Skocz do zawartości
Pipider

Moje pierwsze słone 300L - początki

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja.

08.11.2014 akwarium przestało istnieć.

Nie, nic złego się nie stało, po prostu całe życie, a właściwie tylko tą jego część którą chciałem zachować trafiła do nowego, trochę większego baniaka.

Z ciężkiej pracy przy przeprowadzce założę w najbliższym czasie osobny temat. Tutaj chciałem tylko pokazać jak pełne było już moje akwarium w ostatnim czasie.

Większość korali hodowałem od na prawdę małych szczepek.

Całość wyglądała tak:

gallery_12965_3222_2296187.jpg

Heptaus którego kupiłem jak był wielkości ok 5zł miał już bardzo nie wiele miejsca na rozprostowanie płetw...

gallery_12965_3222_1227307.jpg

Niektóre korale jak na przykład ta Seriatopora Hystix rozrosły się do wielkości piłki nożnej.

gallery_12965_3222_1875033.jpg

Tależówki też nie pozostawały w tyle.

gallery_12965_3222_838619.jpg

gallery_12965_3222_778176.jpg

Ogólnie wszystkim było już ciasno i korale parzyły się wzajemnie. Takie poparzone miejsca często atakowało jakieś cyjano i czas był najwyższy aby zareagować. Niezbyt dobrym pomysłem było też trzymanie miekkich korali z sps + ukwiał. Jak podkręciłem parametry że spsom było dobrze to miękkie marniały. Jak NO3, Po4 trochę rosło to miękkie się pompowały, parzyły spsy i tak w kółko. W związku z tym pozbyłem się większości miękkich korali i w nowym akwarium chcę się skoncentrować na SPSach a zwłaszcza akroporach.

gallery_12965_3222_175561.jpg

Udało mi się od kolegi z forum kupić akwarium 400l i dnia 8.11.2014 przeprowadziłem moich podopiecznych do nowego lokum. Dzień po przeprowadzce wygląda to tak:

gallery_12965_3222_1247645.jpg

Ale o tym założę niebawem osobny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem, więc mały upgrade.

Na dzień dzisiejszy akwarium wygląda tak:

gallery_12965_3695_216191.jpg

Jak widać korale dosyć się rozrosły. :)

Właściwie to nie ma już miejsca w zbiorniku na kolejne szczepki. Z biegiem czasu zauważyłem, że budowanie kolumn nie jest dobrym pomysłem. Korale rosnące u góry zabierają całe światło tym na dole i w efekcie traci się bardzo dużo miejsca.

Parę fotek z dzisiaj:

gallery_12965_3695_636933.jpg

Ten koral jest ze mną prawie od początku. Urósł nie za wiele, ale wydaje się być w dobrej kondycji.

gallery_12965_3695_98391.jpg

gallery_12965_3695_255224.jpg

gallery_12965_3695_181215.jpg

gallery_12965_3695_668900.jpg

gallery_12965_3695_659710.jpg

gallery_12965_3695_560949.jpg

Jako, że jest to tylko "akwarium przejściowe", zabieram się właśnie za budowę raczej już ostatecznej wielkości zbiornika. Nowe akwa będzie miało wymiary 180x100x70cm czyli jakieś 1200l + zaplecze w piwnicy też kilkaset litrów.

Na dzień dzisiejszy ma odpaloną część filtrowni w piwnicy. Niech już sobie dojrzewa. Akwarium właściwe będę zamawiał "na dniach", tak aby w marcu zalać je wodą.

Piwnica wygląda tak:

gallery_12965_3695_664639.jpg

gallery_12965_3695_310271.jpg

I mała przymiarka do ustawienia skały:

gallery_12965_3695_1452734.jpg

Mam nadzieję, że nowy projekt uda mi się lepiej dokumentować na forum ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) powodzenia. Jaki planujesz system podmiany wody? Mieszanie soli automatyczne czy manualne?

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podmiany mam zbiornik ok 120l który będę mógł zaworem wyłączyć z obiegu. Wodę z niego wyleję, naleję nową z beczki dodam soli i jak się pomiesza to znowu włączę go w obieg. Czyli taki system manualny z ułatwieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co to za skała na zdjęciu

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczne akwarium, zarówno pierwsze jak i drugie. Pozdrawiam i gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała to MarcoRocks. Już jedno akwarium na tej skale postawiłem i jestem z niej zadowolony.

Witam co to za skała na zdjęciu

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam masz może porównanie co do wagi tej skały między zwykłą suchą .Ile jest na tej foli kilo tej skały chcę kupić 25kg na baniak 120x50 (300l) i zastanawiam się czy nie będzie mało.Jak możesz proszę napisz mi gdzie skałę kupiłeś

Pozdrawiam

Witek

Edytowane przez Witpol76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam masz może porównanie co do wagi tej skały między zwykłą suchą .Ile jest na tej foli kilo tej skały chcę kupić 25kg na baniak 120x50 (300l) i zastanawiam się czy nie będzie mało.Jak możesz proszę napisz mi gdzie skałę kupiłeś

Pozdrawiam

Witek

Kupiłem przez neta, jak wpiszesz markorock to znajdziesz. Moim zdaniem jest na prawdę fajna.

Ta folia na zdjęciu ma wymiary prawie 2m x 1m a skały na nim jest ok 100kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.