Skocz do zawartości
Damian D.

Projekt "Błękit" - 98l + 24l (sump)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Chciałbym pochwalić się moim projektem solanki który nazwałem po prostu "Błękit"

Akwarium ma wymiary 70x35x40 (sz. x dł. x wys.) + sump 28x29x30 (idiotyczne wymiary ze względu na to, że jestem uzależniony od szafki :) (fotki niżej)

Odpieniacz będzie zrobiony głównie z plexy na wzór odpieniacza Aqua Medic

Turboflotor I 400.

Cyrkulacja to 2 x Tunze 6015

Napędzany będzie pompką Newa BP 1202 z wirnikiem igiełkowym. Jej przepustowość to 1100l/h a wysokość wynoszenia 150cm. Myślę że będzie najlepsza ze względu na niewielką cenę oraz to że cicho pracuje.

Jeśli chodzi o sam sump będzie on miał 3 komory.

1. spływ oraz odpieniacz

2. koszyczki na różne substancje ( i tu proszę o rozjaśnienie mi czy to jest ta metoda ballinga czy co to to jest :)

3. grzałka oraz pompa obiegowa

Pompę obiegową planuję New Jet 1200. Powody podobne jak przy pompie do odpieńka :)

Jeśli chodzi o oświetlenie to planuję użyć świetlówek T5 (3x24W).

Planowałem użyć 2 świetlówki 10000K oraz jedną 15000K :) co wy na to??

wszystko na stabilizatorze 3x24W od philipsa gdyż słyszałem że są całkiem dobre :)

Odnośnie grzałki jeszcze nie zaśmiecałem sobie głowy :) czekam na propozycje :)

Projekt już jest teraz tylko czekam na fundusze. Jak wszystko ułoży się tak jak plan przewiduje na początku listopada powinienem zalać MOJE PIERWSZE MORSKIE AKWARIUM :)))

Puki jeszcze czas czekam na sugestie poprawek i rady :D

post-14577-0-40631800-1349636808_thumb.jpg

post-14577-0-35841800-1349636814_thumb.jpg

post-14577-0-22910300-1349636819_thumb.jpg

post-14577-0-25937200-1349636825_thumb.jpg

post-14577-0-54014400-1349636829_thumb.jpg

Edytowane przez Damian D. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Newa BP 1202 i wcale taka cicha nie jest :/

Co do oświetlenia to może spróbuj takiej konfiguracji - 1x ati blu plus, 1xati aquablue special, oraz 1xati actynic.

Przy tym Twoim zestawieniu będzie w zbiorniku dość żółto :)

Co do miejsca w sump'ie na absorbenty(nie, to nie jest metoda berlińska - poszukaj, na forum jest obszernie wytłumaczone na czym polega :)) to wykorzystaj to na węgiel, jakiś phosguard czy chemipure - z czasem się okaże czy w ogóle będą potrzebne czy wystarczyć Ci będą regularne podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światełka - w Twojej konfiguracji będzie bardzo ciepło. Aktynika daje wizualnie mało światła, a przy 3x24W i tak nie będzie go za wiele, więc taką rurę bym odpuścił. Proponuję ATI 2xblueplus 1xaquablue special (lub 1x coralplus-chłodniej), jak wolisz cieplej to jedną blueplus i do wyboru jedną special i jedną coralplus lub dwie coralplus. Najlepiej obejrzyj u kogoś światło na żywo, to będziesz wiedział, jaka barwa bardziej Ci leży.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzuce że robienie oswietlenia na 1 stateczniku do duzy blad,raz ze bedziesz mial 100% oswietlenia zapalanego naraz bez mozliweosci stopniowego zapalania,a dwa ze jak padnie ten zasilacz to akwarium zostanie calkiem bez oswietlenia.

Po trzecie bez sensu jest robienie takiego pudlowatego odpieniacza bo na zwyklej rurze bedzie duzo prosciej wykonac.Poza tym na targowisku ktos nawet sprzedalaw ostatnio odpieniacz DIY ktory by sie nadawal do twojego litrazu.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej widzę że oświetlenie pozostawia dużo do życzenia :) tutaj jeszcze pomyślę i zobaczymy jak to to będzie :p natomiast na więcej stateczników narazie mnie nie stać więc problem sam się rozwiązał :) Natomiast jeśli chodzi o klejenie i cięcie rur sprawa się kąplikuje gdyż mam praktycznie za darmo plexe i możliwość cięcia i klejenia jej dlatego właśnie takie rozwiązanie :)

Więc może zamiast tej BP Newa 1200 oplacalo by sie kupić inną pompe jednak byłbym wdzięczny gdyby była ona na prawde cicha i miała cenę zbliżoną do tej Newa

Edytowane przez Damian D. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.