairum zadnych ruchow oprocz uzupelniania odparowanej wody.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że wczoraj zalałam moją pierwszą solniczkę ^_^

Debiutuję z zestawem Blenny firmy Aqua Medic....

Gratuluję wyboru. Od 2 miesięcy mam taki sam zestaw. Dziś wygląda tak:

post-14856-0-82582900-1349614538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru. Od 2 miesięcy mam taki sam zestaw. Dziś wygląda tak:

Wspaniałe akwarium, zaostrzyłeś mi apetyt :thumbup:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Rada anteraz to pic spokojnie kawke i czytac. Przy akwairum zadnych ruchow oprocz uzupelniania odparowanej wody.

Dzięki Grzegorz za słowa otuchy.

W takim razie pędzę parzyć kawkę, jak się nadaży okazja, to osadzę skałę głębiej, żebyście nie pisali / nie pisały "a nie mówiłem/ mówiłam"

:innocent:

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662

Znalazłam taki opis techniczny mojego zestawu, chyba sama więcej nie wymyślę:

Zbiornik posiada zewnętrzne wymiary 40x50x40, gdzie ostatnim wymiarem jest wysokość. Daje to pojemność 80 litrów brutto. Do wykonanaia zbiornika zostało użyte szkło polerowane typu OPTIWhite. Do oświetelenia wykorzystano 3 oprawy LED o mocy 9W każda ze światłem o temp, barwowej 14000K, co daje łącznie moc 27W wysokoenergetycznych diód led. Tak dobrana barwa idealnie odwzorowuje pożądane dla bezkręgowców widmo. Uzyskiwany wynik wydajności to 90 lumenów z 1 wata. Sercem filtracji całego zestawu jest odpieniacz białek z serii Turboflotor blue 500 - odpieniacz zasilany pompą ze zwężką Venturiego i wirnikiem igiełkowym. Zużycie energii to 8W. Odpieniacz jest fabrycznie wyposażony w tłumik szmerów, gwarantujący bezgłośną pracę.Ceramiczna ośka i łożysko wirnika gwarantują długą i bezawaryjną pracę. Ruch wody pomiędzy panelem filtracyjnym a zbiornikiem zapewnia regulowana, energooszczędna, cicha i bardzo wydajna pompa strumieniowa NanoProp 5000. Zakres regulacji zasialania 6/9/12V przy zużyciu 4-7W gwarantuje właściwą i dopasowaną wydajność przy na prawdę niewielkim rachunku za prąd.

Jestem pozytywnie zaskoczona faktem, że zestaw jest taki cichy. Co do zużycia prądu mogę wypowiedzieć się za kwartał. Wszystko było banalnie proste do złożenia, jest estetycznie i precyzyjnie wykonane. So far, so good.

To teraz idę po tą kawę :wine:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe akwarium, zaostrzyłeś mi apetyt :thumbup:

Po niedługim czasie dojdziesz do wniosku, że pewne rzeczy trzeba poprawić lub zmienić. Ciekaw jestem od czego zaczniesz i co będzie Ci przeszkadzać najbardziej.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede czekac na zdjecia :) ladnie sie zaczyna ! pozdraiwam :)

Od kilku miesięcy czytuję forum i od założenia podglądam rozwój Twojego Maksia. O mały włos nie kupiłam tego zestawu (wrześniowe apogeum),ale w październiku wygrała kostka. :thumbup: Powodzenia!


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłaś swój zestaw - widzę, że też jesteś z W-wy?

Mikołaj przyniósł pod choinkę, nie chce mi powiedzieć gdzie kupił :smiling:

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo przyjemny baniaczek :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mijaja dwa tygodnie od zalania baniaczka. Pojawily sie glonowe "brudy". Znalazlam na skale kika kolorowych pypciów, które miejmy nadzieje wyewoluują w coś przyjaznego. Poniżej foty akwa przed czyszczeniem. Tak jak starsi i mądrzejsi poradzili, grzecznie dolewam wody, nie wkładam niepotrzebnie paluchów :smiling:

20121019194406web.jpg

20121019194650web.jpg

Myślicie,że czas już na testy? Jaki zestaw testów jest optymalny? Tzn. chodzi o to żeby jak zawsze pan w sklepie mi nie wcisnął za dużo...

Miłego weekendu Wam życzę!


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam,

Nie przejmuj sie jesli nic si na skale nie pojawi. Prawda jest taka ze lepiej jak to my kontrolujemy skale i to co jwprowadzamy do baniaka niz jesli ze skaly wychodza rozni "kosmici' ktorzy potem psuja nam krew :)

Na skale pojawily sie okrzemki - ten brazowe placki. Masz wode RODi? Tak jak napisal Grzegorz Dyzma - wsadz jakis pochlaniacz PO4/SiO4 w skarpecie do panela np RowaPhos lubPhosGuard (ja uzywam ten drugi)

I cierpliwosci zycze bo to jest hobby na lata a nie na zimowe wieczory :)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie to moje marzenie jeszcze z lat szczenięcych, skutecznie od lat podsycane róznymi nurkowaniami ;-)

Uroczyście ślubuję, że będę akwarystycznym jedi :ninja::thumbup:

Chyba mam tylko filtr RO (taki z trzema tubami). Powinnam dokupić Di?

Tutaj kolega płynie na kranówce:

http://nano-reef.pl/topic/7489-370lfoto-story-kivi/

- szok!

W zestawie nabylam skarpetę z węglem. Wrzuciałam ją do panelu. Myślisz,żeby zamienić węgiel z pochłaniaczem, czy mieć i węgiel i te granulki?

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie dokup moduł z żywicą. Mozesz wrzucic pochlaniasz w jakas skarpetke (dobrze zeby byla nowa a nie po praniu) i trzymac pochlaniacz obok wegla

Co do akwarium Kiviego - radze sie nie sugerowac :) to jest ewenement na skale swiatowa i jego metoda nie bedzie dzialala w wiekszosci przypadkow :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziliście odczekałam cierpliwie - 3 tygodnie od zalania wyniki testów wyglądają następująco:

Zasolenie.  1.023

pH 7.7

No3.  < 1 ppm

Po4 < 0.02 ppm

No2 0

Mg < 30 mg/l 

Ca  < 10 mg/l

Rozumiem, że :

1) pH powinno byc wyższe

2) poziom Mg i Ca trzeba podnieść

3) zasolenie zwiekszyć? 

Czy przy tych parametrach mogę wpuszczać ekipę sprzątającą? Okrzemki usrępują odkąd zwiększyłam czas oświetlania,no ale w paru miejscach pojawia się zielona kozia broda ;-)

Ciekawe co wylosowałam wraz ze skałą,bo w kilku miejscach coś zaczyna "kiełkować".

Pozdrawiam w pierwszy taki śnieżny weekend!

 


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Mg i Ca to zdecydowanie coś nie tak :secret:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz testy?

Najczęścieł kiełkują glony, czasem całkiem ładne :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.