Skocz do zawartości
Skala

Stado wieloszczetów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum ,ale nic konkretnego nie znalazłem.

W moim akwarium mam plagę wieloszczetów takich różowawych od malutkich do 10cm

Wystają już prawie z każdej dziury na 6kg skały ze 100 bym naliczył

Nic z tym nie robiłem do tej pory ,ale od jakiegoś czasu bestie są na tyle beszczelne że nawet się nie chowają jak grzebie w baniaku jak czują ruchu wody w akwie wiedzą ,że będzie papu dla rybek :)

Czy one są grożne dla korali lub krewetki czy żywią się tylko padliną

Nie wiem czy zacząć walkę czy dać im spokój

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc zostawia wieloszczety w spokoju, odlawiajac te najwieksze. Choc niektorzy podejzewaja je o niecne rzeczy ( bo krecil sie przy koralowcu i na pewno go nadgryzl etc.) Jak bardzo przeszkadzaja mozna zaopatrzyc sie w krewetke boksujaca. Powinna z czasem poradzic sobie z nadmiarem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szczepkę caulastrea i nawet w jej szkielecie 2 żyją ona już prawie kipła nie pompuje się


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mogly ja jesc bo wlsnie zdychala, byala uszkodzona itp. u mie wieloszczety wcinaly montipory jak tkanka im odchodzila nieruszajac zdrowej tkanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw je w spokoju, i tak wszystkich nie wyłapiesz :) Są ważnym składnikiem ekosystemu rafy koralowej. Jeśli to faktycznie tylko te "różowe" to przeważnie nie ma z nimi większych problemów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oddaj skałę na jakiś czas komuś kto ma wargacze w większym akwarium, albo siedź wieczorem po zgaszeniu światła i wyłapuj :whip:smilieA13:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oddaj skałę na jakiś czas komuś kto ma wargacze w większym akwarium, albo siedź wieczorem po zgaszeniu światła i wyłapuj :whip:smilieA13:

One w dzień na skale sobie leżą i się opalają :)

Ps. mi osobiście nie przeszkadzają ,tylko myślałem żę są niebezpieczne dla mieszkańców akwarium


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są niebezpieczne w "...normalnych ilościach..." ale jak nie będą co miały jeść to się wreszcie zabiorą za korale.

Ja u siebie też mam ale jak się robią za duże i za dużo.....to exmisja bo co za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurythoe? Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim przypadkiem... Hermodice, Palola, Eunice to i owszem, ale Eurythoe?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z solniczą nie ruszyłem ale to robactwo jakoś mnie nie cieszy. Chyba kupię nieożywiona skałę :smiling:

Kupisz od kogoś szczepkę z gapowiczem pół roku i też będzie sporo

Fajne są takie odkurzacze co rybki nie zjedzą to one ganiają za resztkami :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie te robaki szczególnie rozmary jaki podajecie. Przekonałem żonę na drugie akwarium obok słodkiego, ale jak zobaczy takiego robala to będę spał w piwnicy razem w akwarium :dizzy: . Chyba nici z solniczki, a mogłem się nie żenić :smiling: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Musisz wytłumaczyć żonie, że nie ma szans na to żeby ten robak wyszedł z akwarium. Wyjście z akwarium to dla niego śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale jak wieczorkiem żona zerknie i zobaczy półmetrowego robala jak zasuwa po jasnym dnie to nie ma zmiłuj , nie wmówie że to błazenek :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie tam odrazu półmetrowy - najwyżej 3 cm. Nawet jak będzie miał 10 cm to zawsze możesz powiedzieć że ma 2 i tylko tak przez szkło wyglada na większego. Zresztą wieczorem jest ciemno i nic nie widać.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba pokręcić, w erybce przeglądam gruz koralowy, żywy a napewno gapowiczów mniej, niestety zabawy z układaniem, to puzzle 3D jak nic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym martwić, taki wieloszczet to ważne ogniwo naszego systemu. Zdaża się że coś tam podgryzie, ale robią sporo dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh jeśli zona taka fascynatka,że po nocahc ogląda to chyba fajnie i natura ja posjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona nie przepada za stonogami

Ale za to syn uwielbia ja wychodzą i suchy pokarm po piasku ganiają :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę już zakładał nowego tematu bo nie ma sensu więc podepnę się pod temat kolegi ostatnio liczba wieloszczętów minie przeraża nie chodzi tu o 10 czy 15 osobników lecz śmiało mogę napisać że spokojnie ok 300 w wielkości 15 cm sorki za jakość zdjęć na tej właśnie mniej wyraźnej widać jak wychodzą na nocny spacer. post-13188-0-09833200-1352187781_thumb.jpgpost-13188-0-01639600-1352187790_thumb.jpg


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że masz nadmiar, to możesz część wyłapać, lub wpuścić krewetkę boksującą-efekt będzie podobny.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Chaetodon auriga wyciol wszystkie wieloszczety rurowki i kielze. Troche mi szkoda bo lubilem te zwierzatka ale za to pomogl mi wytepic aiptasie do zera. Brzydal oczywiscie tez sie przyczynil do tego.

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka boksujaca mialem ten sam problem było ich wiecej niz piasku ha ha ale juz tylko sporadycznie je widuje a jedyną rzecza ktora zrobilem to własnie krewetke wpusciłem i to nie z premedytacja tylko ja upiłem bo była ładna :) i jak sie okazuje pozyteczna zycze powodzenia a krewetka jesy piekna i jej walory esteyczne napewno plusa u zony złapią


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A boksująca, poza wieloszczetami, nie rusza nic innego ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi krewetka na pewno trafi do zbiornika .Chodź wieloszczęty nic mi nie zrobiły nie mam zamiaru też ich ruszać ale wprowadzenie do zbiornika naturalnego wroga to co innego niech się tym zajmie natura :2guns:


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.