Skocz do zawartości
hubertk

I co powiecie na to? Dzlaczego nie ta lampa LED?

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję właśnie nowe akwa zbiornik 300 litrów + sump. Bardzo poważnie rozważam tę lampę? Prosze o opinię? Diody są cree...

http://www.aliexpress.com/item/2012new-165wcree-led-aquarium-lighting-blue-460nm-cool-white-12000k-fish-lamp/533790210.html

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O diodach nic nie powiem ale szukaj lampy ze ścienianiem . Będziesz mógł ustawić sobie odpowiednią barwę . Mam podobnego chinczyka tylko 120w niby też cree i jestem zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na 100% uzyte sa diody cree ? jakos niepodobne do 3w led cree.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ledach nic nie napisano, oprócz w zmiance w tytule. A niespodzianka: na foto w lampie nie ma diód cree....kpiny.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specifications:

1. 50%blue(Royal blue 460nm,Deep blue 440nm), 50% Cold white 8000~10000k.

2. 3w Epistar led

3. Best for hydroponics system, suitalbe for coral reef.

4. Power Consumtion : 110watt

5. Dimension: 400x212x60mm

6. White painted casing.

7. 3Ultra Quiet Cooling Fan.

:rtfm:


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widziałem i tu wyraźnie jest napisane że epistary. Jednak sądziłem ze chodzi o inną lampę gdyż tu mamy 110w a tam 165. Ale w chinach wszystko jest możliwe.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co odpisała mi Pani z Chin. Czyli co brać czy nie? Czy brać 150 wat za 175 usd z przesyłką (nie cree)?

Jenifer Xiao: Hello Hubert ,

Thanks your message . this lamp make of 55pcs 3w leds . so total 165w . but the real power consumption is about 110w .

Can you tell what ratio you want . or do you have your own specteum . we can do for you

waiting for your reply


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nas pytasz? Chcesz zrzucić z siebie odpowiedzialność? Wszystko wiesz o tej lampie i sam podejmij decyzję...

a ja nie za bardzo rozumiem jak ze 165W zjechali do 110...

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po prostu i dlatego pytam... Przecież to moja kasa jest .... Czy dla akwa w którym będzie około 250 litrów wody lampa ledowa taka chińska o mocy 150 wat będzie ok? Czytam, że niby 1 do 1 powinno być, ale koledzy mają i tak do 50 60% zredukowane moce świecenia. Nie wiem zwyczajnie.... Poprostu nie mam miejsca na lampę t5 124 cm bo szafka nad akwa będzie miała 121cm a jakieś światło dać muszę.... A nie mam 2 tyś na samą lampę....

h.

Edytowane przez hubertk (wyświetl historię edycji)

120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mnie sie wydaje ze za podobna cence zrobisz lampe sam (lub z pomoca innych) na cree. Byc moze wystarczy nawet na sterownik wsch. i zachodow.

Niektorzy koledzy chwala sobie te "chinskie" lampu i koralowce według ich slow maja sie dobrze. Sproboj poszukac na forum kto ma takie cudo i napisz do nich. Lampa, przypuszczam ze nie uciekanie w tym czasie, a co najwyzej potanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka lampa + świetlówki (np. dwie ATI Blue Plus - ja tak mam) będzie okej, ale o ile trafi Ci się lampa na dobrych diodach. Mnie się trafiła i jestem zadowolony, ale to różnie bywa.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak liczę i liczę i chyba nie ma szans, żeby zrobić lamy led DIY za 450 pln o mocy 150 wat... a może dać lampę 4x39 i tyle....

h.

Edytowane przez hubertk (wyświetl historię edycji)

120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz długi zbiornik? Bo ten moduł i tak oświetli max 60-70 cm i to niezależnie od tego na jakich jest diodach. A poza tym tak jak napisał Jurek. Twoja decyzja. A za 450 to mozna zrobić/kupić dobre oswietlenie do kibla a nie cre do zbiornika 110-120 cm, bo zgaduję że taki masz. Kup lepiej t5.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba jednak t5, tylko niestety 54w nie zmieści mi się na akwa bo za mało miejsca tam mam. Tylko mi zostaje 4x39...


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz trzymać? 6x39W da większe pole manewru z ilością i barwą światła.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert,

jeżeli chcesz poznać moje zdanie to ja na twoim miejscu bez wątpienia poszedł bym w diody led, nie wiem czy koniecznie w te co wybrałeś

ale wiem jedno kolejny baniak postawie na diodach a swoją drogą jak chcesz to zawsze mogę ci sprzedać moje 2 x150w HQI :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek1oo Pokaż jaką masz tą lampę led


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek1oo Pokaż jaką masz tą lampę led


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek100, a czy oprócz tej lampy led masz też t5, czy tylko taled 150 w. I czy ta 150W jest 150 czy 120?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.